Bilim

Selenyum 74 Hakkında Bilgiler

Selenyum metal olmayan bir kimyasal elementtir. Element tablosunda oksijen ve kükürt ile aynı grupta kendine yer buluyor. Kimyasal olarak ‘’ SE ‘’ ile temsil edilen selenyumun atom numarası ise 34 ‘tür. 1817 yılında ünlü kimyager Jons Berzelius tarafından keşfedilmiştir. Selenyum Periyodik cetvelin VI A grubunda bulunan kimyâsal bir element. Se sembolüyle gösterilir. Devamını Oku »

Pi Sayısı Hakkında Bilgiler – Pi Sayısı Nedir ?

Günlük kullanımda basitçe π ≈ 3,1416 olarak ifade edilmesine rağmen gerçek değerini ifade etmek için periyodik olarak tekrar etmeyen sonsuz sayıda basamağa ihtiyaç vardır. Günlük kullanımda basitçe 3,1416 olarak ifade edilmesine rağmen gerçek değerini ifade etmek için periyodik olarak tekrar etmeyen sonsuz sayıda basamağa ihtiyaç vardır. İlk 65 basamağa kadar ondalık açılımı şöyledir: Devamını Oku »

Mars Günü Sol Kaç Saattir ?

Solar Mars Günü Nedir, Mars Gezegeninde Bir Gün Kaç Saattir, Sol Nedir, Marslı Filminde Geçen Sol Anlamı Nedir, Mars Günü Kaç Dünya Saatidir, Mars’ta Bir Gün Kaç Saattir, Bir Mars Günü Kaç Saattir, Sol Mars Günü Nedir, Mars Günü Sol Hakkında Bilgi. Güneş Sistemi’nin Güneş’ten itibaren dördüncü gezegendir.Mars; Yüzeyindeki yaygın demiroksitten dolayı kızılımsı bir görünüme sahip olduğu için Kızıl Gezegen ... Devamını Oku »