Genel Kültür

Totem Nedir ?

Totem Totemizm Hakkında Bilgiler. Totem kelime anlamı olarak; bazı kabilelerde, klanlarda atası olarak gördükleri hayvan ya da bitkiye verileri isimdir. Bazı insanlar totemin uğur getirdiklerini inandıklar. Özellikle maç izlerken insanların bazıları totem yaparak, totem burada her insana göre farklılık gösterebilir ki bazıları uğurlu gördüğü formayı giyer, bazıları maçı şurada izlersem uğur getirir diyebilir bunun gibi şeylerle totemin uğur getirdiğine inanır. ... Devamını Oku »

Kitap Okumanın Faydaları Nelerdir ?

Kitap okumak insanoğlunun yaradılışından beri süregelen bir eylemdir. İnsan doğup eğitim hayatına başladıktan sonra okumaya ve bu sayede bilgi edinmeye başlar. İnsanların sahip oldukları bilgilerin %60’lık kısmını okuyarak edindiği bilinmektedir. Gelişmiş ülke toplumlarının daha fazla okuma alışkanlığına sahip olduğu için bunun avantajını her ortamda görebilirler. Geri kalmış toplumların en büyük eksikliği ise okuma alışkanlıklarının olmamasıdır. Okuyucunun anlayabileceği ,sade ve insanın gelişimine ... Devamını Oku »

Astral Seyahat Nasıl Yapılır ?

Astral seyahat genel bir tabirle, ruhun bedeni terk ederek farklı bir boyuta geçmesidir yani beşinci boyut olarak açıklanmaktadır. Asrtal seyaht sırasında yani bu geçiş sırasında bilinç açıktır ve ayrılan ruh bilinçte izlerini taşır.  Bu durum genellikle uyku sırasında, beş dakika veya iki saat arasında olmaktadır. Bu konu hakkında en bilinen araştırmalar Robert Monroe adlı bir yazara aittir, yazarın en çok ... Devamını Oku »

Trivia Crack Soruları ve Cevapları

Trivia Crack Oyunu Nedir Nasıl Oynanır daha önceki yazılarımızda paylaşmıştık. Bu yazımızda Trivia Crack oyununda çıkan soruları ve cevapları paylaşacağız. Genel kültür açısından önemli soruların yer aldığı güzel soruların bulunduğu Trivia Crack oyununda çıkan sorulara ve cevaplarına bu sayfamızda güncelleyerek yer vereceğiz. Tarih, Spor, Sanat, Bilim, Coğrafya ve Eğlence kategorileri sorularını sizler için soruları ve cevapları ile birlikte yazdık. Trivia ... Devamını Oku »