Gezilecek Yerler

Arjantin Hakkında Bilgiler

Arjantin Cumhuriyeti 34° 36’ Güney enlemleri ve 58° 27’ Batı boylamları arasında[1], Güney Amerika Kıtası’nda yer alan bir ülkedir. Arjantin’in toplam yüzölçümü 2.791.810 km² – Türkiye’den yaklaşık 3,5 kat büyük, nüfusu ise yaklaşık 39 milyon kişidir. Arjantin’in başkenti Buenos Aires’dir. Devamını Oku »

Terkedilmiş En Ünlü Yerler

En Ünlü Terk edilmiş Yerler Nerededir, En Ünlü Issız Yerler Nerededir, Terk Edilmiş Ünlü Yerlerin Fotoğrafları, Ünlü Issız Yerlerin Resimleri, Mirny Elmas Madeni Nerededir, Sanzhi UFO Evleri Nerededir, Ryugyong Oteli Nerededir, Sualtı Şehri Nerededir, SS Amerikan Batığı Nerededir. Bu yazımızda dünyaca ünlü terk edilmiş yerlerden bahsedeceğiz. Doğu Sibirya’daki Mirny Elmas Madeni’nden, Tayvan’daki Sanzhi UFO Evleri’nden, Kuzey Kore’deki Ryugyong Oteli’nden, Çin’deki ... Devamını Oku »

Beyaz Cennet Kars

Beyaz Cennet Kars Türkiye’nin kuzeydoğu kesiminde yer alan Kars ayrıca Türkiye’nin en yüksek il merkezidir. Kâşgarlı Mahmud eserlerinde yer alan Kars, tarihi ile olsun doğal güzelliği ile olsun görülmeye değer bir yerdir. Doğunun küçük kardeşi,  kışın tüm güzelliğini görebileceğiniz muhteşem doğasıyla sizleri karşılayan yalnızlığın başkenti Kars. Eğer olurda bir gün Kars’a yolunuz düşerse, merkezdeki eski binaları gezmeden, Ani harabelerine gitmeden, ... Devamını Oku »