Güncel

Yavuz Sultan Selim Köprüsü-Üçüncü Boğaz Köprüsü

29 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleşen temel atma töreni ile başlayan Yavuz Sultan Selim Köprüsü ya da diğer adı ile Üçüncü Boğaz Köprüsü iki kıtayı üçüncü kez buluşturacak üçüncü köprüdür. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün yapım ihalesini 29 Mayıs 2012 tarihinde İçtaş-Astaldi(İtalyan) ortaklığı kazanmıştır. 29 Mayıs 2013 tarihinde köprü planlarının temelleri dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ... Devamını Oku »

UNESCO Türkiye Kültür Mirasları Listesi

Özellikle KPSS, Genel Kültür Açısından, Dünyayı ve Güzel Vatanımız Türkiye’yi Tanımak Açısından UNESCO Türkiye Kültür Miraslarını Bilmeliyiz. Daha önceki yazımızda UNESCO nedir bahsetmiştik. Bu yazımızda ise UNESCO Dünya Kültür Mirası Olarak Seçilen Türkiye’de Bulunan Yerlerin Listesini Yayınlayacağız. UNESCO Dünya Miras Geçici Listemizde aşağıdaki varlıklarımız yer almaktadır. Bunlar; Karain Mağarası (Antalya) [1994] Ahlat Eski Yerleşimi ve Mezar Taşları (Bitlis)  [2000] Alahan ... Devamını Oku »

1 Nisan Şakaları – April Fool Day

Antik medeniyetler, Roma ve Hint medeniyetleri de dahil olmak üzere yeni yılı 1 nisan civarında kutlarlardı. Gün dönümü olan 20-21 martta oldukça yakın zamanlarda. Avrupada yeni  yıl başlangıcı olarak uzun yıllar 25 mart tarihi kabul edilirdi. 1582 yılında Papa 13. Gregory yeni bir takvim ihdas etti ve yeni yıl başlangıcı olarak 1 ocak tarihini belirledi.  Halk söylencelerine göre bir çok ... Devamını Oku »

Dubsmash Nedir ?

Son zamanlarda baya popüler olan bir kelime Dubsmash. Peki Dubsmash nasıl yapılır, nedir, Dubsmash ile dublaj nasıl yapılır. Tüm bu sorularınız cevabı bilgebilir.com adresinde. Son dönemlerde sosyal medyalarda sıkça paylaşılan dublaj videolarının kaynağı  ve bunu kolaylıkla sizlerde yapabilirsiniz… Dubsmash uygulaması ile kendi dublajlı videolarınızı çok kolayca ve kısa sürede yapabilirsiniz. Son zamanlarda sosyal medyanın en çok konuşulan dublaj uygulaması Dubsmash ile bir çok ünlünün sesiyle canlandırma ... Devamını Oku »

Youtube’da En Çok İzlenen Kanal

2014 Yılında Youtube En Çok İzlenen Kanallar Hangisidir, Felix Kjellberg ‘in Kanalı PewDiePie ,2014 Yılında En Çok Oynanan Oyunlar, Youtube En İyi Kanalları Hangileridir, Youtube En Çok Dinlenen Şarkı Kanalları,Youtube En Çok İzlenen Videolar Hangisidir ,Youtube En Çok İzlenen Oyun Videoları Nelerdir,PewDiePie Kanalı Nedir, PewDiePie Kanalı Kimindir, Youtube’da En Popüler Kanal Sahipleri Kimlerdir? Youtube’da 2014 Yılının Kralı PewDiePie Kanalı Oldu. ... Devamını Oku »