İlginç Konular

Bermuda Şeytan Üçgeni’nin Sırrı Çözüldü

USS Cyclops Kazası, Kaybolan Ellen Austin Gemisi, Uçuş 19 – Flight 19 olayların yaşandığı gizemli yer Bermuda Şeytan Üçgeni. Sayısız gemi, uçak ve insanın kaybolmasına neden olan Atlantik Okyanusu’nda bulunan Bermuda Şeytan Üçgeni her zaman gizemli olmuştur. Bazı rivayetlere göre uzaylılar neden olmakta, bazı rivayetlere göre de doğaüstü güçler, bazılarına göre ise Kayıp Şehir Atlantis’tin etkisi, kimi ise özellikle bu ... Devamını Oku »

Büyü Nedir ?

Büyü sözünü sık sık duyarız. Pek çok kimse büyüden söz eder. Ama çoğumuz bunun ne olduğunu bilmeyiz. Onun için önce büyünün ne olduğunu anlamamız gerekiyor. Büyü, kötü usullere başvurarak bir insanın iradesini elinden almak demektir. Çeşitli yollarla, usulleri kötüye kullanarak bir insanı yönetim altına almaya, ona istenilenleri yaptırmaya genel olarak büyü denilir. Büyü ile insanı istemediği şeylere zorlamak, ona istemediği ... Devamını Oku »

En Az Arıza Yapan Araba Markaları Nelerdir ?

Son dönemlerde sıfır ya da ikinci el farketmeksizin araç alınırken dikkat edilen hususların başında öncelikle yakıt sarfiyatı sonrasında ise alınmasına karar verilen markanın dünya genelinde arıza yapma oranlarına bakılır oldu. Bu çerçevede insanların bilgiye rahat ve kolay erişebilmesi amacıyla hizmet veren bilgebilir.com‘un sizin için en az arıza yapan markalar ile ilgili araştırmasını aşağıda bulabilirsiniz. Otomobil dünyasını yakından takip edenlerin çok ... Devamını Oku »

Dyatlov Geçidi Vakası Nedir ?

Dyatlov Geçidi Hakkında Teoriler, Dyatlov Geçidi Vakası Ve Yaşananlar Olaylar Nelerdir, Dyatlov Geçidi Sırrı Çözüldü Mü, Dyatlov Geçidi’nin Esrarı Nelerdir, Dyatlov Geçidi Vakası’ndan Tek Kurtulan Kimdir, Yaşanmış Esrarengiz Olaylar Nelerdir, Dyatlov Geçidi Vakası’nın Sırrı Nedir, Dyatlov Geçidi Vakası’nın Filmi, Dyatlov Geçidi Vakası Kazası Olayı Nedir, Dyatlov Geçidi Hakkında Bilgiler. Dyatlov Geçidi Vakası ya da Dyatlov Geçidi kazası olarak adlandırılan olay ... Devamını Oku »

Catatumbo Şimşekleri Nedir ?

Catatumbo Şimşekleri Hakkında Kısaca Bilgi, Dinmeyen Fırtına Hangi Ülkede Meydana Gelmektedir, Dünyanın En Fazla Şimşek Düşen Yeri Neresidir, Dünyanın En Çok Yıldırım Düşen Yeri Neresidir. Catatumbo Şimşekleri herkes tarafından bilinmeyen fakat yıllardır yaşanan bilim insanlarını hayrete düşüren bir olay. Bu yazımızda dünyanın en çok şimşek olayının yaşandığı Venezuela’da olan bir olaydan Catatumbo Şimşekleri’nden bahsedeceğiz. Venezuela o kadar çok şimşek çekiyor ... Devamını Oku »

S.O.S Nedir ?

Genellikle filmlerde denicilerin zor durumda kaldığında kulağımıza gelir S.O.S harfleri, çok kişi de bu sebeple S.O.S.’in gemimizi kurtar (Save Our Ship), ruhumuzu kurtar (Save Our Soul) veya diğer sinyalleri durdur (Stop Other Signals) kelimelerinin baş harflerinden oluştuğunu sanır. Bu bilgiler tamamıyla yanlış olup S.O.S. harfleri hiç bir kelimenin baş harfinden oluşturulmamıştır. Devamını Oku »

Asansör Düşerken Zıplamak Hayat Kurtarır Mı ?

Halk Arasında Asansör Düşerken Zıplamak Hayat Kurtarır Gibi Bir Düşünce Vardır. Peki Asansör Düşerken Zıplamak Hayat Kurtarır Mı? Bu yazımızda Asansör Düşerken Zıplarsak Veya Zıplanırsa Ne Olur? Konusundan Bahsedeceğiz. Asansör düşerken zıplanmalı diye bir kanı vardır. Asansör düşerken 60-70 km/saat, yani saniyede 18 metre hıza ulaşmaktadır. Siz de son saniyede yukarı zıplıyorsunuz. Asansör düşerken yukarı zıplamış olsanız bu zıplamanın hızı ... Devamını Oku »

Gökyüzü Neden Mavidir ?

Hiç düşündüğünüz gökyüzü neden mavidir? Gökyüzünün gerçek rengi nedir? Bu yazımızda gökyüzünün neden mavi olarak göründüğü ve gökyüzünün kapalı, yağışlı havalarda renginin neden gri olduğu hakkında kısaca bilgi vereceğiz. Küçükken masmavi gökyüzünde bakıp hepimiz hayaller kurmuşsuzdur. Gökyüzünde baktığımız zaman görmüş olduğumuz mavilik ruhumuzu aydınlatır. Peki, bu güzel gökyüzü neden mavidir? Öncelikle güneş ışığının ne renk olduğunu bilmemiz gerekir. Birçoğumuz ki ... Devamını Oku »

Kuşlar nasıl konuşabiliyorlar ?

Sadece papağan ve muhabbet kuşları değil, üzerinde uğraşıldığında kargalar, kuzgunlar, saksağanlar ve sığırcıklar da konuşabilirler. Hatta bir kaç kelime söyleyebilen serçe ve kanaryalar bile kayıtlara geçmiştir. Aslında bu, kuşların yaptıkları konuşma değil, sesleri ezberlemeleri ve taklit etmeleridir. Her insan ağzı ile konuşur ama konuşabilmeyi sağlayan asıl organ beyindir. Beyinde oluşan düşünceler daha sonra dilimize ve dudaklarımıza aktarılır. Hayvanlar bu nedenle konuşamaz. Devamını Oku »

Sinirlenmek bir hastalık mıdır?

Eskiden düşünce ve duyguların merkezinin kalp olduğu sanılırdı.  Oysa bugün bilincin, içgüdülerin, vücudun bütün hareketlerinin, tepkilerinin ve duyguların beyinde oluşup biçimlendiğini biliyoruz. Duyu organlarımız sadece aracıdırlar. Gözlerimizle bakar ama beynimizle görür ve anlarız. Kulağımızla dinler ama beynimizle işitiriz. Beynimizle güleriz, beynimizle sinirleniriz. Anatomik değil de ruhsal anlamda sinir, “herhangi bir durum veya olay karşısında duyulan ruhsal gerginlik” diye tanımlanır. Sinir ... Devamını Oku »