İş ve Meslekler

Fotoğrafçı Nasıl Olunur ? Fotoğrafçılık Nedir?

Fotoğrafçılık, kamerayla ışığı hassas bir yüzey üzerine kaydederek görüntü oluşturma işidir. İşlevsel uygulamaları nedeniyle bir zanaat olduğu gibi, estetik yönüyle bir sanat olarak kabul edilir. Teknik olarak lensler, bir pozlamada ışığa duyarlı yüzeye (sensör) yansıyan veya yayılan ışığa odaklanmak için kullanılırlar. Bir elektronik görüntü sensöründe fotoğraf, her bir piksele elektrik yüklenmesi ve elektronik olarak bu fotoğrafın işlenmesi sonucu oluşur. Fotoğraf ... Devamını Oku »

Kaymakam Nasıl Olunur ?

Kaymakam kimdir, kaymakam nasıl olunur, kaymakalık sınavları,kaymakamlık mülakatları, kaymakam olmak için yaş şartı, kimler kaymakam olabilir sorularının cevabı bilgebilir.com’da Kaymakam kelimesinin anlamı; İlçede hükümeti temsilcisi olan kaymakam, genel idarenin en üst kademesindeki kişidir. Kaymakam nasıl olunur? Kaymakamlık mesleğine sınavla girilmektedir. Kaymakamlık Sınavına giriş şartları nelerdir? Günümüzde kaymakam olmanın öncelikli şartı aşağıdaki lisans bölümlerinden mezunu olmaktır. Siyasal bilgiler Hukuk İktisat İşletme İktisadi ... Devamını Oku »

Pilot Nasıl Olunur ?

Herhangi bir pilotluk, günümüzde gözde meslek sahibi olmak, toplumsal statü anlamında değerini artırmak gibi sosyal sonuçlara yok açan bir durumdur. Aslında Amerika Birleşik devletleri gibi bir süper güçte pilotların itibarının Türk pilotları kadar olmadığını Michael Moore’un belgesellerinden öğreniyoruz. Tabi savaş pilotları hariç diyelim. Pilot olmak herhangi bir başvuru form ya da kağıtın ötesinde ilk olarak psikolojik sağlamlık gerektirir. Tabi psikolojisi ... Devamını Oku »

Milletvekili Nasıl Olunur ?

Milletvekili Olma Şartları, Milletvekili Nasıl Seçilir, Nasıl Milletvekili Yapılır, Milletvekili Aday Adayı Nasıl Olunur, Milletvekili Adayı Nasıl Olunur Hakkında Bilgiler bilgebilir.com Sitesinde. Öncelikle Milletvekili kelimesini açıklamak gerekirse ; milletvekilini seçimler sonucunda TBMM’de temsil hakkı kazanan kişi olarak tanımlayabiliriz. Ülkemizde milletvekili seçildiği ilin ya da bölgenin seçmenlerini değil tüm milleti temsil eder. Milletvekili seçilebilmek için anayasanın koyduğu koşulları karşılamalı ve seçimler ... Devamını Oku »

Astsubay Nasıl Olunur ?

Astsubaylar 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri personel kanununa tabidirler. Mecburi hizmet süreleri 10 yıldır. Türk Silahlı kuvvetlerinde kara, hava, deniz, jandarma bünyesinde görev yaparlar. Kendi içinde bir takım rütbelere ayrılır. Bunlar: Astsubay çavuş, Astsubay kıdemli çavuş, Astsubay üstçavuş, Astsubay kıdemli üstçavuş, Astsubay başçavuş, Astsubay kıdemli başçavuş olmak üzere 6 rütbedir. Astsubay olmak için çeşitli şartlar bulunmaktadır. Kara kuvvetleri astsubay alımı ... Devamını Oku »