Nedir

Lemniscate Nedir?

Sonsuzluk Sembolü Lemniscate Nedir? Kısaca Sonsuzluk Sembolü anlamı gelen Lemniscate hakkında bilgi vereceğiz. Sonsuzluk Sembolü Lemniscate; herhangi bir şeyin sonu olmayan ve sayıları tarif etmekte kullanılan soyut bir kavram olan sonsuzluğun sembolüdür. Ters sekiz rakamı veya kelebek şeklinde olan Lemniscate, her ne kadar 17. yüzyıl sonlarına doğru dayansa da MS.5 yüzyılda yaşamış ünlü yunan filozof Proklos’a kadar dayanmaktadır. Sonsuzluk adlı ... Devamını Oku »

HAARP Projesi Nedir?

HAARP Projesi Hakkında Bilgiler, HAARP Projesi Ne Amaçla Kullanılıyor, HAARP Projesi ve Nikola Tesla, İlk Yapay Deprem Kim Tarafından Nerede Yapılmıştır, HAARP Projesi Ne İçin Yapılmıştır? Türkçeye Yüksek Frekanslı Etkin Güneşsel Araştırma Programı olarak çevrilen İngilizce adı High Frequency Active Auroral Research Program olan proje baş harflerinden oluşan kısaltma ile HAARP adı ile bilinir. HAARP Projesi; kıyamet silahı olarak da ... Devamını Oku »

Sedef Hastalığı Nedir ? Sedaf Hastalığının Belirtileri ve Tedavisi

Sedef Hastalığının Tedavisi Var Mıdır, Sedef Hastalığının Nedenleri Sebepleri Nelerdir, Sedef Hastalığı Kürleri Nelerdir, Sedef Hastalığı İbrahim Saraçoğlu, Sedef Hastalığı Bitkisel Tedavi, Sedef Hastalığı Kimlerde Görülür, Sedefe Ne İyi Gelir, Sedef İle Egzama Arasındaki Farklar Neler, Sedef Bulaşıcı Bir Hastalık Mıdır, Sedef Hastalığının Belirtileri Nelerdir, Sedef Hastalığına Ne İyi Gelir, Sedef Hastalığı Bulaşıcı Bir Hastalık Mıdır, Sedef Hastalığı Nasıl Geçer, ... Devamını Oku »

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Nedir Nasıl Olunur ?

Kimler Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Olur, TMGD Nedir Ne Demektir, Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanları Ne İş Yapar, TMGD Nasıl Olunur, Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Ne Demektir, Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Nasıl Olabilirim, Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Maaşları, Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Maaşı Nedir, Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Kaç Lira Kazanır, Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Sınav İlanları, Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı ... Devamını Oku »

Karıncalanma Nedir ?

Karıncalanma Olayı Nedir, Karıncalanmanın Tedavisi Nedir, Karıncalanma Niçin Olur, Kolda ve Bacakta Karıncalanma Uyuşma Neden Olur, Karıncalanmanın Nedenleri Neler, Karıncalanmanın Tedavisi ile ilgili bilgileri bilgebilir.com’da bulabilirsiniz. Karıncalanma; vücudun belli bir bölgesinde genellikle geçici olarak oluşmaktadır.  hissi vücudun bir bölgesinde genellikle geçici olarak oluşur. Karıncalanma’nın tıptaki adı ise parestezi’dir. Hemen hemen hepimizin başına gelen bir olaydır karıncalanma. Bazen bizi aşırı rahatsız ... Devamını Oku »

Kardan Adam Nedir Nasıl Yapılır ?

En İlginç Kardan Adam Fotoğrafları, Kardan Adam Nasıl Yaparım, Kardan Adam Nasıl Yapılmaktadır, En Güzel Kardan Adam Nasıl Yapılır, En İlginç Kardan Adam Resimleri, En İlginç Kardan Adam Şekilleri, En Güzel Kardan Adam Resimleri, En Güzel Kardan Adam Şekilleri, Kardan Adam Nasıl Yapılır. Küçükken kar yağdığı zaman hepimiz yapmışızdır kardan adam. Kış aylarını belki de bu yüzden severdik kar yağsa ... Devamını Oku »

Anemi Nedir ? Anemi Hastası Nasıl Olunur ?

Sözlük anlamı ve halk arasında kansızlık olarak bilinen anemi alyuvarların içinde bulunan hemoglobin maddesinin toplam ağırlığının düşmesidir. Bu da, ya dolaşımdaki alyuvar sayısında ya da  alyuvarlardaki protein miktarındaki azalmanın işaretidir. Tek başına alyuvar sayısının normal olması anemi olmadığını göstermez. Alyuvar sayısı normal olduğu halde anemi olabilir ve bunun belirtilerini gösterir. Aneminin belirtileri şunlardır: Dudaklar, göz kapaklarının iç kısımları, avuç içlerinde Merak ... Devamını Oku »

Altın Nedir ?

24 ayar altın, 22 ayar altın, 18 ayar altın, 14 ayar altın ifadelerini hepimiz duymuşuzdur. Hepimizin duyduğu fakat çoğumuzun ne anlama geldiğini bilmediğimiz 24 ayar altın, 22 ayar altın, 18 ayar altın, 14 ayar altın nedir? Saf Altın Ne Demektir? , Dünyadaki Altın Fiyatları Neye Göre Belirlenir?, Altın Rengi Nasıl Belirlenir? Tüm bu soruların cevabını bilgebilir.com yanıtlıyor. Öncelikle Kimyada Sembolü ... Devamını Oku »

Akromegali Nedir ?

Akromegali Ne Demektir, Akromegali Hastalığına Yakalanan Ünlüler Kimlerdir, Akromegali Hastalığı Günü Ne Zamandır, Akromegali Hastalığının Belirtileri Nelerdir? Akromegali Hastalığını Kim Bulmuştur, Akromegali Hastalığının Tedavisi, Akromegali Hastalığının Görülme Oranı tüm bu soruların cevabı bilgebilir.com’da. Akromegali Anlamı Nedir? Akromegali kelimesi; yunanca bir tabir olan akromegali; yüksek anlamı taşıyan ‘’Akros’’ ve büyük anlamına gelen ‘’Megalos’’ kelimelerinin birleşmesi sonucundan oluşan bir kelimedir. Hipofizin aşırı ... Devamını Oku »

Paraben Nedir ?

Paraben; raf ömrünü uzatıcı olarak,ilaç ve kozmetik sektöründe yaygın bir şekilde kullanılan koruyucu bir kimyasal maddedir. Bir çok kozmetik ve kişisel bakım ürününde kullanılan, düşük maliyetli, zararlı bakteri ve mantar üremesini engelleyen ayrıca ürünlerin raf ömürlerini uzatan koruyuculara paraben diyoruz. Kozmetik ürünlerinin içinde parabeni; methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben veya benzylparaben olarak bir veya daha fazla farklı isimle görmeniz mümkün. Devamını Oku »