Nedir

Kardan Adam Nedir Nasıl Yapılır ?

En İlginç Kardan Adam Fotoğrafları, Kardan Adam Nasıl Yaparım, Kardan Adam Nasıl Yapılmaktadır, En Güzel Kardan Adam Nasıl Yapılır, En İlginç Kardan Adam Resimleri, En İlginç Kardan Adam Şekilleri, En Güzel Kardan Adam Resimleri, En Güzel Kardan Adam Şekilleri, Kardan Adam Nasıl Yapılır. Küçükken kar yağdığı zaman hepimiz yapmışızdır kardan adam. Kış aylarını belki de bu yüzden severdik kar yağsa ... Devamını Oku »

Anemi Nedir ? Anemi Hastası Nasıl Olunur ?

Sözlük anlamı ve halk arasında kansızlık olarak bilinen anemi alyuvarların içinde bulunan hemoglobin maddesinin toplam ağırlığının düşmesidir. Bu da, ya dolaşımdaki alyuvar sayısında ya da  alyuvarlardaki protein miktarındaki azalmanın işaretidir. Tek başına alyuvar sayısının normal olması anemi olmadığını göstermez. Alyuvar sayısı normal olduğu halde anemi olabilir ve bunun belirtilerini gösterir. Aneminin belirtileri şunlardır: Dudaklar, göz kapaklarının iç kısımları, avuç içlerinde Merak ... Devamını Oku »

Altın Nedir ?

24 ayar altın, 22 ayar altın, 18 ayar altın, 14 ayar altın ifadelerini hepimiz duymuşuzdur. Hepimizin duyduğu fakat çoğumuzun ne anlama geldiğini bilmediğimiz 24 ayar altın, 22 ayar altın, 18 ayar altın, 14 ayar altın nedir? Saf Altın Ne Demektir? , Dünyadaki Altın Fiyatları Neye Göre Belirlenir?, Altın Rengi Nasıl Belirlenir? Tüm bu soruların cevabını bilgebilir.com yanıtlıyor. Öncelikle Kimyada Sembolü ... Devamını Oku »

Akromegali Nedir ?

Akromegali Ne Demektir, Akromegali Hastalığına Yakalanan Ünlüler Kimlerdir, Akromegali Hastalığı Günü Ne Zamandır, Akromegali Hastalığının Belirtileri Nelerdir? Akromegali Hastalığını Kim Bulmuştur, Akromegali Hastalığının Tedavisi, Akromegali Hastalığının Görülme Oranı tüm bu soruların cevabı bilgebilir.com’da. Akromegali Anlamı Nedir? Akromegali kelimesi; yunanca bir tabir olan akromegali; yüksek anlamı taşıyan ‘’Akros’’ ve büyük anlamına gelen ‘’Megalos’’ kelimelerinin birleşmesi sonucundan oluşan bir kelimedir. Hipofizin aşırı ... Devamını Oku »

Paraben Nedir ?

Paraben; raf ömrünü uzatıcı olarak,ilaç ve kozmetik sektöründe yaygın bir şekilde kullanılan koruyucu bir kimyasal maddedir. Bir çok kozmetik ve kişisel bakım ürününde kullanılan, düşük maliyetli, zararlı bakteri ve mantar üremesini engelleyen ayrıca ürünlerin raf ömürlerini uzatan koruyuculara paraben diyoruz. Kozmetik ürünlerinin içinde parabeni; methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben veya benzylparaben olarak bir veya daha fazla farklı isimle görmeniz mümkün. Devamını Oku »

Gıda İntolerans Testi Nedir ?

İntolerans testi kişinin vücut sağlığına zararlı etkileri olan gıdaların tespiti için yapılan bir testtir. Gıda intolerans testi ile kilo aldıran, şişmanlatan veya vücudun direncini düşüren gıdalar tespit edilerek bunların tüketilmemesi amaçlanır. Böylelikle gıda intoleransı testi yaptıran kişi kendi için uygun olmayan gıdalardan uzak durarak özellikle istem dışı şişmanlamadan ve yapılan diyetlere rağmen zayıflayamama sorunundan kurtulmaktadır. Merak Edilenler:gıda ıntorelans testi hakkında ... Devamını Oku »

Çin Kültür Devrimi Nedir ?

Wuchanjieji Wenhua Dageming, Büyük Proleter Kültür Devrimi Ya Da Kısaca Kültür Devrimi Hakkında Bilgiler. Çin Komünist Partisi lideri Mao Zedung 1966 yılında ‘’kapitalizmin etkilerini tamamen silmek, Çin Devrimi’nin ruhunu yeniden canlandırmak için’’ başlattığı harekete Kültür Devrimi’ni denir. Çin Komünist Partisi başkanı Mao Zedong’un iktidarında 1966 başlayan ve 1976 yılında son bulan Çin Kültür Devrimi, Çin tarihinde tutuklama ve infazların en ... Devamını Oku »

Anneler Günü Nedir ? Anneler Günü Neden Kutlanır ?

Anneler Günü’nün Tarihçesi, Anneler Günü İlk Ne Zaman Kutlanmıştır, Anneler Günü Niçin ve Ne Zaman Kutlanmaya Başlandı, Anneler Günü Ne Zaman, Anneler Günü Neden Niçin Kutlanır, Anneler Günü Nasıl Ortaya Çıkmıştır, Anneler Günü Hakkında Bilgiler, Anneler Günü Mesajları, Anneler Günü İle İlgili Güzel Sözler bilgebilir.com adresinde. Bizi dünyaya getiren, büyüten biricik annelerimizi anmak için kutlanan özel bir gündür Anneler Günü. ... Devamını Oku »

68 Kuşağı Nedir ?

68 Kuşağı; 1960’lı yıllarda yaşayan devrimci önderlerin liderliğinde oluşturulan marksist-leninist sentezli hareketin adıdır. Özellikle üniversitelerde örgütlenen sol görüşlü örgütlerin etkisi çok olmuştur. 68 Kuşağı, 60’lı yıllarda dünya çapında etkisini gösteren özgürlük akımından etkilenmiş Türkiye’de sol görüşlü gençlerin oluşturduğu akımdır. Türkiye’de 68 Kuşağı Olayları Nasıl Başladı? Merak Edilenler:68 kuşağı nedir Devamını Oku »

Anonymous Nedir Kimdir ?

Türkiye’deki ‘’tr’’ uzantılı internet sitelerine yapmış oldukları siber saldırıları ile bir anda yine gündeme gelen Anonymous Nedir? Anonymous’un Siber Saldılardaki Amacı Nedir, Anonymous Hakkında Bilgileri bu yazımızda paylaşacağız. Anonymous, dünya çapında siber saldırılar gerçekleştiren hacktivist bir hacker grubudur. Sık sık adını duyduğumuz hacker grubu Anonymous’u özellikle bu günlerde de daha çok adını duymaktayız. Türkiye-Rusya arasındaki çıkan uçak krizinden sonra adını ... Devamını Oku »