Nerede

Doğu Türkistan Neresidir ?

Doğu Türkistan Nerededir, Sincan Uygur Özerk Bölgesi Nerededir, Doğu Türkistan’ın Başkenti Neresidir,  Doğu Türkistan’da Çin Zulmü, Doğu Türkistan’da Namaz ve Oruç Yasağı, Doğu Türkistan’ın Tarihi, Doğu Türkistan’ın Komşuları, Doğu Türkistan’da Türklere Yapılan Çin Zulmü, Doğu Türkistan Hakkında. Doğu Türkistan Çin’ in batısında; Orta Asya’nın ortalarında yer alan Orta Asya’nın orta bölümünde yer alan büyük Türkistan’ın doğu kesimidir. Sincan Uygur Özerk ... Devamını Oku »

Niagara Şelalesi Nerede ?

Niagara Şelalesi Nerededir, Niagara Şelalesi Hakkında Ansiklopedik Bilgi, Dünyanın Ters Akan Tek Şelalesi Hangisidir, Niagara Ne Demektir, Niagara Falls Hakkında Bilgi, Niagara Anlamı Nedir, Niagara Şelalesi Neden ve Niçin Ters Akar, Kuzey Amerika’nın En Büyük Şelalesi Hangisidir, Niagara Şelalesi Hakkında Bilgiler. Niagara Kelimesinin Anlamı Nedir? Niagara isminin yerli dilindeki düz anlamına gelen Onguiaahra kelimesinden geldiği sanılmaktadır. Niagara Nehri’nin çevresinde, Nikola ... Devamını Oku »

Terkedilmiş En Ünlü Yerler

En Ünlü Terk edilmiş Yerler Nerededir, En Ünlü Issız Yerler Nerededir, Terk Edilmiş Ünlü Yerlerin Fotoğrafları, Ünlü Issız Yerlerin Resimleri, Mirny Elmas Madeni Nerededir, Sanzhi UFO Evleri Nerededir, Ryugyong Oteli Nerededir, Sualtı Şehri Nerededir, SS Amerikan Batığı Nerededir. Bu yazımızda dünyaca ünlü terk edilmiş yerlerden bahsedeceğiz. Doğu Sibirya’daki Mirny Elmas Madeni’nden, Tayvan’daki Sanzhi UFO Evleri’nden, Kuzey Kore’deki Ryugyong Oteli’nden, Çin’deki ... Devamını Oku »

Dünyanın En Hızlı Trenleri

Dünyanın en hızlı trenleri nerededir, Dünyanın en hızlı trenleri hangi ülkelerde, Dünyanın en hızlı treni saatte kaç km hızla gider, Dünyanın en hızlı treni nerede, Dünyanın en hızlı treni hangi ülkede, Dünyanın en hızlı treni kaç km hız yapar, hızlı trenler hakkında bilgiler bilgebir.com adresinde. Ulaşım günümüzde olsun geçmişte olsun insan için çok önemlidir. Gelişen teknoloji ile ulaşım süresi daha ... Devamını Oku »

Süleyman Şah Türbesi Nerede ?

Süleyman Şah Türbesi Nerededir, Süleyman Şah Türbesi Harita, Süleyman Şah Türbesi’nin Önemi, Süleyman Şah Türbesi ve Şah Fırat Operasyonu, Şah Fırat Operasyonu Nedir, Türkiye’nin Sınırları Dışındaki Tek Toprağı Neresidir, Süleyman Şah Kimdir, Şah Fırat Operasyonu Ne Zaman ve Niçin Yapıldı, Süleyman Şah’ın Mezarı Nerede tüm bu sorularınız cevabı bilgebilir.com adresinde. Süleyman Şah Türbesi; Suriye’nin Halep İlinin Karakozak köyündedir. Süleyman Şah ... Devamını Oku »