Sözler

Hayvan Sevgisi İle İlgili Sözler

Hayvanlar İle İlgili Söylenmiş En Güzel Sözler: Ben size Allah’tan korkunuz, hayvanları incitmeyiniz, rahatlarını bozmayınız demiyor muyum?  Hz. Muhammed Hayvana binecekseniz tatlılıkla bininiz. Yük vuracaksanız takatinin üstünde yüklemeyiniz. Kesecekseniz en az ızdırap verecek şekilde kesiniz. Hz. Muhammed Köpekler centilmendir. Umarım onların cennetine giderim, insanların değil. Mark Twain Hayvanı seversen o da sevildiğini bilir. Anonim Burada bir çiftlik kuracağım. Bu çiftlikte ... Devamını Oku »

Eylül Sözleri

Eylül Ayı İle İlgili En Güzel Sözler, Şiirler, Anlamlı Mesajlar, Özlü Sözler. Eylül ile ilgili söylenmiş en güzel şiirler, anlamlı ve özlü sözler: Eylül toparlandı gitti işte Ekim falan da gider bu gidişle. Turgut Uyar Ve ben bütün yapraklarımı döküyorken şimdi, Eylül diyorsun, tam da orada başlıyor ayrılık. Ahmet Telli Dedim ya, Eylül‘dü. Savruluşu bundandı kimsesizliğimin. Cemal Süreya Eylül bir ... Devamını Oku »

Mevlana Sözleri

Hz. Mevlana’nın En Güzel Özlü, Anlamlı, Resimli, Şiirleri, Aşk Sözlerini, Hz. Mevlana’nın Öğütlerini, Hz. Mevlana En Güzel Resimli Aşk Sevgi Sözleri, Rumi Aşk Özlü Anlamlı Sözlerini Bu Yazımızda Bulabilirsiniz. Tam adı Mevlana Celaleddin-i Rumi olan düşünce ve mutasavvıf adamı Hz. Mevlana’nın en güzel özlü güzel sözleri: Hırsı bırak, kendini boş yere harcama, şu toprak altında, çırak da bir ustada. Anlayış, ... Devamını Oku »

Muhammed Ali Kimdir Sözleri

Tüm Zamanların En İyi Boksörü Muhammed Ali Kimdir? Müslüman olmadan önceki adı Cassius Marcellus Clay Jr. olan Muhammed Ali 17 Ocak 1942 yılında ABD’nin Kentucky eyaletine bağlı Louisville’de doğdu. Afro-Amerikan ve İrlanda kökenli olan Muhammed Ali 12 yaşında geldiğinde ilerde onu dünyanın gelmiş geçmiş en iyi boksörü yapacak olan boks ile tanıştı. Muhammed Ali çok kısa süre içerisinde National AAU ... Devamını Oku »

18 Mart Çanakkale Zaferi İle İlgili En Güzel Sözler

18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili en güzel, özlü sözler: Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur. Mustafa Kemal ATATÜRK Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber. Sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber. Mehmet Akif Ersoy Siperler arası 8 metre. Yani ölüm muhakkak. 3 dakika önce ... Devamını Oku »

Sevgililer Günü Mesajları

Kalp midir insana sev diyen yoksa yalnızlık mıdır körükleyen? Sahi nedir sevmek; bir muma ateş olmak mı, yoksa yanan ateşe dokunmak mı? Sevdiğim sevgililer günün kutlu olsun. Aşk nedir, bilmiyorsan gecelere sor, şu sapsarı yüzlere, şu kupkuru dudaklara sor. Sevgililer günün kutlu olsun aşkım. Modern aşk istemem, üzüntüden başka ne ki? İlkel aşk isterim, aşkın en ilk’el halini. Seni isterim ... Devamını Oku »

Bir Matematik Öğretmeni Aşkını Nasıl Anlatabilir?

Bir Matematik Öğretmeni Aşkını En Güzel Nasıl Anlatabilir Videosunu İzleyin. Matematik öğretmeniz olsanız aşkınızı en güzel nasıl anlatırsınız? Bir matematik öğretmeni aşkını en güzel matematik terimleri ile birlikte anlatır. İzleyeceğiniz videoda aşkın matematiği şiirsel bir dille anlatılmış. Matematik Öğretmeninden Aşk Şiiri Neymiş edebiyatın yalancı sevdaları, bir mimar matematikten anlar ve reel olur. Dedim ya gülüm sana senin anlayacağın dilden yazacağım ... Devamını Oku »

Alparslan Türkeş Sözleri

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Kurucusu Alparslan Türkeş’in Özlü Sözleri, Alparslan Türkeş’in Alparslan Türkeş’in Beceriksizlikle İlgili Sözleri, Alparslan Türkeş’in En Güzel Resimli Sözleri, Alparslan Türkeş’in Ülkücü Sözleri, Alparslan Türkeş’in Milliyetçilik Sözleri, Alparslan Türkeş’in Siyasi Sözleri, Alparslan Türkeş’in MHP Sözleri, Alparslan Türkeş’in Milliyetçi Hareket İle İlgili Sözleri, Alparslan Türkeş’in Söylediği Sözler. Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurucusu ve ilk genel başkanı olan ülkücülerin Başbuğ’u, asker, ... Devamını Oku »

İlber Ortaylı Sözleri

Ünlü tarih Profesörü İlber Ortaylı tarihe geçecek önem arz eden sözleri bulunmaktadır. İlber Ortaylı’nın sözlerinin bir kısmı sosyal medya üzerinden resimlerin altında paylaşılarak ilginç mesajlar verilmeye çalışılmaktadır. Bazı esprili sözlerde İlber Hoca’ya mal edilmiş olup internetten derlediğimiz bu sözlerin hangilerinin tamamen İlber Hoca’nın sözleri olduğu bilinmemektedir. İlber Hoca’nın sözleri… Devamını Oku »

Kuzene Güzel Sözler

Kuzen İle İlgili Söylenmiş En Güzel Özlü Sözler, Kuzene En Güzel Mesajlar, Kuzenime En Güzel Sözler, Kuzene En Komik Sözler, Kuzene Resimli Güzel Sözler Kısa, Kuzen İle İlgili En Güzel Doğum Günü Mesajları, Kuzen Yazılmış Mektup Sözleri. Bu yazımızda sizlerle kuzene söylenecek en güzel sözleri paylaşıyoruz. Kuzen ile ilgili en güzel özlü, anlamlı sözler: Aramızda mesafeler olsa da senin yerin ... Devamını Oku »