Teknoloji

Bilgisayarda Whatsapp Nasıl Kullanılır ?

Son zamanların en çok kullanılan mobil yazılımlarındann olan ve bir nevi akıllı telefonlarımız ile haberleşme aracına dönüşen whatsapp artık bilgisayarlrda da kullanılabilir hale geldi. Whatsapp  önceleri web browser ile bilgisayarlarda kullanılabilirken artık bir mobil uygulamadan çıkıp aynı zamanda uyumlu işletim sistemleri ile bilgisayar uygulamasını dönüştü. Uyumlu işletim sistemlerinde programı kurarak web browser kullanmadan whatsapp kullanabilirsiniz. Devamını Oku »

EA Sports FIFA16 Nedir Nasıl Oynanır ?

EA Sports FIFA16 Futbol Oyunu Nedir, EA Sports FIFA16 Futbol Oyunu Nasıl Oynanır, EA Sports FIFA2016 En İyi Oyuncular, EA Sports FIFA16 En İyi Futbolcular, EA Sports FIFA16 Ne Zaman Çıkacaktır, FIFA16 En İyi Şut Çeken Futbolcular Kimlerdir, FIFA16’da Bulunan Ligler, FIFA16’da Bulunan Takımlar, FIFA16’da Bulunan Ülkeler Hangileridir. Electronic Arts şirketinin yayımcılığı yaptığı bir futbol oyunu olan FIFA 16 futbol ... Devamını Oku »

iOS 9 İşletim Sistemi Nedir ?

Apple tarafından her yıl güncellenen iOS işletim sisteminin 2015 yılı güncellenmiş versiyonu olan iOS 9 işletim sistemi olarak cihazlara gelecektir. iOS 9 Hangi Cihazlara Güncelleme Olarak Sunulacak? Apple şirketinin pazarlama stratejilerinden olan  her yeni sürüm güncellemesinde bir önceki sürümü alan en eski cihazdan vazgeçmek yine beklenen bir olay. Örnek vermek gerekirse iOS 7’yi alan iPhone 4, iOS 8’i alamamıştı. Buradan ... Devamını Oku »

Solid State Disk(SSD) Nedir? SSD Diskler Nasıl Çalışır?

Kullanmakta olduğumuz bilgisayarların vazgeçilmez parçası olan hard diskler tek bir amaç için üretilir: Sayısal bilgileri kalıcı şekilde depolamak. Hard diskler yani sabit diskler sadece bilgisayarlarda kullanılmayıp kamera kayıt cihazlarında, mp3 playerlarda vb. elektronik cihazlarda da kullanılmaktadır. Sabit diskler bilgisayar dünyasının en eski ve en az değişime uğrayan parçaları olmuştur. Mekanik diskler, dönen bir plaka üzerine belirlenen sektörlere hareket eden okuma-yazma kafalarının ... Devamını Oku »