Yaşam

Ekinezyanın Faydaları Nedir ?

Amerika kıtasında doğal olarak yetişen ve bu bölgede en popüler bitkiler arasında yer alan ekinezya kıta yerlileri tarafından kullanılmış ve günümüzde halen çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılan şifalı bir bitkidir. Şifalı ekinezya bitkisi kuzey Amerika yerlileri tarafından keşfedilmiştir. Yılan sokması, ağrılı hastalıklarda ve soğuk algınlığına faydası çok olmaktadır. Şifalı ekinezya çayı, soğuk algınlığından sonra, şarbon ve ağrı kesici rahatsızlıklarında kullanılmaya başlanmıştır. Devamını Oku »

Diyetlerde Yapılan Hatalar Nelerdir ?

Günümüzde havalar ısınmaya başlarken hemen hemen bütün herkeste bir zayıflama isteği ortaya çıkıyor. Bununla birlikte diyet listeleri elden ele dolaşmaya başlıyor. Bazı bünyeler ne kadar yersede kilo almazken bazı bünyeler su içse yarıyor. Hal böyle olunca bu diyet listeleri bazı insanlarda işe yaraken bazı insanlarda tem tersine dönebiliyor. Bu tür sorunlardan kurtulmanın ise en kolay yolu bir uzmanla diyet programına ... Devamını Oku »

Yaşımızı Ele Veren Bölgeler

Vücudumuzun Hangi Bölgeleri Yaşımızı Ele Verir, Yaşı Tahmin Etmek, Yaşımız Ele Veren Bölgeler Nelerdir, Yaşımız Ele Veren Noktalar, Birinin Yaşı Nasıl Tahmin Edilir, Kadınların ve Erkeklerin Yaşını Tahmin Etme, Vücudumuz Yaşımızı Ele Veriyor, İnsanların Yaşını Tahmin Etme, Yaş İle İlgili Tahmin Nasıl Yapılır? Bazen birisinin kaç yaşında olduğunu kestiremediğimiz anlar olur. Yaşı tahmin ettiğimizden küçük veya tahmin ettiğimizden büyük olabilir. ... Devamını Oku »

Yurtdışı Seyahatlerde Vize İstemeyen Ülkeler

Yurt dışı tatil düşünen insanlar öncelikle prosedürlerle uğraşmamak için ve seyahatin ciddi bir kısmını oluşturduğu için tatil planlarında öncelikle ülkemizle anlaşma yapmış olan giriş çıkışlarda vize istemeyen ülkeleri tercih etmeye başladılar. Vizesiz ülkelerin cazibesi, ulaşım kolaylılığı ve uygun fiyatlı turlar, vize zorunluluğu olmayan ülkeler konusunda en önemli tercih sebebimiz oluyor. Özellikle de Schengen Vizesi ve pasaport sorunumuz nedeniyle de vizesiz gidilebilen ülkelerin önemi ... Devamını Oku »

Tuaregler Kimdir ?

Tuaregler Nerede Yaşamaktadır, Tuaregler Niçin Neden Mavi Giyer, Tuaregler Türk Müdür, Tuaregler Nerede Yaşıyor, Tuaregler Hakkında Kısa Bilgi, Tuaregler Ne Demektir. Tuaregler belki de ilk defa duyduğunuz bir kelime, peki Tuaregler Kimdir? Tuaregler, Burkina Faso, Cezayir, Libya, Mali ve Nijer arasında geniş bir alanda yaşayan ve Berberi dillerinden birini konuşan halktır. Tuaregler’in dünya gündemine taşıyan ise bağımsızlıklarını ilan etmesi ile ... Devamını Oku »

Hayattan Kareler

Bazen karşılaştığımız bir an olur hemen o anı ölümsüzleştirmek için ya fotoğraf makinesine ile ya da cep telefonun kamerası ile fotoğrafını çekeriz. Çektiğimiz o karelere her baktığımızda o anı hatırlarız. Hayatta öyle güzel anlar olur ki o bazen bir doğa olayı, bazen sevimli bir hayvanın komik bir hali bu fotoğraf karelerinde yer alır. Fotoğraf ile ölümsüzleşen bu kareler bazen bizi ... Devamını Oku »