31 Mart 2023

Temple Grandin Filmi ve Replikleri

Temple Grandin’in Hayatını Anlatan Film, Temple Grandin’in Filmi, Temple Grandin’in Filminin Replikleri, Temple Grandin Kimdir, Temple Grandin ve Otizm, Otizm Hakkında Filmler, Temple Grandin Otizm Filmi.

Daha önceki yazılarımızda Temple Grandinin hayat hikayesinden bahsetmiştik. Otizm hastası Amerikalı hayvan bilimi uzmanı ve Colorado Devlet Üniversitesi’nde profesör ve yazar Temple Grandin’in filmi çekildi.

Temple Grandin’in hayatını anlatan 2010 yapımı filmi oldukça başarılı. Zaten imdb puanı ile de filmin ne kadar başarılı olduğu belli. Temple Grandin’i anlatan filmin imdb puanı 8,4.

Filmde Temple Grandin’e otizm tanısı konmasından, ailesinin Temple Grandin’e desteğinden, Temple Grandin’in yaşadığı zorluklardan ve Temple Grandin’in başarısından kesitler var.

Temple Grandin filminde Temple Grandin’i Claire Danes, Dr. Carlock karakterini David Strathairn, Temple Grandin’in teyzesi Ann’i Catherine O’Hara ve Temple Grandin’in annesi Eustacia Cutler’i Julia Ormond canlandırmaktadır.

Temple Grandin Filminin Replikleri:

Beynine darbe vurulurken ilk sığıra dokundum. Birkaç saniye içinde bir miktar ete dönüşecekti ama o anda halen bir bireydi. Sakindi. Sonra öldü.

Hayatın ne kadar değerli olduğunu fark ettim. Ölümü düşündüm ve Tanrı’ya yakın hissettim kendimi.

Düşüncelerim benimle birlikte ölsün istemiyorum. Bir şeyler başarmış olmak istiyorum.

Bir kapı açıldı ve o kapıdan geçtim.Temple Grandin imdb

Doğa acımasız, ama biz öyle olmak zorunda değiliz.

İnsanların niye nedensiz yere zalim olduklarını anlamıyorum!

Anlayamadım pek çok şey var. Ama yine de hayatımın bir anlamı olsun istiyorum.

Çocuklarımızın arzuladığımız gibi olmasını isteriz fakat olamazlarsa kendi suçumuz sayarız. Üstelik çevremizdeki kimsenin de neler yaşadığımızı anlamadığını düşünürüz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.