1 Haziran 2023

19. İzmir Kitap Fuarı Açılıyor

Kitabın Ege Yolculuğu Başlıyor

19. İzmir Kitap Fuarı Açılıyor 

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile bu sene on dokuzuncusu düzenlenen İzmir Kitap Fuarı, 19-27 Nisan 2014 tarihlerinde Uluslararası İzmir Fuar Alanı’nda okurlarla buluşmaya hazırlanıyor.

Bu yıl 390 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenecek olan fuarda dokuz gün süresince söyleşi, panel, şiir dinletileri ve çocuk etkinlikleriyle yaklaşık 100 etkinlik gerçekleştirilecek.

Fuarda düzenlenecek etkinlikler kapsamında Feyza Hepçilingirler, Doğan Hızlan, Gülten Dayıoğlu, İlber Ortaylı, Muzaffer İzgü, Füruzan, Ercan Kesal, Murathan Mungan, Ayfer Tunç, Üstün Dökmen, Deniz Kavukçuoğlu, Ahmet Ümit, Ataol Behramoğlu, Mustafa Balbay, Ahmet Telli, Erdoğan Aydın, Yekta Kopan, Enver Ercan, Erendiz Atasü, Onur Öymen, Aslı Tohumcu, Behiç Ak, Bülent Habora, Nihat Behram ve pek çok değerli yazar ve şair konuk oluyor.

19. İzmir Kitap Fuarı’nın Onur Konuğu ise Yazar Feyza Hepçilingirler. Ayvalık’ta dünyaya gelen Feyza Hepçilingirler, ilkokulu ve ortaokulu Ayvalık’ta, liseyi İzmir Kız Lisesi’nde okudu. İstanbul Yüksek Öğretmen Okulu’nu ve İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi. İzmir Fuar

Feyza Hepçilingirler, İzmir Kemalpaşa, İzmir Karataş ve İnanç liselerinde; Yeni Bilgi, Batı ve Dilkodersanelerinde; Dokuz Eylül, Karadeniz Teknik, Galatasaray üniversitelerinde çalıştı; Yıldız Teknik Üniversitesi’nden emekli oldu. Bir oğlu ve bir kızı var.

Giriş ücretsizdir. Ziyaret Saatleri ise; İzmir Kitap Fuarı, Her gün 11.00-20.00, Kapanış günü 27 Nisan 2014 tarihinde ise 11.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.