30 Mayıs 2023

4N1K-Büşra Yılmaz

Büşra Yılmaz’ın 4N1K Kitabı Kaç Sayfa, 4N1K Kitabının Yazarı Kimdir, 4N1K Kitabını Oku, Büşra Yılmaz’ın 4N1K Kitabının Konusu, Büşra Yılmaz’ın 4N1K Kitabının Özeti, Büşra Yılmaz’ın 4N1K Kitabından Sözler, Büşra Yılmaz’ın 4N1K Kitabı Hakkında, Büşra Yılmaz’ın 4N1K Kitabından En Güzel Sözler.

Bu yazımızda Wattpad’ta yazdığı hikayeler ile adından söz ettiren bir anda Wattpad okuyucuların dikkatini çeken genç yazar Büşra Yılmaz’ın 4N1K kitabı hakkında bahsedeceğiz.

Büşra Yılmaz’ın Wattpad çok okunan yazılarının ardından Epsilon Yayınları’ndan çıkan kitabı 4N1K çok büyük bir ilgi gördü.

Büşra Yılmaz’ın 2015 yılında Epsilon Yayınları tarafından yayımlanan 4N1K 488 sayfadan oluşmaktadır.

Büşra Yılmaz’ın 2015 yılında Epsilon Yayınları tarafından yayımlanan 4N1K kitabının konusuna gelecek olursak;

Yaprak ve çocukluktan tanıdığı dört manyak arkadaşının hayatları. Yaprak adındaki bir genç kızın aşk ile yüzleşmesi anlatılıyor. Çocukluktan beri yakın arkadaş olduğu dört erkek yüzünden farklı bir şekilde büyüyen ve onlar yüzünden aşka uzak olan bu kız için hayatta bir tek Ali, Oğuz, Gökhan ve Sinan vardır.

Yaprak; küçükken, markette annesinden sürpriz yumurta istediği için bulgur reyonuna sıkıştırılıp çimdiklenenler, ilkokul önlüğünün altına eşofman giyip okula gidenler, yeşil silgisini diş izi yapanlar ve kırmızı kapaklı tüm dersler kitabının saman sayfalarını silerken yırtanlar kadar sıradan bir kız çocuğuyken; birlikte büyüdüğü dört çılgın erkek arkadaşı yüzünden akranlarından biraz farklı bir kız haline gelmiştir.

Dünyası, on iki yıllık dostları, gamzeli kahramanı Ali, tek ideolojisi3P (pizza, pijama, pislik) üzerine kurulu bir çılgın, Oğuz, sevgilisini kendi vesikalık resminden bile kıskanan demirli, Gökhan ve notları toplamda bile 100’e ulaşamayan çorap fetişisti tatlı çapkın Sinan’dan ibarettir. Kalbi dördüyle tıka basa dolu, hayatı onlarla rengârenk olduğu için aşka ne inancı vardır ne de ihtiyacı…

Ama bir gün rutin (!) hayatı, doğum gününde gelen bir paket ile tümden değişir. Paketin içinde, gizemli bir âşıktan gelen, kızımızın asla giymeyeceği türden gösterişli bir elbise ve içinde de bir not vardır.

Büşra Yılmaz’ın 4N1K kitabından alıntılar:

Eğer Yaprak sana aşık olsa da kaybetmem ben. Benim için Yaprak mutluysa, ben kazanmışımdır. Bana aşık olması gerekmez. Ben onu yıllardır böyle sevdim.

Ne zormuş be, bilinmeze yolcu etmek hatıralarında yer etmiş bir dostunu.

Beden dersi de bir ders değil mi? Neden futbol oynamak yasak olsun teneffüslerde? Hocam yoksa siz, ders faşizanlığı mı yapıyorsunuz? Ders ayrımcılığına girer bu!

Lan manyak mısın, ne yapayım? Gidip, hocam saat kaç, bu saatten sonra sizinim mi diyeyim? Siyah bir gece karşılığında sınavı erteleyin mi diyeyim? İndim derelerine bilmem nerelerine kaytan bıyıklarını sürsem nerelerime mi diyeyim ha? Hem ne diye tutuştun sen lan? Her zamanki gibi zayıf alıp oturalım yerimize işte. Ne kasıyorsun?

Ulan ben senin e-okul fotoğrafını görüp senden soğumamış biriyim, niye üzüyorsun lan beni? Lan ben sırf sen rahatla diye senle saatlerce tanımadığım kızlar hakkında dedikodu yapmış, sol elinle sağ eline oje süremiyorsun diye sağ eline oje sürüp oje kokusundan koku alma yetimi üç günlüğüne kaybetmiş biriyim. Böyle biri üzülür mü Merve?

Nerede, ne zaman, neden, ne olursa olsun! Hepimiz kızımız, kızımız hepimiz için!

Allah’ım lütfen, seksen yaşına geldiğimde bile bana çikolatalı süt içirip benimle oyun oynayacak bir Yaşar istiyorum geleceğin Nunu’su olarak!

Bir erkek için dünyada sadece iki tane güzel kadın vardır. Biri annesi, diğeri aşık olduğu kişi. O yüzden, benim için güzel değilsin.

Ali… neden kalbin bu kadar hızlı atıyor?” diye sorunca ben, şaşkınlıkla kollarını boynumun altından geçirdi ve beni kendine biraz daha yaklaştırdı.4N1K

Ona şaşkınlıkla bakan Bade’ye gülümsedi. Eliyle sol yanağında oluşan gamzesini işaret etti. “Burası onun.” Yanağını işaret eden parmağını göğsünün soluna indirdi. “Burası da.” Son olarak şakaklarına bastırdı parmağı. “Burası da… Tamam mı? Ve asla başkası bunlara sahip olamayacak.

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.