28 Eylül 2020

Ahmet Sever Kimdir ?

Abdullah Gül İle 12 Yıl Kitabının Yazarı Ahmet Sever Kimdir, Ahmet Sever’in Hayatı, Ahmet Sever’in Kitapları, Ahmet Sever’in Başdanışmanlık Görevi, Ahmet Sever’in Biyografisi, Ahmet Sever’in Resimleri, Ahmet Sever Hakkına.

Ahmet Sever yazmış olduğu Abdullah Gül İle 12 Yıl Yaşadım Gördüm Yazdım adlı kitabı ile bir anda Türkiye’nin gündemine oturdu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 11. Cumhurbaşkanı olan Abdullah Gül’ün Başdanışmanı Ahmet Sever’i tanıyalım.

Ahmet Sever 1960 yılında Konya’da doğdu. Brüksel Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olan Ahmet Sever, 1983-1998 yılları arasında Milliyet gazetesi Brüksel muhabir ve temsilciliği yaptı.

Ahmet Sever, Mehmet Ali Birand’ın 32. Gün ekibinde yer aldı. BBC Köln ve Almanya’nın Sesi radyolarında çalıştı.

Ahmet Sever 1998 yılında Türkiye’ye döndü. Türkiye’te dönen Ahmet Sever Milliyet ve CNNTÜRK’te haber müdürü olarak görev yaptı. Ahmet Sever TRT ve CNNTÜRK’te Avrupa Birliği üzerine program yaptı.

Sever, 2003 yılının Ocak ayında Abdullah Gül’ün başbakanlığı döneminde Abdullah Gül’ün basın ve iletişimden sorumlu başdanışmanlığı görevini yaptı.ahmet sever

Daha sonra Ahmet Sever 2004-2007 yılları arasında Abdullah Gül’e bağlı olan Avrupa Birliği İletişim Grubu başkanlığını yürüttü. En son olarak 7 yıl boyunca Cumhurbaşkaı Abdullah Gül’ün basın başdanışmanıydı.

Ahmet Sever evli olup ikiz çocuk babası.

Ahmet Sever’in Kitapları:  Abdullah Gül İle 12 Yıl

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.