2 Haziran 2023

Akif Çağatay Kılıç Kimdir ?

Akif Çağatay Kılıç’ın Hayatı, Akif Çağatay Kılıç’ın Tuttuğu Takım, Akif Çağatay Kılıç’ın Bakanlığı, Akif Çağatay Kılıç’ın Resimleri, Akif Çağatay Kılıç’ın Memleketi, Akif Çağatay Kılıç’ın Siyaset Hayatı, Akif Çağatay Kılıç’ın Siyaset Yaşamı, Akif Çağatay Kılıç’ın Nereden Milletvekilidir, Akif Çağatay Kılıç’ın Biyografisi.

Akif Çağatay Kılıç 15 Haziran 1976 da Almanya’nın Siegen şehrinde doğdu.

10 yaşına Almanya’da yaşadı.10 yaşından sonra Türkiye’ye geldi.

İngiltere’deki Hertfordshire Üniversitesi’nde okudu.

Akif Çağatay Sabancı Holding’in Londra Bürosu’nda satın alma uzmanı olarak bir yıl çalıştı. Daha sonra Akif Çağatay siyasete Cüneyt Zapsu’nun danışmanı olarak başladı. Akif Çağatay 1 yıl süren bu görevinden sonra başbakanlığa geçerek uzun bir dönem Tayyip Erdoğan’ın özel kalem müdür yardımcılığı görevini üstlendi. Akif Çağatay, Tayyip Erdoğan’ın yakın kurmay ekibinde yer alıp, yurtdışı gezilerinin çoğunda Erdoğan’ın tercümanlığını yaptı.

2011 Türkiye Genel Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden milletvekili oldu. TBMM 24. dönem Samsun Milletvekili’dir.

Çok iyi düzeyde Almanca ve İngilizce bilen Kılıç, Samsun’un tanınmış ailelerinden Kefeliler’in kızı olan Eda Kılıç ile evlidir. Akif Çağatay Kılıç, 2 çocuk babasıdır.Akif Cagatay Kılıc

Akif Çağatay Kılıç’ın babası Dr. Sinan Kılıç’ın, Galatasaray Kulübü eski yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.

Akif Çağatay Kılıç, 61. Hükümet’te Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak görev almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.