7 Haziran 2023

Ali Ece Kimdir ?

Ali Ece’nin Hayatı, Ali Ece’nin Futbol Yaşamı, Ali Ece’nin Tuttuğu Takım, Ali Ece’nin Programları, Ali Ece’nin Kekemeliği Nasıl Yendiği, Ali Ece’nin Sanat Yaşamı, Ali Ece’nin Biyografisi, Ali Ece’nin Resimleri.

Ali Ece, 1977 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Saint-Joseph Erkek Lisesi’nden mezun olmuştur.

Yazmayı sevmesinin sebebini ise küçüklük yıllarında uzun süre kekeme olmasına bağlıyor. Kekemeleği geçtikten sonra spor yorumculuğuna başladı.

1995 yılında Galatasaray Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi bölümünü kazandı. 2000 yılında da aynı üniversitenin Uluslararası İlişkiler Anabilim dalında yüksek lisans yaptı.

Ali Ece, Efes Pilsen, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ta basketbol oynadı.

Ali Ece, 2000 yılında hayata atılmamak için aynı üniversitenin Uluslararası İlişkiler Anabilim dalında yüksek lisans yaptı. Yapı Kredi Yayınları’nda editör olarak çalıştı. Cogito, Sanat Dünyamız, F dergi ve daha birçok dergide yazıları yayınlandı. Bir süre çevirmenlik yaptı. Ayın En Güzel Hali ve 12 Azize’ye 12 Ağıt adlarında yazdığı iki romanı yayınlanmıştır. “Dinar Bandosu” grubunda gitar, org ve bas çalmıştır.

Ali Ece, Sky Türk kanalında dört kişi yaptıkları Total Futbol programı yaptı. Bir süre Four Four Two dergisinin çalıştı. Ali Ece ayrıca Lig Tv‘de Haşmet Babaoğlu ve Mehmet Ayan ile beraber futbol programı yaptı.ali ece

Bandana takan ünlü yorumcu Ali Ece, yaklaşık 3,5 yıl TRTspor kanalında programlar yaptı. Daha sonra Ali Ece,  2014-2015 sezonu için NTVSPOR‘a transfer oldu.

İngiltere takımlarından Liverpool’u tutan Ali Ece, Türk takımlarından da Karşıyaka Spor Kulübü’nü tutmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.