1 Haziran 2023

All İzz Well Nedir ?

All İzz Well Ne Demektir, All İzz Well Şarkı, All İzz Well Anlamı, Aamir Khan’ın All İzz Well Şarkısı, Aamir Khan’ın 3 İdiots Filmi All İzz Well, Aamir Khan’ın 3 Aptal Filmi All İzz Well.

All İzz Well, Bollywood’un dünyaca ünlü oyuncusu Aamir Khan’ın 3 İdiots yani 3 Aptal filminde seslendirdiği şarkıdır.

İngilizcesi All is Well olup Hintçe’de ise All İzz Well diye geçer ve Hintçe’de Saba kucha ?hika hai diye okunan bu kelime Türkçe’de ise ‘’Her şey yolunda’’ gibi bir anlama gelmektedir.

3 İdiots Türkçe olarak 3 Aptal anlamına gelen 2009 yapımı olan komedi tarzında bir Hint filmidir. Bollywood’un yani Hint Sineması’nın güzel filmlerinden biridir. Imdb puanı 8,5 olan romantik komedi tarzında gençlik filmi 3 Idiots eğlendirirken bilgilendiren tarzdan bir film.

Başrollerini Aamir Khan oynadığı film de ayrıca Kareena Kapoor,Madhavan, Sharman Joshi, Boman İrani gibi Hint Sineması’nın önemli isimleri yer alıyor. Aamir Khan filmde Rancho adlı karakteri canlandırıyor. Bollywood’un güzel oyuncusu Kareena Kapoor ise Pia adlı karakteri canlandırıyor.3 idiots All İzz Well

Filmin kısaca konusu ise iki tane arkadaş uzun süre görmedikleri arkadaşlarını arıyor ve bu üç arkadaşın üniversite yıllarındaki yaşadıkları konular filmde işleniyor. Gösterime girdiğinde sadece Hindistan’da değil dünyada izleyiceler tarafından beğenile karşılanmış ve hâsılat rekorları kırmış bir filmdir. Filmin yönetmeni ise Rajkumar Hirani’dir.

Her Hint filminde olduğu gibi bu filmde de müzikal var. Özellikle filmle özdeşleşen All İzz Well ( Ol iz Vel ) şarkısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.