30 Mayıs 2023

Anne Frank Kimdir ?

Anne Frank’ın Hayatı, Anne Frank’ın Hatıra Defteri, Almanya’daki Yahudi Soykırımının Simgesi Kimdir, Anne Frank ve Yahudi Soykırımı, Anne Frank’ın Hayat Hikayesi, Anne Frank Neden Dolayı Ölmüştür, Anne Frank’ın Resimleri, Anne Frank’ın Günlüğü, Anne Frank Hakkında.

Tam adı Anneliese Marie Frank olan Anne Frank Almanya’daki Yahudi Soykırımının simge isimlerinden birisidir.

Anne Frank, Almanya’nın Frankfurt şehrinde Musevi bir ailenin kızı olarak dünyaya geldi. Anne Frank’ın babası Otto Frank bir banka görevlisiydi. Anne Frank’ın ailesi 1933 yılının yazında Hollanda’nın başkenti Amsterdam’a kaçtılar. Adolf Hitler’in Hollanda’ya girmesinden sonra burada yaşayan Yahudilere Almanya’daki gibi birçok kısıtlamalar getirildi. Anne Frank ve ablası Margot sadece Yahudilerin okuduğu okulda eğitim almaya başladı.

Anne Frank, kendisine on üçüncü yaş gününde hediye edilen bir ajandayı günlük olarak kullanmış ve saklandıkları iki yıl boyunca yaşadıkları olayları günü gününe yazmıştır.

Anne Frank ve ablası Margot Tifüs hastalığı yüzünden Alman toplama kampında 16 yaşındayken öldü.Anne Frank

1945’te Bergen-Belsen’daki Alman toplama kampında 16 yaşındayken ölen Anne Frank’ın ölümünden sonra yazdığı günlüklerin yayımlanması ile günlükleri en çok satanlar listesinde girmiştir. Ayrıca 60 dile çevrilmiş ve en çok satanlar listesine girmiştir.

Amerikan haftalık siyasi haber dergisi Time Anne Frank’ı 1999 yılında yüzyılın en önemli kişilerinden biri olarak seçmiştir.

Anne Frank ‘ın günlüğü Türkçeye de çevrilip ‘’ Anne Frank’ın Hatıra Defteri ‘’ olarak yayımlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.