7 Haziran 2023

Anonymous Nedir Kimdir ?

Türkiye’deki ‘’tr’’ uzantılı internet sitelerine yapmış oldukları siber saldırıları ile bir anda yine gündeme gelen Anonymous Nedir? Anonymous’un Siber Saldılardaki Amacı Nedir, Anonymous Hakkında Bilgileri bu yazımızda paylaşacağız.

Anonymous, dünya çapında siber saldırılar gerçekleştiren hacktivist bir hacker grubudur.

Sık sık adını duyduğumuz hacker grubu Anonymous’u özellikle bu günlerde de daha çok adını duymaktayız.

Türkiye-Rusya arasındaki çıkan uçak krizinden sonra adını Türkiye’deki ‘’tr’’ uzantılı internet sitelerine yapılan siber saldırıları Anonymous adlı hacker grubu üstlenmiştir.

Anonymous, ilk başlarda eğlence odaklı saldırılar gerçekleştirirken 2008 yılından itibaren işbirliğini arttırarak uluslararassı siber saldırılar gerçekleştirmeye başlamıştır. Yapmış oldukları saldırıları eylem niteliğinde yaptığını belirten Anonymous hacker grubu özellikle, siyasi temelli internet sitelerine saldırmaktadır.

Anonymous, sinema ve telif hakkıyla korunan diğer eserlerin ticaretini yapan firmaların korsan yayın karşıtı yapan ve devlet kurumlarına ait sitelere karşı yapılan eylem niteliğindeki siber saldırılar ile bilinmekteydi.

AnonymousTürkiye’deki ”tr” uzantılı sitelere saldıran hacker grubu Anonymous, ilk olarak bir imageboard olan 4chan’da meydana çıkmıştır.

Anonymous özellikle DDoS  yani Distributed Denial of Service saldırılarıyla gündeme gelmiş bir gruptur.

Anonymous grubunun sloganı ise İngilizcesi ”We are Anonymous. We are Legion. We do not forgive. We do not forget. Expect us.” Türkçe anlamı ise ”Biz Anonymous’uz. Orduyuz. Unutmayız. Affetmeyiz. Bizi bekleyin.” demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.