26 Mart 2023

Arda Kural Kimdir ?

Arda Kural’ın Hayatı, Arda Kural’ın Hastalığı Nedir, Arda Kural’ın Şizofreni Hastalığı, Arda Kural’ın Resimleri, Arda Kural’ın Oynadığı Filmler, Arda Kural’ın Oynadığı Diziler, Arda Kural’ın Rol Aldığı Film ve Dizi Karakterleri, Arda Kural Ahmet Kural’ın Kardeşi Mi, Arda Kural’ın Hayat Hikayesi, Arda Kural’ın Yaşı, Arda Kural’ın Boyu, Arda Kural Hakkında.

Sinema oyuncusu Arda Kural 12 Nisan 1980 yılında Yalova’da doğdu.

Yakışıklı oyuncu Arda Kural, Yalova Endüstri Meslek Lisesi’nde kimya okudu. Daha sonra 2 yıl dramaturji ve sinema eleştirmenliği alanında eğitim aldı. Arda Kural, 1999 yılında kendisinin kurduğu Tiyatro Roman Tiyatrosu’nda profesyonelliğe adım attı. Bu tiyatroda ve daha sonra kurduğu Siyah Oyuncular Tiyatrosu’nda kendi yazdığı Belirtisiz Nesneler, Ben Değil Kendim, Dokuz Köyden Kovulmak, Siyah Mizah ve Aşk gibi oyunlarda rol aldı.

Arda Kural bir dönem Kral TV’de VJ’lik yaptı.

Yerli Leonardo Dicaprio Arda Kural
Yerli Leonardo Dicaprio olarak da bilinen Arda Kural, Eyvah Kızım Büyüdü’de Altay’ı, Lise Defteri’nde Ediz’i, Emret Komutanım’ın da Posta Ferit’i canlandırdı.

Kamera karşısına ilk defa 1999 yılında yayınlanan Eyvah Kızım Büyüdü dizisinde Altay rolüyle geçti. Bu diziden sonra bir anda popüler bir hale gelen Arda Kural özellikle Amerikalı oyuncu Leonardo Di Capri’ya benzerliği ile dikkat çekti. Ve Arda Kural’ın bir anda yıldızı parladı.

arda kural resimArda Kural’ın komedi oyuncusu Ahmet Kural’ın kardeşi sanılmaktadır fakat Arda Kural’ın, Ahmet Kural ile akrabalığı yoktur ve sadece soyadı benzerliği vardır.

Arda Kural’ın boyu 182 cm’dir.

Arda Kural’ın Hastalığı
Şizofreni başlangıcı teşhisiyle 28 Aralık 2012 tarihinde Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne yatırıldı. 21 Ocak 2013 tarihinde taburcu olan Yakışıklı oyuncu Arda Kural, oyunculuğu bıraktığını söyledi.

Arda Kural, dünyaca ünlü oyuncu Leonardo Dicaprio’ya benzetilmiş olsa da kendi oyunculuk tarzını Johnny Depp ve Brad Pitt’e daha yakın bulduğunu söylemektedir.

Arda Kural’ın Oynadığı Diziler ve Filmler
Eyvah Kızım Büyüdü
Şemsi Paşa Pasajı
Kuzenlerim
Lise Defteri
Çınaraltı
Canım Benim
Düşenin Dostu
Beşinci Boyut
Beyza’nın Kadınları
Emret Komutanım
Banyo
Sahne
Kaptan
Kelebek Çıkmazı
Çok Özel Tim
Büyük Buluşma
Emret Komutanım
Düğün Şarkıcısıarda kural
Dur Yolcu
Doludizgin Yıllar
Gelecekten Bir Gün
Kubilay
Kurşun Bilal
Ayaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.