3 Aralık 2023

Audrey Tautou Kimdir ?

Audrey Tautou’nun Hayatı, Audrey Tautou’nun Filmleri, Audrey Tautou’nun Dizileri, Audrey Tautou’nun Oynadığı Filmler, Audrey Tautou’nun Biyografisi, Audrey Tautou’nun Resimleri, Audrey Tautou’nun Kilosu, Audrey Tautou’nun Yaşı, Audrey Tautou Hakkında.

Audrey Tautou 9 Ağustos 1976 yılında Fransa’nın Beaumont şehrinde dünyaya geldi. Audrey Tautou’nun babası diş doktoru annesi ise öğretmendir.

Dünyaca ünlü fransız oyuncu Audrey Tautou ilk olarak Venus Beauty Institute adlı filmde rol aldı. Bu filmde Marie adlı karakteri canlandırdı.

Audrey Tautou’ya dünya çapında şöhret getiren film ise 2001 yapımı Amelie Poulain adlı karakteri canlandırdığı Amelie adlı filmdir. Audrey Tautou’nun müthiş oyunculuğu ile izleyenler tarafından beğeni toplayan Amelie filmi ayrıca birçok ödül aldı.

Audrey Tautou, 2002 yapımı He Loves Me… He Loves Me Not ( Orijinal Adı: À la folie… Pas du tout ) Türkçeye Seviyor Sevmiyor olarak çevrilen filmde ise Angelique adlı karakteri canlandırdı.

Audrey Tautou 2004 yapımı Kayıp Nişanlı adlı filmde rol aldı. Bu filmde Mathilde karakteri canlandırdı.

2006 yılında ise dünyaca ünlü yazar Dan Brown’un orijinal adı Da Vinci Code olan Türkçeye Da Vinci’nin Şifresi olarak çevrilen kitabından aynı isimle uyarlanan filmde rol aldı. Da Vinci Şifresi adlı filmde Audrey Tautou, Sophie Neveu karakterini canlandırdı.Audrey Tautou

Audrey Tautou’nun boyu 168 cm’dir.

2009 yapımı Coco Chanel’den Önce adlı filmde dünyanın en ünlü moda tasarımcılarından olan Gabrielle Coco Chanel’in hayatının anlatıldığı filmde Audrey Tautou, Coco Chanel’i canlandırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.