29 Ocak 2023

Beren Saat Kimdir ?

Beren Saat’in Oynadığı Filmler, Beren Saat’in Oynadığı Rol Aldığı Diziler, Muhteşem Yüzyıl Kösem Dizisindeki Mahpeyker Kösem Sultan Kimdir, Beren Saat’in Muhteşem Yüzyıl Kösem Dizisindeki Rolü Nedir, Beren Saat Muhteşem Yüzyıl Kösem Dizisinde Ne Zaman Oynayacak, Beren Saat’in Başrol Oynadığı Diziler Filmler, Beren Saat’in İlk Filmi Dizisi Hangisidir, Beren Saat’in Evliliği, Kenan Doğulu’nun Eşi Kimdir, Beren Saat’in Eşi Kimdir, Beren Saat’in Seslendirme Yaptığı Animasyon Filmler, Beren Saat’in Evlenme Tarihi, Beren Saat’in Memleketi, Beren Saat’in Yaşı, Beren Saat’in Doğum Tarihi, Beren Saat’in Boyu, Beren Saat’in Resimleri, Beren Saat’in Kilosu, Beren Saat’in Hakkında Bilgiler.

Televizyon ve sinema filmi oyuncusu Beren Saat 26 Şubat 1984 tarihinde Ankara’da doğdu.

Beren Saat’in annesinin ismi Ayla Saat ve Beren Saat’in babasının ismi Hüseyin Avni Saat’tir.

Ayla ve Hüseyin Saat çiftinin Cem Saat ve Beren Saat adında iki çocuğu vardır. Beren Saat, Ayla ve Hüseyin Saat çiftinin ikinci çocuğudur.

Beren Saat, Ankara’da büyümüş ve ilk, orta ve lise eğitimini Ankara’da almıştır.

Eğitim hayatında başarılı bir öğrenci olan Beren Saat TED Ankara Koleji’nde okumuştur. TED Ankara Koleji’ni bitirdikten sonra Başkent Üniversitesi’ni kazanmıştır.

Türkiye Beren Saat’i Türkiye’nin Yıldızları yarışması ile tanımıştır. Beren Saat, Başkent Üniversitesi’nde işletme okurken Türkiye’nin Yıldızları adlı yarışmaya katılmıştır.

Beren Saat, Türkiye’nin Yıldızları adlı yarışmada ikinci olmuştur. Beren Saat’in Türkiye’nin Yıldızları adlı yarışmada ikinci olması Tofita isimli şeker markasının reklam filminde oynamıştır.

Başrollerinde Oktay Kaynarca, Ece Uslu ve Volkan Severcan’ın yer aldıı ve yönetmenliğini Nazif Tunç ve Ümit Efekan’ın yaptığı Aşkımızda Ölüm Var adlı dizide

Yönetmen, senaryo yazarı, yapımcı, proje tasarımcısı Tomris Giritlioğlu’nun dikkatini çeken Beren Saat, Tomris Giritlioğlu’nun desteği ile Aşka Sürgün dizisinde Zilan Şahvar Azizoğlu karakterini canlandırarak Mine Çayıroğlu, İzzet Günay, Teoman Kumbaracıbaşı, Behzat Uygur ve Mahsun Kırmızıgül gibi ünlü isimlerin yer aldığı Aşka Sürgün dizisinde ilk defa başrol oynamıştır.

Beren Saat, 2006-2008 yılları arasında yayınlanan Hatırla Sevgili adlı dizide Yasemin Ünsal karakterini canlandırmıştır.

Kıvanç Tatlıtuğ, Nebahat Çehre, Selçuk Yöntem, Hazal Kaya, Zerrin Tekindor, Nur Fettahoğlu gibi ünlü isimlerin yer aldığı Aşk-ı Memnu dizisindeki Bihter Yöreoğlu Ziyagil rolü ile Beren Saat Türkiye’nin çok yakından tanıdığı bir isim haline gelmiştir.

Beren Saat, Hilal Saral’ın yönetmenliğini yaptığı Halid Ziya Uşaklıgil’in aynı adlı romanından uyarlanan Aşk-ı Memnu adlı dizide canlandırdığı Bihter Yöreoğlu Ziyagil karakteri ile büyük bir üne kavuşmuştur.

2008 yılının en popüler dizilerinde olan Birleşik Arap Emirlikleri’nden çok popüler olan 20’den fazla ülke de yayınlanan Aşk-ı Memnu dizisindeki Bihter rolü ile Beren Saat Türk Sineması’nın en popüler bayan oyuncularından biri haline gelmiştir.

Beren Saati Aşk-ı Memnu dizindeki canlandırdığı Bihter Ziyagil rolü ile 2009 ve 2010 yıllarında Altın Kelebek Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü iki yıl peş peşe almıştır.

Beren Saat, 2010 yapımı Fatmagül’ün Suçu Ne? adlı dizide Fatmagül Ketenci Ilgazcı karakterini canlandırmıştır.

Beren Saat, 2012 yılından beri birlikte olduğu şarkıcı, söz yazarı, besteci Kenan Doğulu ile 23 Şubat 2014 tarihinde İstanbul’da nişanlanmıştır. Kenan Doğulu ve Beren Saat çifti 29 Temmuz 2014 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nin Los Angeles şehrinde evlenmişlerdir.

Beren Saat, 2015 yapımı Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Osmanlı padişahı I. Ahmed’in eşi olan Mahpeyker Kösem Sultan karakterini canlandırmaktadır.

Beren Saat, sinema, reklam ve dizi oyunculuğunun yanında seslendirme de yapmaktadır.

Orijinal adı Minions olan 2015 yapımı Minyonlar adlı animasyon filminde Scarlet Overkill karakterini seslendirmiştir. Özgün adı Brave olan 2012 yılı ABD yapımı 3D animasyon komedi, macera Cesur adlı animasyon filminde Merida karakterini canlandırmıştır.

Beren Saat’in boyu 166 cm’dir. Beren Saat’in kilosu ise 50 kilogramdır.

Beren Saat’in Filmleri ve Dizileri:

Benim Dünyam

Gergedan Mevsimi

Güz Sancısı

Gecenin Kanatları

Aşkımızda Ölüm Var

Aşka Sürgün

Hatırla Sevgili

Avrupa YakasıBeren Saat

Aşk-ı Memnu

Fatmagül’ün Suçu Ne?

İntikam

Muhteşem Yüzyıl Kösem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.