7 Haziran 2023

Bermuda Şeytan Üçgeni Nedir ?

İngilizce adı Bermuda Triangle olan ya da İngilizce bilinen adı ile Devil’s Triangle yani Bermuda Şeytan Üçgeni; Atlas Okyanusu veya diğer adı ile Atlantik Okyanusu’nda sayısız uçak ve geminin kaybolduğu bölgenin adıdır.

Bermuda Şeytan Üçgeni Nerededir?bermuda seytan ucgeni nedir
Atlantik Okyanusu’nda bulunan Bermuda, Florida’daki Miami ve Puerto Rico’daki San Juan’ın oluşturduğu üçgen alanda yer almaktadır.

Atlantik Okyanusu’na yani Atlas Okyanusu’na İsmini Verdi.
Açıklanamayan sayısız olayların olduğu Bermuda Şeytan Üçgeni’nde bilim adamları dâhil birçok araştırmacı bu bölgede doğaüstü güçlerin olduğuna inandılar.  Platon’un Timaeus ve Critias kitaplarında adından bahsettiği efsanevi batık bir kıta ve uygarlık olan Kayıp Kıta Atlantis’in Bermuda Şeytan Üçgeni’nde olduğu düşünülmüştür.  Atlas Okyanusu ismini bu düşüncenin sonucunda almıştır.

Haberlerde olsun, filmler de olsun devamlı olarak izlemiş duymuşuzdur Bermuda Şeytan Üçgeni’nin de yaşanan olayları. Atlas Okyanusu’nun da yer alan Bermuda Şeytan Üçgeni’nde yaşanan garip ve açıklanamaz olaylar bölgeyi her zaman çeşitli bilim çevreleri, usologlar, ufologlar ve kaos teorisyenlerinin ilgi odağı haline getirmiştir.

Bermuda Şeytan Üçgeni’nde yaşanan olaylar nedeni ile Bermuda Şeytan Üçgeni hakkında birçok araştırma yapılmış, birçok teori ileri sürülmüştür.

Bazılarına göre hala Bermuda Şeytan Üçgeni’nin sırrı çözülmedi, bazılarına göre son bilimsel açıklamalar Bermuda Şeytan Üçgeni’nin sırrını mantıksal olarak açıkladı.

Kimilerine göre; Kayıp Şehir Atlantis’in etkisi olduğuna inanmaktaydılar. Onlara göre; bu garipliklere Atlantis’in ileri teknoloji cihazları yol açmaktadır. Bazılarına göre uzaylılar bu gizemli olayları gerçekleştirmektedir. Komplo teoricilerine göre de; Bermuda Şeytan Üçgeni’nin gizemi yoktur Bermuda Şeytan Üçgeni’nin de yaşanan olaylar Bermuda Şeytan Üçgeni’nin de yapılan kasten saldırılardır.

Bazı bilim adamları da bölge de bulunan zengin doğalgaz yatağının ve Gulf Stream akıntısının neden olduğunu söylemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.