2 Haziran 2023

Bermuda Şeytan Üçgeni’nin Sırrı Çözüldü

USS Cyclops Kazası, Kaybolan Ellen Austin Gemisi, Uçuş 19 – Flight 19 olayların yaşandığı gizemli yer Bermuda Şeytan Üçgeni.

Sayısız gemi, uçak ve insanın kaybolmasına neden olan Atlantik Okyanusu’nda bulunan Bermuda Şeytan Üçgeni her zaman gizemli olmuştur.

Bazı rivayetlere göre uzaylılar neden olmakta, bazı rivayetlere göre de doğaüstü güçler, bazılarına göre ise Kayıp Şehir Atlantis’tin etkisi, kimi ise özellikle bu bölge de Bermuda Şeytan Üçgeni’nde yapılan kasten saldırılar olduğuna, kimileri ise bunun sadece bir efsane olduğu ve bu olayların kesinlikle bilimsel açıklaması olduğuna inanmaktadır.

Bermuda Şeytan Üçgeni’nin Sırrı Çözüldü.bermuda seytan ucgenin sirri cozuldu
Son yıllarda yapılan araştırmalar sonucunda Bermuda Şeytan Üçgeni hakkında bilimsel açıklama yapıldı. Bermuda Şeytan Üçgeni’nde yaşayan olayları doğaüstü olayları olarak nitelendirilmekteydi.

Su altına kilometrelerce derinliğine inebilen robotlar sayesinde öğrendik ki yıllarca gizemi çözülemeyen ve doğaüstü olaylar olarak nitelendirilen bu gizemin sebebi okyanus dibinde bulunan bir doğal gaz kaynağıdır.

Yapılan bilimsel araştırmaya göre; okyanus tabanından yükselen doğalgazdan kaynaklandığı sonucuna varıldı. Bölge zengin doğalgaz yatağıdır.

Doğalgaz genel olarak kara parçalarının arasından çıkmasına rağmen aynı şekilde okyanus tabanından da çıkabilmektedir. Bermuda Şeytan Üçgeni olarak tabir edilen bu üçgenin olduğu bölgede bulunan doğalgaz kaynağı yeryüzüne fışkırır ve oradaki sıcaklık sayesinde Hidrat adı verilen un gibi beyaz katı bir maddeye dönüşür. Bermuda Şeytan Üçgeni’nin bulunduğu bölge de Gulf Stream adı verilen sıcak su akıntısı da geçmektedir. Bu sıcak su kaynağı katı hale dönüşmüş Hidratları eritir ve eriyen hidratlar suyun yoğunluğundan daha az yoğunluğa sahip oldukları için bir kütle halinde yüzeye çıkmaya başlarlar.

Bermuda Şeytan Üçgeni’nde tabanın ısınması ile birlikte oluşan bu olaydan dolayı geniş bir girdap oluşumu olur. Ve o sırada yüzeyde ne varsa vakum etkisi ile okyanusun dibine çekmektedir. Su yüzeyinden dağılan gazlar havaya katılırlar ve atmosferden daha az yoğunluğa sahip olduklarından uçakların düşmesine ve gemilerin batmasına neden olurlar.

Bu olay esnasından oradan geçen veya yüzen ne varsa girdap etkisiyle okyanusun dibine iner. Uçaklar bu olay esnasında hem yeterli sürtünmeye sahip olamazlar hem de uçakların motorlarda ki yanma için yeterli oksijeni alamazlar ve uçaklar bundan dolayı düşerler.

Her ne kadar bilimsel açıklama yapılsa da birçok insan hala Bermuda Şeytan Üçgeni’nin gizemini koruduğuna ve Bermuda Şeytan Üçgeni’nde doğaüstü olaylar olduğuna inanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.