Diziler

IMDB Sitesine Göre 2019 Yılında En Çok Konuşulan 20 Dizi

Internet Movie Database ya da kısa adı ile IMDB dünyaca ünlü sinema ve televizyon filmleri, film yıldızları ve dizileri hakkında bilgiler barındıran bir veri tabanıdır. Birçoğumuz film veya dizi izlemeden önce IMDB puanı kaç diye bakarız. Film ve dizi izleme seçimimizde IMDB puanı genellikle belirleyici olur. Bazen çok güzel bir film veya dizi IMDB sitesinden hak ettiği değeri alamamış olsa ... Devamını Oku »

Girişimcilerin İzlemesi Gereken 5 Dizi

Girişimcilerin İzlemesi Gereken En İyi 5 Dizi Girişimcilerin, yatırımcıların izlemesi gereken ve dizi tavsiyesi, önerileri arayanlar için hazırlanmış izlenmesi gereken en iyi 5 dizi. Listemizde yer alan dizilerin özgün adını, oyuncu kadrosunu, dizinin yönetmeni, senaristleri kimlerdir, dizinin konusu nedir, IMDB puanı kaçtır gibi dizi hakkında bilgileri listemizde bulabilirsiniz. Listede yer alan bu dizilerin her birinin IMDB puanı 8 puan üzeridir. ... Devamını Oku »

Game of Thrones Sezon Finallerini Kaç Kişi İzledi?

Game of Thrones Sezon Finallerini Canlı İzleyen İzleyici Sayısı Kaçtır? Amerikalı yazar George R. R. Martin’in romanından aynı adla diziye uyarlanan Taht Oyunları dizisi yayınlandığı ilk günden 17 Nisan 2011 tarihinden yayınlandığı son bölüm 19 Mayıs 2019 tarihine kadar dünya çapında izlenme rekorları kırmıştır. Amerikan televizyon kanalı HBO tarafından yayınlanan ve 8 sezondan oluşan bu muhteşem dizi dünya dizi tarihinin ... Devamını Oku »

Işığın Prensesi Dizisinin Konusu

Işığın Prensesi Dizisinin Konusu Nedir? Işığın Prensesi Dizisi Hakkında Bilgiler. Tarihi dizileri izlemek isteyenler özgün adı Hwajeong ve İngilizce adı Splendid Politics olan Işığın Prensesi dizisi tarihi, dram ve romantik türde bir Güney Kore dizidir. 2015 yılında Güney Kore’de yayınlandığı zaman yüksek reytingler almış bir dizi. Işığın Prensesi Dizisinin Konusu Nedir? Kore’nin siyasi çalkantılı bir döneminde geçen Işığın Prensesi; entrikalar ... Devamını Oku »

Hercai Kitap ve Dizi Arasındaki Farklar Nelerdir?

Hercai Kitabı ve Dizisi Arasındaki Farklar Nelerdir? Sümeyye Ezel Koç’un ilk önce Wattap hikayesi olarak daha sonra kitap olarak yayımlanan Hercai adlı eseri hem wattpad hikayesi olarak hem de kitap olarak çok okunan eserler arasında yer almıştır. Sümeyye Koç’un Hercai romanı çok satan kitaplar listesinde yer alan bir eserdir. Sümeyye Koç’un Hercai kitabı aynı adla diziye uyarlandıktan sonra da Hercai ... Devamını Oku »

Hercai Dizisi Hangi Kitaptan Uyarlandı

Hercai Dizisi Hangi Kitaptan Uyarlanmıştır? ATV ekranlarında yayınlanan Hercai dizisi seyirciler tarafından büyük beğeni toplamıştır. Hercai dizisi yayınlanır yayınlanmaz reyting sıralamasında en üst sıralarda yer alan diziler arasında yer almıştır. İzleyici tarafından çok sevilen Hercai dizisi hangi kitaptan uyarlanma diye bir dizisidir. Hercai dizisi Sümeyye Koç’un Hercai romanından aynı adla uyarlanmıştır. Yazar Sümeyye Koç’un ilk önce Wattpad’da yazdığı Hercai adlı ... Devamını Oku »

Perihan Abla Kimdir?

80’lerin Sevilen Televizyon Dizisi Perihan Abla Hakkında Bilgiler. 80’lerde çocuk olanlar çok iyi Perihan Abla dizisini. Türk televizyon tarihinin en önemli dizileri arasında yer alan bir dizisidir Perihan Abla dizisi. Perihan Abla, 1986-1988 yılları arasında TRT ekranlarında yayınlanan dizinin başkarakterinin adıdır. Perihan Abla karakterini Yeşilçam’ın ünlü oyuncularından Perran Kutman canlandırmıştır. Perihan Abla 2 kardeşine bakmak zorunda mahallenin sevilen ismidir. Perihan ... Devamını Oku »

Hercai Dizisi 2. Bölüm Özeti

Hercai Dizisinin 2. Bölümünün Özeti, Konusu. Başrollerinde Akın Akınözü ve Ebru Şahin’in oynadığı 1İntikamdan doğan imkansız bir aşkın hikayesi” Hercai dizisinin son bölümünde neler oldu. ATV ekranlarında her Cuma saat 20.00’de yayınlanan Hercai dizisi izleyicilerin büyük beğenisini toplamaya devam ediyor. 22 Mart 2019 tarihinde Hercai dizisinin 2. Bölümü ATV kanalında yayınlandı. Reytingleri çok iyi olan Hercai dizisinin 2. Bölümünün konusu. ... Devamını Oku »

Hercai Dizisi Miran Aslanbey Kimdir

Hercai Dizisinin Karakterlerinden Miran Aslanbey’i Kim Canlandırıyor, Miran Aslanbey Hakkında Bilgiler. Miran Aslanbey, İstanbullu bir iş adamıdır. Miran Aslanbey Hercai’nin başkarakterlerindendir. İşadamı Miran Aslanbey, İstanbul’dan Midyat’a gelir. Miran Aslanbey, Aslanbeyler ailesinin geleceği ve tek varisleridir. Miran Şadoğulları yüzünden anne ve babasını toprağa vermiştir. Miran Aslanbey intikam almak istemektedir. Miran Aslanbey, Mardin’de en büyük düşmanları Şadoğlu’nun kızı Reyyan ile evlenip düşmanlarından ... Devamını Oku »

Lorelai Gilmore Kimdir?

Ünlü Amerikan Televizyon Dizisi Gilmore Girls’ün Başrol Karakteri Lorelai Gilmore Hakkında Bilgiler. Lorelai Gilmore, 2000-2007 yılları arasında yayınlanan Gilmore Girls dizisindeki kurgusal karakterin adıdır. Lorelai Gilmore Karakterini Kim Canlandırmıştır? Lorelai Gilmore karakteri Lauren Graham tarafından canlandırıldı. Lorelai Gilmore genç bir kızı olan bekar annedir. Lauren Graham’ın Lorelai Gilmore karakteri en bilinen rolüdür. Türkçeye Gilmore Kızları adıyla çevrilen Gilmore Girls dizisi ... Devamını Oku »

Çalıkuşu Feride Kimdir?

Çalıkuşu Feride’nin Hakkında Bilgiler. Feride; Yazar Reşat Nuri Güntekin’in Çalıkuşu romanında yer alan kurgusal karakterdir. Çalıkuşu romanında yer alan Feride, Türk edebiyatının en ünlü karakterleri arasında yer almaktadır. Edebiyatımızın ünlü dram yüklü aşk romanlarından biri olan Çalıkuşu romanın kahramanlarından Feride’nin aşkı, hayat mücadelesi Çalıkuşu kitabında anlatılmaktadır. Çalıkuşu romanı ilk defa 1966 yılında yönetmen Osman Seden tarafından sinemaya uyarlanmıştır. Küçük yaşlarda ... Devamını Oku »

Arya Stark Kimdir?

Game of Thrones Dizisinin Karakterlerinden Arya Stark Hakkında Bilgiler. Amerikalı yazar George R. R. Martin’in ünlü eseri Game of Thrones kitap serisinde yer alan kurgusal karakterdir. Arya Stark, Game of Thrones dizisinin en çok sevilen karakterleri arasında yer almaktadır. Arya Stark Karakterini Kim Canlandırıyor? Game of Thrones dizisinin Arya Stark’ı 1997 doğumlu İngiliz oyuncu Maisie Williams oynamaktadır. Özgün adı Game ... Devamını Oku »