Edebiyat

Orhan Kemal Eskici ve Oğulları Kitap Özeti

Psikolojik ve Sosyal Roman Tarzda Türk Edebiyatında Önemli Bir Yere Sahip Olan Bir Eser. Eskici ve Oğulları romanı umutların, özlemlerin, yaşanan zorluklarla mücadelenin anlatıldığı edebiyatımızın önemli romanlarındandır. Eskici ve Oğulları romanı kuşak çatışmasını konu alan romanlar arasında önemli bir yere sahiptir. Eskici ve Oğulları Romanının Yazarı Kimdir? Eskici ve Oğulları kitabının yazarı edebiyatımızın usta kalemlerinden Orhan Kemal’in bir eseridir. Orhan ... Devamını Oku »

Halit Ziya Uşaklıgil Aşkı Memnu Kitap Özeti

Servet-i Fünun Yazarlarından, Roman, Hikaye Yazarı Halid Ziya Uşaklıgil’in En Ünlü Eserlerinden Aşk-ı Memnu. Aşk-ı Memnu Romanı Günümüz Türkçesi Adı İle Yasak Aşk Anlamı Gelen Batılı Anlamda Batı Tekniğinde Yazılan İlk Romandır. Ayrıca web sitemizde Halit Ziya Uşaklıgil’in en ünlü romanlarından Aşk-ı Memnu adlı eserinin geniş özetini Halit Ziya Uşaklıgil Aşk-ı Memnu Roman Özeti sayfasında bulabilirsiniz. Halid Ziya Uşaklıgil’in Ölümsüz ... Devamını Oku »

Bunu Herkes Bilir-Emrah Safa Gürkan

Emrah Safa Gürkan’ın Bunu Herkes Bilir Tarihte Yanlış Sorulara Doğru Cevaplar Kitabı Çıktı. Emrah Safa Gürkan’ın Bunu Herkes Bilir adlı kitabı Kronik Kitap etiketi ile 2020 yılında yayımlandı. Kronik Kitap tarafından yayımlanan Emrah Safa Gürkan’ın Bunu Herkes Bilir kitabının sayfa sayısı 304 sayfadır. Emrah Safa Gürkan’ın Bunu Herkes Bilir Kitabının Tanıtım Yazısı BİLGİ, MİZAH VE ZEKÂ TARİHLE BİRLEŞİYOR. Elinizdeki kitap ... Devamını Oku »

2019 Yılında En Çok Satan 10 Kitap

2019 Yılında En Çok Satan 10 Kitap Hangisidir? İnternetten kitap aldığımız kitap sitelerinden ve Türkiye’nin önde gelen online kitap satış sitelerinden biri olan kitapyurdu.com sitesinde 2019 yılında en çok satın alınan kitapları yayınladı. 2019 Yılının En Çok Satan Kitabı; Bir Ömür Nasıl Yaşanır?-İlber Ortaylı 2019 yılında en çok satan kitaplar listesinin ilk sırasında tarihçi ve yazar İlber Ortaylı’nın Bir Ömür ... Devamını Oku »

En Çok Satan 5 Ekonomi Kitabı 2020 Ocak

Türkiye’de En Çok Satan 5 Ekonomi Kitabı Ülkemizde 2020 yılının Ocak ayı itibari ile en çok satan ekonomi kitapları hangileri diye merak ediyorsanız sizler için araştırdık. Online kitap satış sitesi www.dr.com.tr sitesinde en çok satın alınan ekonomi kitaplarını, kitapların yazarlarını ve konusu bu yazımızda bulabilirsiniz. En Çok Satan 5 Ekonomi Kitabı ve Konusu 1. Türkiye Ekonomisi-Mahfi Eğilmez Bu kitap, Türkiye ... Devamını Oku »

En Çok Okunan 10 Agatha Christie Kitabı

Dünya Edebiyatının Ünlü Dedektif, Polisiye Romanı Yazarı Agatha Christie’nin Ülkemizde En Çok Okunan Eserleri Dünyaca ünlü yazar Agatha Christie’nin Türkiye’de en çok okunan, satın alınan eserleri ile ilgili liste hazırladık. Liste hazırlanırken ülkemizde online kitap satışı yapan siteler baz alınarak yapıldı. Agatha Christie’nin En Çok Okunan Kitaplarının Listesi ve Konusu 1. On Küçük Zenci Her birinin gizledikleri ve korktukları sırları ... Devamını Oku »

Kelebeğin Döngüsü-Aslıhan Güven

Uzm. Dr. Aslıhan Güven’in Kelebeğin Döngüsü Romanı Çıktı. Edebiyatist Yayınevi etiketi ile 2019 yılında yayımlanan Aslıhan Güven’in Kelebeğin Döngüsü kitabı 288 sayfadan oluşmaktadır. Aslıhan Güven’in Kelebeğin Döngüsü Kitabının Konusu New York’ta çocuk doktoru olan Baksel Egeli… Kötü giden bir evlilik ve ideallerden uzak, monoton bir hayat… Yıllar önce cunta yönetimi tarafından düşünce suçlusu olarak hapse atılmış bir baba; yazar Hüseyin ... Devamını Oku »

Tüm Liderlerin 2020 Yılında Okuması Gereken 20 Kitap

Dünya Ekonomik Forumu 2020 yılın için tavsiye kitap listesini yayımladı. Dünya Ekonomik Forumu tarafından yayımlanan listede yer alan kitaplarda ekonomi, iş dünyası, girişimcilik gibi birçok alana ilgi duyanların özellikle liderlerin, yöneticilerin kesinlikle okuması gereken kitaplar bulunmaktadır. Listede yer alan kitaplar; problem çözme, insan ilişkileri, iş dünyası, kişisel gelişim türünde yer alan kitaplardan oluşmaktadır. Girişimcilerin, liderlerin, yöneticilerin, iş dünyasında çalışanların, ekonomi, ... Devamını Oku »

En Çok Okunan 10 Leyla Erbil Kitabı

En Çok Okunan Leyla Erbil Kitapları Türk Edebiyatının en ünlü kadın yazarlarından Leyla Erbil 12 Ocak 1931 tarihinde İstanbul’da doğdu. Yazar hayatı boyunca birçok ünlü eseri kaleme aldı. Leyla Erbil, 19 Temmuz 2013 tarihinde öldü. Leyla Erbil’in En Çok Okunan Kitaplarının Listesi ve Konusu 1. Tuhaf Bir Kadın Leylâ Erbil’in zihinsel özgürlüğü, en başta, yapıtlarının, alışıldık edebiyat türlerinin sınırlarını zorlama ... Devamını Oku »

İlber Ortaylı 25 Kitap Önerisi

Tarihçi, akademisyen ve yazar İlber Ortaylı, Bir Ömür Nasıl Yaşanır? adlı kitabında 25 kitap önerisinde bulunmuştur. İlber Ortaylı’nın kişisel gelişim türündeki Bir Ömür Nasıl Yaşanır? kitabı yayımlanır yayımlanmaz çok satan kitaplar listesinde yer aldı. İlber Ortaylı’nın Kronik Kitap etiketi ile 2019 yılında çıkan Bir Ömür Nasıl Yaşanır? kitabı 288 sayfadan oluşmaktadır. Kitapta kişisel gelişim yönünden bir çok tavsiyeler bulunmaktadır. Ayrıca ... Devamını Oku »

Sümeyye Koç Hercai Kitap Özeti

Sümeyye Koç’un Hercai Romanının Konusu, Yorumu, Özeti. Kullanıcıların makaleler, hikâyeler ve şiirler paylaşabileceği ücretsiz bir okuyucu yazar platformu Wattpad’ta sevilen birçok wattpad hikayeleri ön plana çıkıyor.  Çok sevilen wattpad hikayelerinden biri de Sümeyye Koç’un Hercai adlı wattpad hikayesidir. İntikamdan Doğan İmkansız Bir Aşk Masalı; Hercai Yazarın yayımlanan herhangi bir kitabı yoktur wattpad hikayesinden önce. Wattpad’te yazdığı Hercai adlı hikaye, wattpad ... Devamını Oku »

Hayat Evde Başlar-Gözde Erdoğan

Pedagog Gözde Erdoğan’ın Çocuk Eğitimi İle İlgili Kitabı; Hayat Evde Başlar Destek Yayınları tarafından yayımlanan Pedagog Gözde Erdoğan’ın Hayat Evde Başlar kitabı 312 sayfadan oluşmaktadır. Pedagog Gözde Erdoğan’ın Hayat Evde Başlar kitabından alıntılar: Ebeveyn olarak çocuğumuzu güçlü, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendine güvenen ve başarılı bireyler olarak yetiştirmek istiyoruz. Peki, çocuğun kimlik ve kişiliğinin geliştiği, hayata karşı duruşunun belirlendiği 0-6 ... Devamını Oku »