Edebiyat

Sümeyye Koç Hercai Kitap Özeti

Sümeyye Koç’un Hercai Romanının Konusu, Yorumu, Özeti. Kullanıcıların makaleler, hikâyeler ve şiirler paylaşabileceği ücretsiz bir okuyucu yazar platformu Wattpad’ta sevilen birçok wattpad hikayeleri ön plana çıkıyor.  Çok sevilen wattpad hikayelerinden biri de Sümeyye Koç’un Hercai adlı wattpad hikayesidir. İntikamdan Doğan İmkansız Bir Aşk Masalı; Hercai Yazarın yayımlanan herhangi bir kitabı yoktur wattpad hikayesinden önce. Wattpad’te yazdığı Hercai adlı hikaye, wattpad ... Devamını Oku »

Hayat Evde Başlar-Gözde Erdoğan

Pedagog Gözde Erdoğan’ın Çocuk Eğitimi İle İlgili Kitabı; Hayat Evde Başlar Destek Yayınları tarafından yayımlanan Pedagog Gözde Erdoğan’ın Hayat Evde Başlar kitabı 312 sayfadan oluşmaktadır. Pedagog Gözde Erdoğan’ın Hayat Evde Başlar kitabından alıntılar: Ebeveyn olarak çocuğumuzu güçlü, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendine güvenen ve başarılı bireyler olarak yetiştirmek istiyoruz. Peki, çocuğun kimlik ve kişiliğinin geliştiği, hayata karşı duruşunun belirlendiği 0-6 ... Devamını Oku »

Aziz Nesin Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz Kitap Özeti

Aziz Nesin’in Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz Romanının Özeti, Kitabı Hakkında Bilgiler. Aziz Nesin’in Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz romanı ilk kez 1977 yılında yayımlanmıştır. Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz romanı edebiyatımızda bürokrasiyi eleştiren en önemli romanlarından biridir. Bürokratik engeller romanda bir hikaye üzerinden konu olarak işlenmiştir. Öğretmen ve yazar Fikret Madaralı ve eşinin başlatmış olduğu edebiyat ödülü olan Madaralı ... Devamını Oku »

George Orwell 1984 Kitap Özeti

George Orwell’ın 1984 Romanının Özeti, Kitabı Hakkında Bilgiler. Bin Dokuz Yüz Seksen Dört romanı, İngiliz yazar George Orwell’ın anti-ütopik romanıdır. 1984 romanı dünyaca ünlü anti-ütopik romanlar arasında yer almaktadır. George Orwell, alegorik bir politik romanı olan 1984 romanını, 1947-1948 yılları arasında yazmıştır. George Orwell’ın 1984 romanı İngilizce ismi The Last Man in Europe olan Avrupa’daki Son Adam ismiyle yazılmıştır. Fakat ... Devamını Oku »

Agafya-Ertürk Akşun

Ertürk Akşun’ün Çok Satan Kitaplarından; Agafya Sana yeni bir isim verdim ben, ‘’Agafya’’ dedim. ‘’Yüce aşk’’ dedim. Kalbimin en derinine sakladım seni, kimse görmesin istedim. Ve o ismi sadece ben bildim ve sen sadece benim oldun… ‘’Beni sevmek bana tahammül etmek demektir. Eğer beni seviyorsan buna katlanacaksın. Beni ben olmaktan çıkararak sevemezsin. O zaman sevdiğin kişi ben değil, başka birisi ... Devamını Oku »

Jean Paul Sartre Bulantı Kitap Özeti

Fransız Yazar ve Düşünür Jean Paul Sartre’nin Bulantı Kitap Romanının Özeti, Resimli Kitap Alıntıları, Resimli Kitap Sözleri, Kitabı Hakkında Bilgiler. Bulantı kitabının yazarı Fransız yazar ve düşünür Jean-Paul Sartre’nin bir eseridir. Jean-Paul Sartre’nin Bulantı adlı eseri 20. yüzyılın en önemli edebiyat eserlerinden birisi olarak kabul edilmektedir. Fransızca özgün adı La Nausee olan Jean Paul Sartre’nin Bulantı romanı ilk kez 1938 yılında yayımlanmıştır. ... Devamını Oku »

Han Kang Vejetaryen Kitap Özeti

Güney Koreli Yazar Han Kang’ın Ödüllü Romanı Vejetaryen Romanının Özeti, Dizisi, Kitabı Hakkında Bilgiler. 2016 Uluslararası Man Booker Ödüllü Aldı. Güney Koreli Kadın Yazar Han Kang’ın Vejetaryen adlı romanı 2016 Uluslararası Man Booker Ödülü’ne layık görüldü. Koreli yazar Han Kang’ın kaleme aldığı roman, Uluslararası Man Booker Ödülü’ne layık görüldü. New York Times Book Review,  Entertainment Weekly, Publishers Weekly, Time, Buzzfeed, ... Devamını Oku »

Nikos Kazancakis Zorba Kitap Özeti

Nikos Kazancakis’in Zorba Romanının Özeti, Hakkında Bilgiler. Yunan yazar Nikos Kazancakis’in Zorba adlı romanı ilk kez 1946 yılında yayımladı. Daha sonra Zorba romanı İngilizce olarak ilk kez 1952 yılında İngiltere’de, 1953 yılında ise ABD’de yayımlandı. Türkiye’de ise Nikos Kazancakis’in Zorba romanı ilk kez Ataç Yayınevi tarafından 1963 yılında Aleksi Zorba adı ile yayımlandı. Nikos Kazancakis’in Zorba Romanı Sinemaya Uyarlandı. Zorba ... Devamını Oku »

Dennis Lehane Zindan Adası Kitap Özeti

Zindan Adası; orijinal adı Shutter Island olan Amerikalı yazar Dennis Lehane’nin psikolojik gerilim türünde bir romanıdır. Dennis Lehane’nin Zindan Adası romanı ilk kez 2003 yılında yayımlanmıştır. Dennis Lehane’nin Zindan Adası romanı sinemaya aynı adla uyarlanmıştır. Sinemaya uyarlanan romanın başrollerinde dünyaca ünlü Amerikalı aktör Leonardo DiCaprio rol almaktadır. Ayrıca sinema uyarlanan ve 2009 yılında yapılan Zindan Adası filminde Leonardo DiCapro, kitap ... Devamını Oku »

Alex Haley Kökler Kitap Özeti

Alex Haley’in Dünyaca Ünlü Romanı; Kökler Alex Haley’in orijinal adı Roots olan Kökler romanı 1976 yılında yayınlandı. Alex Haley’in dünyaca ünlü Roots Kökler kitabı kısa bir sürede 1,5 milyon satış yaptı ve dünyada 37 dile çevrilmiştir. Kökler kitabı yayınlandığı dönemde geniş yankı bulmuştur. Alex Haley bu kitapla Pulitzer ödülünü almış ve aynı zamanda yılın adamı da seçilmiştir. Alex Haley’in özgün ... Devamını Oku »