Film

Hayallerin Peşinde Filmi

Down Sendromlu Zak’in Duygusal, Macera Dolu Yolculuğu Film tavsiyesi arayanlar özgün adı The Peanut Butter Falcon olan 2019 yapımı Hayallerin Peşinde filmini izleyebilir. Zak’i canlandıran Zack Gottsagen’ın gerçekte de Down sendromludur. Tyler karakterini Shia LaBeouf ve Eleanor karakterini ise Dakota Johnson canlandırmıştır. 2019 yapımı The Peanut Butter Falcon filmi SXSW Film Festivali‘nde “İzleyici Özel Ödülü”ne layık görülmüştür. Hayallerin Peşinde Filminin ... Devamını Oku »

Rüzgârı Dizginleyen Çocuk Filmi

Gerçek Bir Hayat Mücadelesinin Anlatıldığı İzlenmesi Gereken Muhteşem Bir Film; Rüzgârı Dizginleyen Çocuk Netflix yapımlarından biri olan Rüzgârı Dizginleyen Çocuk filmi yoksulluğun, umutsuzluğun, açlığın, sefaletin sürdüğü yaşamları gözler önüne seriyor. Filmin yönetmenliğini İngiliz oyuncu Chiwetel Ejiofor üstlenmiştir. Kirli Tatlı Şeyler, 12 Yıllık Esaret filmleri ile tanıdığımız Chiwetel Ejiofor, Rüzgârı Dizginleyen Çocuk filminde hem yönetmen hem de oyuncu olarak filmde rol ... Devamını Oku »

Senin Adın Anime Filmi

Senin Adın Adlı Anime Filmi Hakkında Bilgiler. Anime filmi sevenlerin kesinlikle izlemesi gereken türden bir film. Müthiş bir hayal gücü ile senaryoya alınmış olan bu güzel anime filmini izlerken ilerleyen sahnelerde ne olacak diye merak duygusu sizleri esir alıyor. Senin Adın adlı anime filmi senaristi ve yönetmeni Makoto Shinkai olan 2016 yapım bir Japon anime. Anime filmlerinin ünlü yönetmeni ve ... Devamını Oku »

İlham Veren En İyi Motivasyon Filmleri

Motivasyon verecek filmler mi arıyorsunuz, izlerken size ilham verecek bu filmleri bu yazımızda bulabilirsiniz. Listemizin ilk sırasında yer alan film; Esaretin Bedeli Özgün adı The Shawshank Redemption olan Esaretin Bedeli filmi zaten IMDB listesinde birinci sırada yer alması ile fazla söze gerek olmadan kesinlikle izlenmesi gereken bir film olduğunu ispat ediyor. Listemizin tamamı şu şekildedir. İlham Veren En İyi Motivasyon ... Devamını Oku »

Borsayla İlgili Kesinlikle İzlenmesi Gereken 5 Film

Borsaya merakınız mı var? Borsa ile ilgili film tavsiyesi mi arıyorsunuz? Borsa hakkında izlenmesi gereken filmler hangileri diye bakıyorsanız. Sizler için hazırladığımız borsa hakkında bu filmler borsaya ilgi duyanların izlemesi gereken türden filmlerdir. Borsayla İlgili Kesinlikle İzlenmesi Gereken 5 Film Listesi Büyük Açık-The Big Short (2015 Yapımı IMDB: 7,8) Listemizin ilk sırasında özgün adı The Big Short olan 2015 yapımı ... Devamını Oku »

Tatlı Dillim Filmi Emine Kimdir?

Tatlı Dillim Film Karakteri Emine Kimdir? Tatlı Dillim Filminde Emine Karakterini Kim Canlandırıyor? Tatlı Dillim filmi karakterlerinden Emine, Yeşilçam’ın güzel oyuncularından Filiz Akın’ın canlandırdığı karakterin ismidir. Emine bir köy öğretmenidir. İstanbullu zengin bir ailenin çocuğu olan ve basketbolcu olan Ferit’e aşık olur. Emine ile Ferit evlenir. Daha sonra Ferit, İstanbul’a döner ve Emine’yi unutur. Tatlı Dillim filmi saf aşkın temsilcisi ... Devamını Oku »

Desperado Filmi Carolina Kimdir?

Desperado Filminin Güzel Karakteri Carolina Hakkına Bilgiler. Carolina, 1955 yapımı Desperado filminde Meksikalı güzel oyuncu Salma Hayek tarafından canlandırılan karakterinin ismidir. Salma Hayek, Desperado filminde canlandırdığı Carolina karakteri ile adından söz ettirmiş ve sinemaya dünyasında hızla yükselmeye başlamıştır. Desperado filminin baş karakterlerinden biri de sevgilisinin ölümünden dolayı intikam almak isteyen El Mariachi karakteridir.  El Mariachi düşmanının izine iyice yakınlaştığı bir ... Devamını Oku »

Saruman Kimdir?

Yüzüklerin Efendisi Romanı ve Filminin Ünlü Karakterlerinden; Saruman İngiliz yazar J. R. R. Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi seri kitaplarında yer vermiş olduğu kurgusal karakterdir. Saruman, Orta Dünya evreninde yer alan Maia ırkındandır. Saruman, Orta Dünya’ya Valar’ın Temsilcisi olarak gelen ilk sihirbazdır. Saruman bir Istari’dir. Istari, büyücü anlamına gelen bir kelimedir. Saruman, diğer bir İstari olan Orta Dünya büyücülerinden Gandalf’ı kıskanmaktadır. Ak ... Devamını Oku »

Selvi Boylum Al Yazmalım Filmi İlyas Kimdir?

Türk Sinemasının Unutulmaz Filmlerinden Selvi Boylum Al Yazmalım Filminin Unutulmaz Karakterlerinden; İlyas Selvi Boylum Al Yazmalım filmi 1978 yılında yayınlamıştır. Filmin yönetmenliğini Atıf Yılmaz yapmıştır. Filmin müzikleri ise Cahit Berkay’a aittir. İlyas; Kırgız yazar Cengiz Aytmatov’un dünyaca ünlü eserinde yer alan Selvi Boylum Al Yazmalım romanında yer alan kurgusal karakterdir. Cengiz Aytmatov’un Selvi Boylum Al Yazmalım eserinden aynı adla sinemaya ... Devamını Oku »

Selvi Boylum Al Yazmalım Filmi Asya Kimdir?

Yeşilçam’ın Unutulmaz Filmlerinden Selvi Boylum Al Yazmalım Filminin Unutulmaz Karakterlerinden; Asya Asya; Kırgız yazar Cengiz Aytmatov’un dünyaca ünlü eserinde yer alan Selvi Boylum Al Yazmalım romanında yer alan kurgusal karakterdir. Selvi Boylum Al Yazmalım romanının ve filminin ünlü karakteri Asya, kitap dünyasının ve sinemanın en ünlü kadın karakterleri arasında kendine yer bulmuştur. Cengiz Aytmatov’un Selvi Boylum Al Yazmalım eserinden aynı ... Devamını Oku »