Film

Tatlı Dillim Filmi Emine Kimdir?

Tatlı Dillim Film Karakteri Emine Kimdir? Tatlı Dillim Filminde Emine Karakterini Kim Canlandırıyor? Tatlı Dillim filmi karakterlerinden Emine, Yeşilçam’ın güzel oyuncularından Filiz Akın’ın canlandırdığı karakterin ismidir. Emine bir köy öğretmenidir. İstanbullu zengin bir ailenin çocuğu olan ve basketbolcu olan Ferit’e aşık olur. Emine ile Ferit evlenir. Daha sonra Ferit, İstanbul’a döner ve Emine’yi unutur. Tatlı Dillim filmi saf aşkın temsilcisi ... Devamını Oku »

Desperado Filmi Carolina Kimdir?

Desperado Filminin Güzel Karakteri Carolina Hakkına Bilgiler. Carolina, 1955 yapımı Desperado filminde Meksikalı güzel oyuncu Salma Hayek tarafından canlandırılan karakterinin ismidir. Salma Hayek, Desperado filminde canlandırdığı Carolina karakteri ile adından söz ettirmiş ve sinemaya dünyasında hızla yükselmeye başlamıştır. Desperado filminin baş karakterlerinden biri de sevgilisinin ölümünden dolayı intikam almak isteyen El Mariachi karakteridir.  El Mariachi düşmanının izine iyice yakınlaştığı bir ... Devamını Oku »

Saruman Kimdir?

Yüzüklerin Efendisi Romanı ve Filminin Ünlü Karakterlerinden; Saruman İngiliz yazar J. R. R. Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi seri kitaplarında yer vermiş olduğu kurgusal karakterdir. Saruman, Orta Dünya evreninde yer alan Maia ırkındandır. Saruman, Orta Dünya’ya Valar’ın Temsilcisi olarak gelen ilk sihirbazdır. Saruman bir Istari’dir. Istari, büyücü anlamına gelen bir kelimedir. Saruman, diğer bir İstari olan Orta Dünya büyücülerinden Gandalf’ı kıskanmaktadır. Ak ... Devamını Oku »

Selvi Boylum Al Yazmalım Filmi İlyas Kimdir?

Türk Sinemasının Unutulmaz Filmlerinden Selvi Boylum Al Yazmalım Filminin Unutulmaz Karakterlerinden; İlyas Selvi Boylum Al Yazmalım filmi 1978 yılında yayınlamıştır. Filmin yönetmenliğini Atıf Yılmaz yapmıştır. Filmin müzikleri ise Cahit Berkay’a aittir. İlyas; Kırgız yazar Cengiz Aytmatov’un dünyaca ünlü eserinde yer alan Selvi Boylum Al Yazmalım romanında yer alan kurgusal karakterdir. Cengiz Aytmatov’un Selvi Boylum Al Yazmalım eserinden aynı adla sinemaya ... Devamını Oku »

Selvi Boylum Al Yazmalım Filmi Asya Kimdir?

Yeşilçam’ın Unutulmaz Filmlerinden Selvi Boylum Al Yazmalım Filminin Unutulmaz Karakterlerinden; Asya Asya; Kırgız yazar Cengiz Aytmatov’un dünyaca ünlü eserinde yer alan Selvi Boylum Al Yazmalım romanında yer alan kurgusal karakterdir. Selvi Boylum Al Yazmalım romanının ve filminin ünlü karakteri Asya, kitap dünyasının ve sinemanın en ünlü kadın karakterleri arasında kendine yer bulmuştur. Cengiz Aytmatov’un Selvi Boylum Al Yazmalım eserinden aynı ... Devamını Oku »

Yaşar Usta Kimdir?

Türk Sinemasının En Ünlü Karakterlerinden; Yaşar Usta Yaşar Usta, Türk sinemasının efsane oyuncularından Münir Özkul tarafından 1975 yapımı Bizim Aile filminde yer alan ünlü karakterdir. Yaşar Usta, yönetmenliğini Ergin Orbey’in senaristliğini Sadık Şendil’in yaptığı Bizim Aile filminde bir aile babasını canlandıran karakterin ismidir. Yeşilçam’ın ünlü oyuncularından Münir Özkul birçok karaktere hayat vermiştir. Turşucu Kazım, Mehmet Çavuş, Mahmut Hoca gibi birçok ... Devamını Oku »

Çalıkuşu Feride Kimdir?

Çalıkuşu Feride’nin Hakkında Bilgiler. Feride; Yazar Reşat Nuri Güntekin’in Çalıkuşu romanında yer alan kurgusal karakterdir. Çalıkuşu romanında yer alan Feride, Türk edebiyatının en ünlü karakterleri arasında yer almaktadır. Edebiyatımızın ünlü dram yüklü aşk romanlarından biri olan Çalıkuşu romanın kahramanlarından Feride’nin aşkı, hayat mücadelesi Çalıkuşu kitabında anlatılmaktadır. Çalıkuşu romanı ilk defa 1966 yılında yönetmen Osman Seden tarafından sinemaya uyarlanmıştır. Küçük yaşlarda ... Devamını Oku »

Turist Ömer Filmleri

Yeşilçam’ın Ünlü Kurgusal Karakterlerinden; Turist Ömer Turist Ömer karakteri, Helal Olsun Ali Abi filmi ile başlayan ve Turist Ömer Uzay Yolunda filmi ile son bulan komedi filmlerindeki kurgusal karakteridir. Turist Ömer kurgusal karakteri ilk kez 1963 yapımı Helal Olsun Ali Abi filminde görünmüştür. Turist Ömer karakteri, Turist Ömer karakteri Yeşilçam sinemamızın unutulmaz karakterlerinden biridir. Sadri Alışık karakterinin Yeşilçam’ın unutulmaz oyuncularından ... Devamını Oku »

Harry Potter Hakkında Bilgiler

Dünyaca Ünlü Fantastik Roman Serisi Harry Potter Kitapları ve Filmleri Hakkında En İlginç Bilgiler, Bilinmeyen Bilgiler, Harry Potter İle İlgili Sorular ve Cevapları. Harry Potter ile ilgili bazıları çok zor bazıları ise çok kolay olan birbirinden güzel soruları bu yazımızda bulabilirsiniz. Harry Potter hayranlarının çok seveceğini düşündüğümüz bu içerik Harry Potter hayranların kesinlikle okuması gereken bir içerik. Harry Potter hayranları, ... Devamını Oku »

Şener Şen ve Kemal Sunal Hababam Sınıfı Filmleri

Kemal Sunal ve Şener Şen Hangi Hababam Sınıfı Filmlerinde Beraber Oynamışlardır? Türk sinemasının unutulmaz filmlerinden Hababam Sınıfı serisinde Münir Özkul, Adile Naşit, Kemal Sunal, Halit Akçatepe, Şener Şen, Tarık Akan gibi birçok ünlü oyuncu rol almıştır. Yeşilçam’ın ünlü komedi filmlerinden Hababam Sınıfı filmlerinde Türk sinemasının ünlü oyuncularından Şener Şen ve Kemal Sunal’ın birlikte 3 Hababam Sınıfı filminde oynamışlardır. Şener Şen ... Devamını Oku »