Haber

Dünyanın En Zengin 8 İnsanı

Dünyanın En Zengin 8 İnsanı Kimlerdir? Dünyanın En Zengin 8 Kişisinin Serveti Ne Kadardır? 49. Dünya Ekonomik Forumu (WEF) İsviçre’nin Davos kasabasında 22-25 Ocak’ta gerçekleştirildi. İngiliz yardım kuruşulu Oxfam Dünya Ekonomik Forumu öncesi bir rapor yayınlandı. Oxfam, zengin ve yoksul arasındaki uçurumun daraltılması için hükümetleri ve iş dünyasını göreve çağırıyor. Oxfam raporunda zengin ve yoksul arasındaki eşitsizlik göze çarpıyor. Öyleki ... Devamını Oku »

Amerikalıların En Çok Hayran Olduğu Kadınlar ve Erkekler

2018 Yılında Amerikalıların En Çok Hayran Olduğu Kadınlar ve Erkekler Kimlerdir? Uluslararası araştırma şirketi Gallup tarafından “Amerikalıların en çok hayran olunan kadınlar ve erkekler kimlerdir?” anketi her yıl yapmıştır. 2018 yılında da yapılan anket verilerine Amerikalıların en çok hayran olunan kadınlar ve erkekler belli oldu. Uluslararası araştırma şirketi Gallup, Amerikalıların en çok hayran olunan kadınlar ve erkekler kimlerdir diye soruldu. ... Devamını Oku »

Dünyanın En Zengin Şehirleri

Dünyanın En Zengin Şehirleri Hangileridir? Dünyada birçok zengin şehir vardır. Dünya çapında refah düzeyi en iyi 15 şehri bu yazımızda paylaşacağız. 24 Trilyon Doları Kontrol Eden 15 Şehir (Milyar dolar) Şikago 988 San Francisco 2300Los Angeles 1400Şangay 2000Bombay 950Singapur 1000Londra 2700Paris 860Toronto 944New York 3000Tokyo 2500Pekin 2200Hong Kong 1300Sidney 1000Frankfurt 912 Devamını Oku »

İnsanlık Tarihinin En Pahalı 5 Tablosu

İnsanlık Tarihinin En Pahalı 5 Tablosu, Ressamı ve Tabloların Fiyatları: 1. Mona Lisa-Leonardo Da Vinci Değeri: 714,4 Milyon Euro 2. Ne Zaman Evleneceksin? (When will you marry?)-Paul Gauguin Değeri: 282 Milyon Euro (2015 Yılındaki Fiyatı) 3. Kağıt Oynayanlar (Card Players)-Paul Cezanne Değeri: 243,460 Milyon Euro (2011 Yılındaki Fiyatı) 4. Çıplak, Yeşil Yapraklar ve Büst (Nude, Green Leaves and Bust)-Pablo Picasso ... Devamını Oku »

En Çok Kazanan Kadın Şarkıcılar 2018

Dünyaca Ünlü Forbes Dergisine Göre 2018 Yılının En Çok Kazanan Kadın Şarkıcıları Dünyanın en ünlü ekonomi dergilerinden Forbes dergisinin her yıl yayınladığı en çok kazanlar listeleri bir hayli ilgi görüyor. Forbes dergisinin her yıl yayınladığı listelerden En Çok Kazanan Kadın Şarkıcıları Listesinde bu yıl en çok hangi kadın şarkıcılar, ne kadar kazandı? Forbes, 2018’in en çok kazanan kadın müzisyenlerini açıkladı. ... Devamını Oku »

Kan Gruplarına Göre Hastalık Riskleri

Amerikan Ulusal Sağlık Enstitüsü’nden Dr. Arash Etemadi, Kuzey Batı İran’da 55 bin kişi üzerinde kan grubuna göre hastalıkların risk taşıma oranı ile ilgili bir araştırma yaptı. Amerikan Ulusal Sağlık Enstitüsü’nden Dr. Arash Etemadi’nin araştırmasına göre 0 kan grubuna sahip olanların kanser ve bir dizi önemli hastalık için daha az risk taşıdığını gösterdi. Araştırma kan gruplarıyla hastalıklar arasında önemli bağlantı olduğunu ... Devamını Oku »

Bermuda Şeytan Üçgeni’nin Sırrı Çözüldü

USS Cyclops Kazası, Kaybolan Ellen Austin Gemisi, Uçuş 19 – Flight 19 olayların yaşandığı gizemli yer Bermuda Şeytan Üçgeni. Sayısız gemi, uçak ve insanın kaybolmasına neden olan Atlantik Okyanusu’nda bulunan Bermuda Şeytan Üçgeni her zaman gizemli olmuştur. Bazı rivayetlere göre uzaylılar neden olmakta, bazı rivayetlere göre de doğaüstü güçler, bazılarına göre ise Kayıp Şehir Atlantis’tin etkisi, kimi ise özellikle bu ... Devamını Oku »

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Dünya Engelliler Günü Ne Zamandır, Dünya Engelliler Günü Ne Zamandan Beri Uluslararası Bir Gün Kabul Edilmiştir, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Nedir, Dünya Engelliler Günü İle İlgili Sözler, Dünya Engelliler Günü Hakkında Özlü Sözler Sloganlar, Türkiye’deki Engelli Sayısı Ne Kadardır, Dünya Engelliler Günü Tarihçesi, Dünya Engelliler Günü Hakkında Kısa Bilgi. İngilizce International Day of Disabled Persons olan Uluslararası Engelliler Günü ... Devamını Oku »

Bir Matematik Öğretmeni Aşkını Nasıl Anlatabilir?

Bir Matematik Öğretmeni Aşkını En Güzel Nasıl Anlatabilir Videosunu İzleyin. Matematik öğretmeniz olsanız aşkınızı en güzel nasıl anlatırsınız? Bir matematik öğretmeni aşkını en güzel matematik terimleri ile birlikte anlatır. İzleyeceğiniz videoda aşkın matematiği şiirsel bir dille anlatılmış. Matematik Öğretmeninden Aşk Şiiri Neymiş edebiyatın yalancı sevdaları, bir mimar matematikten anlar ve reel olur. Dedim ya gülüm sana senin anlayacağın dilden yazacağım ... Devamını Oku »

Expo 2016 Antalya

Expo 2016 Antalya Ne Zaman Hangi Tarihte Yapılacak, Expo Anlamı Nedir Ne Demektir, Expo Kelimesinin Açılımı Nedir, Expo Kaç Yılda Bir Yapılmaktadır, Expo Fuarı 2016 Yılında Türkiye’de İlk Defa Antalya İlinde Yapılacaktır, Expo 2016 Antalya’nın Felsefesi, Sloganı Teması Nedir, Expo Kaç Ay Sürmektedir, Expo Hakkında Bilgi. Expo; Türkçe sergi anlamına gelen İngilizce Exposition kelimesinin kısaltılmışıdır. Bir asırdan fazla geçmişi olan ... Devamını Oku »

2015 G-20 Liderler Zirvesi Türkiye Toplantısı

2015 Yılında G-20 Liderler Zirvesi Toplantısı Türkiye’de Nerede Yapılacaktır, Türkiye’de Antalya’da Yapılan G20 Zirvesi Kaçıncı Kez Yapılan G20 Zirvesidir, Üye Olmadığı Halde 2015 G20ye Katılan Ülke Hangisidir, Türkiye’de Yapılan G20 Zirvesi Kaçıncı G20 Zirvesidir, 2015 G20 Nerede Hangi Ülkede Hangi İlde Hangi Otelde Yapılmıştır Yapılacaktır, 2015 G20 Zirvesinde Gösteri Yapmak Yasaktır, 2015 Türkiye G20 Zirvesine Davet Edilen G20 Ülkesi Olmayan ... Devamını Oku »

G20 Nedir ? G20 Ülkeleri

G-20 Nedir, 2015 Yılında G20 Zirvesi Türkiye’de Nerede Yapılacak, G20 Zirvesi Antalya’da Nerede Yapılacak, 2015 Yılında G20 Zirvesi Türkiye’de Nerede Yapıldı, 2015 Yılında G20 Zirvesi Türkiye’de Hangi İlimizde Yapıldı, G20 Zirvesi Antalya’da Hangi Otelde Yapılacak, G20 Ülkeleri Kimlerdir Hangileridir Sıralaması, Türkiye’yi G20’de Kim Temsil Ediyor, G20 Zirvesine Toplantısına Davet Edilen Ülke Kimdir, Türkiye G20 Kurucu Üyelerinde Mi, G20 Ne Zaman ... Devamını Oku »