İlginç Konular

Judas’ın Öpücüğü Nedir?

Judas’ın Öpücüğü Nedir Ne Anlama Gelmektedir? Hıristiyan inancına göre Yahuda veya Yahuda İşkariyot ya da Judas, İsa’yı ele veren havarinin adıdır. İşkaryot, katil anlamına gelen Latince kökenli bir kelimedir. Hz. İsa’yı ele verdiği için Yehuda İskaryot diye olarak anılmıştır. Geleneksel Hıristiyan görüşüne göre 30 gümüş dinara Hz. İsa’yı ele vermiştir. Romalı askerler, Hz. İsa’yı yakalamak istemektedir. Fakat Romalı askerler Hz. ... Devamını Oku »

The Night King Bir Stark Mı?

Game of Thrones Karakteri The Night King Kimdir? Game of Thrones dizisinin kötü adamı The Night King’in, Westeros’un soylu ailelerinden biriyle bağlantısı olabilir. House Stark! Hem Taht Oyunları kitabına göre hem de diziye göre The Night King’in bir Stark olabileceğini gösteren birçok ipucu var. The Night King yani Gece Kralı bir insandı. İlk İnsanlar, doğu kıyılarından geldiler ve ormanları büvet ... Devamını Oku »

Daenerys Targaryen’ın Ejderhaların İsimleri Nelerdir?

Taht Oyunları Game of Thrones Daenerys Targaryen’ın Üç Ejderhasının İsimleri Özgün adı Game of Thrones olan Taht Oyunları dizisinin en önemli karakterlerinden Daenerys Fırtınadadoğan, Ejderhaların Annesi, Khaleesi isimleri bilinen Daenerys Targaryen’ın 3 ejderhası vardır. Daenerys Targaryen’ın 3 Ejderhasının İsimleri Drogon Viserion Rhaegal Kitaba Göre Daenerys’in Üç Ejderhasının Adı ve Ejderhalar Hakkında Bilgiler Drogon: Khal Drogo’dan adını alan ejderha Viserion: Ölen ... Devamını Oku »

Atatürk Time Dergisine Kaç Kez Kapak Oldu?

Mustafa Kemal Atatürk Time Dergisine Kaç Kez Kapak Olmuştur? Dünyanın en ünlü haber ve politika dergilerinden birisi olan Time dergisine dünya çapında birçok ünlü isim derginin sayfasına kapak olmuştur. Time dergisine kapak olmuş dünyaca ünlü isimlerden biri de Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’tür. Mustafa Kemal Atatürk’ün Time Dergisine Kapak Olduğu Time Dergisinin Kapak Resmi Atatürk iki defa ... Devamını Oku »

Hercai Ne Demek Hikayesi Nedir?

Hercai Ne Demektir, Anlamı Nedir, Hercai’nin Hikayesi Nedir? ATV ekranlarında yayınlanan Hercai dizisi kısa sürede izleyicileri ekran başına kilitledi. Hercai dizisini izleyen birçok izleyici Hercainin anlamı nedir diye merak etmeye başladı. Hercai ne demektir sorusunu araştıran içinler, Hercainin kelime anlamını merak edenler için Kardelen ve Hercai Çiçeğinin hikayesini sizlerle paylaşıyoruz. Kardelen ve Hercai Çiçeğinin Hikayesi Çok uzun yıllar önce iki ... Devamını Oku »

Kılıç Ali Paşa Camii İnşaatında Çalışan İspanyol Yazar

İnebahtı Deniz Savaşı’nda Esir Düştükten Sonra Kılıç Ali Paşa Camii İnşaatında Çalışan Ünlü İspanyol Yazar Kimdir? Kılıç Ali Paşa, cami yaptırmak için Sultan III. Murad’dan yer ister. Sultan da, Kaptan-ı Derya olmasından dolayı Kılıç Ali Paşa’ya denize cami yapmasını söyler. Bunun üzerine Paşa, Mimar Sinan ile anlaşır ve Tophane rıhtımının kenarına taş, toprak, moloz yığarak caminin inşasına başlar. Bu nedenle, ... Devamını Oku »

Harry Potter Hakkında Bilgiler

Dünyaca Ünlü Fantastik Roman Serisi Harry Potter Kitapları ve Filmleri Hakkında En İlginç Bilgiler, Bilinmeyen Bilgiler, Harry Potter İle İlgili Sorular ve Cevapları. Harry Potter ile ilgili bazıları çok zor bazıları ise çok kolay olan birbirinden güzel soruları bu yazımızda bulabilirsiniz. Harry Potter hayranlarının çok seveceğini düşündüğümüz bu içerik Harry Potter hayranların kesinlikle okuması gereken bir içerik. Harry Potter hayranları, ... Devamını Oku »

Dünyayı Değiştiren 17 Denklem

Dünya Tarihini Değiştiren Denklemler Nelerdir? Dünyayı değiştiren birçok denklem ve teori vardır. Ama bazı denklemler vardır ki dünyanın değişiminde büyük rol oynamıştır. Dünyayı Değiştiren 17 Denklem Hangileridir? 1. Pisagor Teoremi (The Pythagorean Theorem) 2. Logaritmalar (Logarithms) 3. Kalkülüs (Calculus) 4. Yerçekimi Kanunu (Law of Gravity) 5. -1’in Karekökü (The square root of -1) 6. Çok Yüzlüler İçin Euler Formulü (Euler’s ... Devamını Oku »

John Wayne Yılbaşı Anısı

Dünya Sinema Tarihinin En Ünlü Oyunları Arasında Yer Alan Bir İsim; John Wayne 19078-1979 yılları arasında yaşamış olan Amerikalı sinema oyuncusu John Wayne, sinema tarihinin unutulmaz oyuncuları arasında yer almaktadır. John Wayne özellikle kovboy filmleri ve 2. Dünya Savaşı konulu filmlerde tanınmaktadır. John Wayne, 1949 yapımı Sands of Iwo Jima filmendeki rolüyle, 1950 yılında En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ını kazanmıştır. ... Devamını Oku »

Amerika Birleşik Devletleri Yıllarca Osmanlı Devleti’ne Vergi Ödedi

Amerika Birleşik Devletleri 29 Yıl Boyunca Osmanlı Devleti’ne Vergi Ödedi. Time Dergisi’nde yayınlanan bir habere göre; Amerika Birleşik Devletleri yıllarca Osmanlı Devleti’ne vergi vermek zorunda kaldı. Türk Dili’nde hazırlanan anlaşma aynı zamanda ABD tarihinde imzalanmış bir kaç yabancı dilli anlaşmadan biri olma özelliği taşımaktadır. 1795’te Amerikan elçisi Joseph Donaldson ile Cezayirli Hasan Paşa arasında imzalanan bu anlaşma İle vergi verdiği ... Devamını Oku »