İnternet

Video Kalitesine Göre Harcanan Megabayt

Video Kalitesine Göre Harcanan Megabayt Ne Kadardır? İnternetten izlediğimizi videoların kalitelerine göre değişen megabayt harcanır. Bilgisayardan olsun telefondan olsun izlediğimiz her video internetimizden ne kadar yemektedir? diye merak ediyorsanız yazımızda bunun cevabını bulabilirsiniz. Gelişen teknoloji ile günümüzün çoğu internette geçmektedir. Günümüzde internet tüketimi her geçen gün artmaktadır. Özellikle internetten film izlemek, youtube gibi video paylaşım sitelerinden video izlemek gibi internette ... Devamını Oku »

İnternette 1 Dakikada Neler Oluyor?

İnternette Bir Dakika İçinde Neler Oluyor? İnternette Her 60 Saniyede Olan Olaylar Nelerdir? Teknoloji çağında yaşıyoruz. Elimizden akıllı telefonlar hiç düşmüyor, her an internete bağlanıyor sosyal medyada neler oluyor merak ediyoruz. Facebook, youtube, twitter, instagram gibi sosyal medya hesaplarında her saniye yeni paylaşımlar yer alıyor. İnternette her an yeni bir bilgi paylaşıyor, gerek Messenger gerek Whatsapp gibi uygulamalarla birçok mesaj ... Devamını Oku »

Türkiye’de Sosyal Medya Kullanıcı Sayısı İstatistikleri 2019

Türkiye’de Sosyal Medya Kullanım İstatistikleri Nelerdir? Türkiye’deki Sosyal Medya Kullanım Hakkında Bilgiler. Teknoloji çağında yaşıyoruz. Teknoloji çağı ile birlikte hayatımıza birçok yenilikler girmeye başladı. Bunlardan bir tanesi de internet. İnternet son yüzyılın en büyük buluşlarından biridir. Öyle ki internet artık hayatımızın vazgeçilmezi olmaya başladı. Haberleri, birçok bilgiyi, sosyal medya hesapları ile insanların durumlarını, neler yaptığı birçok veriyi internet sayesinde öğreniyoruz. ... Devamını Oku »

En Popüler Programlama Dilleri Nelerdir ?

Dünya Çapında En Popüler, En Çok Kullanılan, En Çok Beğenilen Programlama Dilleri Nelerdir? En iyi programlama dili hangisi derseniz? Bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişir. Kimisi Python, kimisi Java, kimisi de Javascript, C#, PHP, C/C+, diyebilir. Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır. Bazılarına çok kolay, çok kullanışlı gelen bir programlama dili, başkalarına kullanımı, uygulaması, öğrenilmesi, anlaması çok zor gelebilir. Yapılan ... Devamını Oku »

Teknolojik Hastalıklar Nelerdir ?

Teknolojik Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Teknolojik Hastalıkların Adları Nelerdir? Teknolojinin gelişmesi, dijital araçların yaygınlaşması ve sosyal medyanın bilinçsizce kullanılmasının bireylerde “e-hastalık” olarak nitelendirilen çeşitli rahatsızlıklara neden olduğu bildirildi. Hastalıklar kişide kaygı, huzursuzluk hali yaratırken, bazı durumlarda nefes darlığı, titreme, baş dönmesi gibi belirtiler verebiliyor. Dijital dünyada gelişen teknoloji ile birlikte birçok yeni hastalık ortaya çıkmaktadır. Teknoloji E-Hastalıkları doğurdu. Nomofobi, Ego Sörfü, ... Devamını Oku »

Dünya Genelinde Google’da En Çok Aranan Ünlüler 2018

Google’da 2018 Yılında Dünyada En Çok Aranan Kişiler Kimlerdir? 2018 yılında dünyaca ünlü arama motoru Google’da en çok arama yapılan insanlar kimlerdir? İnsanlar en çok hangi ünlüleri merak etti? En çok aranan ünlüler listesinde kimler var? Dünya genelinde 2018 yılında Google’da en çok aratılan isim Meghan Markle oldu. Google’da en çok aranan ünlüler listesinin 2. Sırada ise Demi Lovato ve ... Devamını Oku »

Google’da En Çok Aranan Diziler 2018

Google’da 2018 Yılında Türkiye’de En Çok Aranan Diziler Hangileridir? 2018 yılında dünyaca ünlü arama motoru Google’da en çok hangi dizileri arattık? Google arama motorunda ülkemizde en çok aranan diziler nelerdir? 2018 yılında Google’da en çok aratılan dizi Sen Anlat Karadeniz dizisi oldu. 2018 Yılında Google’da En Çok Aranan Diziler Listesi Sen Anlat KaradenizÇukurUfak Tefek CinayetlerBir Zamanlar ÇukurovaErkenci KuşJet SosyeteAvlu Devamını Oku »

Google’da En Çok Aranan Kelimeler 2018

Google’da En Çok Aranan Kelimeler 2018 Google’da 2018 Yılında Türkiye’de En Çok Aranan Kelimeler Hangileridir? 2018 yılında dünyaca ünlü arama motoru Google’da en çok hangi kelimeleri arattık? Google arama motorunda ülkemizde en çok aranan kelimeler nelerdir? 2018 yılında Google’da genel arama kategorisinde en çok aratılan kelime Dolar oldu. 2018 Yılında Google’da En Çok Aranan Kelimeler Listesi DolarSoy Ağacı-edevletDünya Kupasıe-müfredatSeçim SonuçlarıBedelli ... Devamını Oku »

Google’da En Çok Aranan Nasıl Yapılır 2018

Google’da En Çok Arama Yapılan Nasıl Yapılır Arama Terimleri. Google’da 2018 Yılında Türkiye’de En Çok Aranan Nasıl Yapılır? Aramaları Nelerdir? 2018 yılında dünyaca ünlü arama motoru Google’da en çok neyin nasıl yapıldığını merak etmişiz? Google arama motorunda ülkemizde en çok nasıl yapıldığı merak edilen konular. 2018 yılında Google’da Nasıl yapılır kategorisinde en çok aratılan nasıl yapılır araması listesinde birinci sırada ... Devamını Oku »

Kitap Çekilişi

Instagram’da Yapılan Kitap Çekilişlerinin Tanıtıldığı @kitapcekilisi Instagram Hesabı; Kitapseverlerin Kesinlikle Takip Etmesi Gereken Bir Hesap. Sosyal medyada birçok kitap çekilişi yapılmakta özellikle instagramda yapılan kitap çekilişlerini nasıl bulabilirim, kitap çekilişine nasıl katılabilirim, bedava kitap nasıl kazanabilirim, kitap çekilişlerine nasıl katılabilirim diyorsanız @kitapcekilisi instagram hesabı tam size göre bir hesap. Instagramda yapılan kitap çekilişlerini hesabında paylaşan @kitapcekilisi adlı instagram hesabı instagramın ... Devamını Oku »