Kimdir

Lucy Whitmore Kimdir?

50 İlk Öpücük Filminin Ünlü Karakteri Lucy Whitmore Kimdir? Lucy Whitmore karakteri 50 İlk Öpücük filminde Drew Barrymore’un canlandırdığı karakterinin ismidir. 50 İlk Öpücük filminde Henry Roth karakterini Adam Sandler canlandırmıştır. Lucy ve babası Marlin ciddi bir araba kazası geçirmiştir. Geçirdiği kazadan dolayı Lucy Whitmore’un kısa süreli hafıza kaybı vardır. Bu nedenle, her sabah pazar olduğunu düşünerek uyanır. Henry Roth, ... Devamını Oku »

Güdük Necmi Kimdir?

Hababam Sınıfı’nın Öğrencilerden Güdük Necmi Kimdir? Güdük Necmi karakteri Rıfat Ilgaz’ın Hababam Sınıfı romanında yer alan kurgusal karakterdir. Sinemada Güdük Necmi karakterini Türk sinemasının unutulmaz oyuncularından Halit Akçatepe canlandırmıştır. Güdük Necmi karakterini canlandırdıktan sonra Halit Akçatepe’nin tanınırlığı artmaya başlamıştır. Güdük Necmi, Hababam Sınıfı’nın en uyanık öğrencisidir. Hababam Sınıfı öğrencilerinden Güdük Necmi çok şakacı bir tiptir. Halit Akçatepe tarafından canlandırılan Güdük ... Devamını Oku »

İnek Şaban Kimdir?

Edebiyatımızın ve Türk Sinemasının Unutulmaz Karakterlerinden İnek Şaban Kimdir? İnek Şaban karakteri Rıfat Ilgaz’ın Hababam Sınıfı romanında yer alan kurgusal karakterdir. Sinemada İnek Şaban karakterini Türk sinemasının unutulmaz oyuncularından Kemal Sunal canlandırmıştır. İnek Şaban 6 Edebiyat B sınıfının 323 numaraӀı öğrencisidir. Hababam Sınıfı olarak da bilinen sınıfın öğrencilerinden İnek Şaban komik yüzlü, çocuksu konuşma tarzı ve mimikleri, sakar ve sarsak ... Devamını Oku »

Tony Montana Kimdir?

Scarface Filminin Ünlü Karakteri Tony Montana Kimdir, Tony Montana Hakkında Bilgiler. Tony Montana karakteri özgün adı Scarface olan 1983 yapımı Yaralı Yüz filminde dünyaca ünlü aktör Al Pacino tarafından canlandırılan karakterin ismidir. Al Pacino’nun Scarface filminde canlandırdığı Tony Montana karakteri sinema dünyasının en ünlü karakterlerinden biridir. Tony Montana, 5 Mayıs 1947 yılında Küba’da doğup ve büyümüştür. Burada bir sürü suç ... Devamını Oku »

Leon Kimdir?

Sevginin Gücü Filmindeki Leon Karakteri Kimdir, Hakkında Bilgiler. Leon; özgün adı Leon: The Professional olan Sevginin Gücü filminde Fransız aktör Jean Reno’nun canlandırdığı karakterinin adıdır. Jean Reno’nun canlandırdığı Leon karakteri sinema tarihinin unutulmaz karakterlerindendir. Leon profesyonel bir tetikçidir. Leon, işlerini Tony adındaki bir mafyadan alır. Leon boş zamanlrında saksıda çiçek yetiştiren ve eski filmleri izleyen biridir.12 yaşındaki Mathilda’yı isteksizce himayeye ... Devamını Oku »

Norma Desmond Kimdir?

Sunset Bulvarı Filminin Ünlü Karakteri Norma Desmond Kimdir? Norma Desmond karakteri Sunset Bulvarı filminde Amerikalı kadın oyuncu Gloria Swanson’ın canlandırdığı karakterinin ismidir. Sunset Bulvarı 1950 yapımlı bir filmdir. Norma Desmond Hollywood yıldızıdır. Norma Desmond hizmetçisi dışında kimse ile görüşmeyen bir karakterdir. Norma Desmond, unutulmuş bir aktristir. Kendini yalanlarla avutmaktadır. Sunset Bulvarı filminin yönetmenliğini Billy Wilder yapmıştır. Norma Desmond karakteri Gloria ... Devamını Oku »

Muhsin Bey Kimdir?

Türk Sinemasının Unutulmaz Karakterlerinden Muhsin Bey Kimdir? Muhsin Bey, Türk sinemasının ünlü oyuncularından Şener Şen’in canlandırdığı karakterinin adıdır. Muhsin Bey filminin başkarakteri olan Muhsin Bey, Şener Şen’in usta oyunculuğu ile sinema tarihimizin önemli sinema karakterleri arasına girmiştir. Muhsin Bey prensipli bir adamdır. Muhsin Bey eski Türk müziğine hasta olup Arabeske ise karşı birisidir. Eski bir müzik yapımcısı olan Muhsin Bey, ... Devamını Oku »

Soo Ae Kimdir?

Soo Ae’nin Hayatı, Oynadığı Filmler ve Diziler, Hakkında Bilgiler. Tam adı Park Soo-ae olan Soo Ae, 25 Temmuz 1979 tarihinde Güney Kore’nin Busan şehrinde doğdu. Soo Ae, dizi ve film oyunculuğundan önce şarkıcılık yapmıştır. Şarkılık yaptıktan sonra dizi ve film oyunculuğuna başlamıştır. 2002 yapımı The Maengs’ Golden Era adlı dizide Heo Joo-Yeon karakterini canlandırmıştır. Soo Ae, 2001 yılında oyunculuk kariyerine ... Devamını Oku »

Abidin Dino Kimdir?

Abidin Dino’nun Hayatı, Eserleri, Hakkında Bilgiler. Türk ressam, karikatürist, yazar ve yönetmen Abidin Dino 23 Mart 1913 tarihinde İstanbul’da doğdu. İstanbul’da Saffet Gaziturhan ve Rasih Dino çiftinin beşinci ve son çocukları olarak dünyaya geldi. Babası Rasih Bey, Divan-ı Muhasebat Müdürü idi. Annesi Saffet Hanım ise, özellikle edebiyat ve müzik ile uğraşıyordu. Birinci Dünya Savaşı başladığında Avrupa’da seyahatte olan ailesi, bir ... Devamını Oku »

Reshad Strik Kimdir?

Reshad Strik’in Hayatı, Reshad Strik’in Rol Aldığı Diziler ve Filmler, Hakkında Bilgiler. Boşnak kökenli Avustralyalı oyuncu Reshad Strik 22 Haziran 1981 tarihinde Avustralya’nın başkenti Canberra’da doğdu. Reshad Strik, gençken sörf ve boks ile ilgilenmiştir. Ulusal bir reklam filminde rol aldıktan sonra Avustralya Tiyatro ve Sant Akademisi’ne katıldı. Mezun olduktan sonra Blue Heelers adında bir televizyon şovuna konuk oldu. Reshad Strik ... Devamını Oku »