Kimdir

Jack Ma Kısaca Hayatı

Jack Ma’nın Kısaca Hayatı, Başarısızlıkları ve Başarıları Alibaba’nın kurucusu ve dünyanın en zengin adamların biri olan Çinli iş adamı Jack Ma, 10 Eylül 1964 tarihinde Çin’in Hangzhou kentinde doğdu. Jack Ma’nın hayatı boyunca birçok kez iş başvurularında olsun, eğitim hakkında olsun başarısız girişimleri olmuştur. KFC China’nın işe alımına başvurmuş ve reddedilmiştir. Polis olmak istemiş ve polis alımından red cevabı almıştır. ... Devamını Oku »

Benjamin Graham Kimdir Sözleri

Dünyaca Ünlü Yatırımcı, Borsacı, Benjamin Graham’ın Hayatı, Eserleri, Unutulmaz Sözleri Amerikalı yatırımcı, ekonomist ve profesör Benjamin Graham 9 Mayıs 1894 tarihinde İngiltere’de doğdu. Benjamin Graham değer yatırımı kavramının kurucusudur. Benjamin Graham, Değer Yatırımcılığı’nın babası olarak anılmaktadır. Özgün adı Security Analysis olan Güvenlik Analizi ve özgün adı The Intelligent Investor olan Akıllı Yatırımcı kitaplarının yazarıdır. Amerikalı yatırımcı Benjamin Graham’ın 1934 yılında ... Devamını Oku »

Oprah Winfrey Kısaca Hayatı

Oprah Winfrey ‘in Hayatı Hakkında Bilgiler Amerikalı sanatçı Oprah Winfrey 29 Ocak 1954 tarihinde doğdu. ABD televizyon tarihinin en çok izlenen talk show programlarından birisi olan The Oprah Winfrey Show’un sunucusu Oprah Winfrey hayatı hakkında bilgiler. Oprah Winfrey’in başarılı, kaç yaşında neler yaptığı ile ilgili kısa bilgiler. 65 yaşında net serveti 3,4 milyar dolar 61 yaşında Weight Watchers şirketinin %10’unu ... Devamını Oku »

Sylvia Plath Kimdir?

Sylvia Plath’in Hayatı, Eserleri Sylvia Plath 27 Ekim 1932 tarihinde Amerika’da doğmuştur. Sylvia Plath, Alman bir baba ile Amerikalı bir annenin çocuğudur. Sylvia Plath ilk şiirini henüz 8 yaşında iken yazmıştır. Sylvia Plath, hayatı boyunca ileri derecede manik-depresif bozuklukla boğuştu. 1950 yılında bursla girdiği Smith College’deki ikinci yılında ilk intihar girişimini gerçekleştirdi ve bir akıl hastanesine yatırıldı. 1955 yılında Smith ... Devamını Oku »

Lucy Whitmore Kimdir?

50 İlk Öpücük Filminin Ünlü Karakteri Lucy Whitmore Kimdir? Lucy Whitmore karakteri 50 İlk Öpücük filminde Drew Barrymore’un canlandırdığı karakterinin ismidir. 50 İlk Öpücük filminde Henry Roth karakterini Adam Sandler canlandırmıştır. Lucy ve babası Marlin ciddi bir araba kazası geçirmiştir. Geçirdiği kazadan dolayı Lucy Whitmore’un kısa süreli hafıza kaybı vardır. Bu nedenle, her sabah pazar olduğunu düşünerek uyanır. Henry Roth, ... Devamını Oku »

Güdük Necmi Kimdir?

Hababam Sınıfı’nın Öğrencilerden Güdük Necmi Kimdir? Güdük Necmi karakteri Rıfat Ilgaz’ın Hababam Sınıfı romanında yer alan kurgusal karakterdir. Sinemada Güdük Necmi karakterini Türk sinemasının unutulmaz oyuncularından Halit Akçatepe canlandırmıştır. Güdük Necmi karakterini canlandırdıktan sonra Halit Akçatepe’nin tanınırlığı artmaya başlamıştır. Güdük Necmi, Hababam Sınıfı’nın en uyanık öğrencisidir. Hababam Sınıfı öğrencilerinden Güdük Necmi çok şakacı bir tiptir. Halit Akçatepe tarafından canlandırılan Güdük ... Devamını Oku »

İnek Şaban Kimdir?

Edebiyatımızın ve Türk Sinemasının Unutulmaz Karakterlerinden İnek Şaban Kimdir? İnek Şaban karakteri Rıfat Ilgaz’ın Hababam Sınıfı romanında yer alan kurgusal karakterdir. Sinemada İnek Şaban karakterini Türk sinemasının unutulmaz oyuncularından Kemal Sunal canlandırmıştır. İnek Şaban 6 Edebiyat B sınıfının 323 numaraӀı öğrencisidir. Hababam Sınıfı olarak da bilinen sınıfın öğrencilerinden İnek Şaban komik yüzlü, çocuksu konuşma tarzı ve mimikleri, sakar ve sarsak ... Devamını Oku »

Tony Montana Kimdir?

Scarface Filminin Ünlü Karakteri Tony Montana Kimdir, Tony Montana Hakkında Bilgiler. Tony Montana karakteri özgün adı Scarface olan 1983 yapımı Yaralı Yüz filminde dünyaca ünlü aktör Al Pacino tarafından canlandırılan karakterin ismidir. Al Pacino’nun Scarface filminde canlandırdığı Tony Montana karakteri sinema dünyasının en ünlü karakterlerinden biridir. Tony Montana, 5 Mayıs 1947 yılında Küba’da doğup ve büyümüştür. Burada bir sürü suç ... Devamını Oku »

Leon Kimdir?

Sevginin Gücü Filmindeki Leon Karakteri Kimdir, Hakkında Bilgiler. Leon; özgün adı Leon: The Professional olan Sevginin Gücü filminde Fransız aktör Jean Reno’nun canlandırdığı karakterinin adıdır. Jean Reno’nun canlandırdığı Leon karakteri sinema tarihinin unutulmaz karakterlerindendir. Leon profesyonel bir tetikçidir. Leon, işlerini Tony adındaki bir mafyadan alır. Leon boş zamanlrında saksıda çiçek yetiştiren ve eski filmleri izleyen biridir.12 yaşındaki Mathilda’yı isteksizce himayeye ... Devamını Oku »

Norma Desmond Kimdir?

Sunset Bulvarı Filminin Ünlü Karakteri Norma Desmond Kimdir? Norma Desmond karakteri Sunset Bulvarı filminde Amerikalı kadın oyuncu Gloria Swanson’ın canlandırdığı karakterinin ismidir. Sunset Bulvarı 1950 yapımlı bir filmdir. Norma Desmond Hollywood yıldızıdır. Norma Desmond hizmetçisi dışında kimse ile görüşmeyen bir karakterdir. Norma Desmond, unutulmuş bir aktristir. Kendini yalanlarla avutmaktadır. Sunset Bulvarı filminin yönetmenliğini Billy Wilder yapmıştır. Norma Desmond karakteri Gloria ... Devamını Oku »