Kitap Özetleri

En İyi Kitap Yorumları

Bookstagramlar Kitap Önerilerini Arayanlar, Kitap Satın Almadan Önce Kitaplarının Yorumunu Merak Edenler, En Güzel Kitap Yorumlarını www.kitapyorumum.com Sitesinde Bulabilirsiniz. Instagram’ın en iyi kitap yorumlarının yorumları www.kitapyorumum.com sitesinde. Tanımadığımız bir yazar veya tereddüt ettiğimiz bir kitap olunca internette o kitapla ile ilgili yorumlara, önerilere, tavsiyelere, olumlu yorumlara, olumsuz yorumlara bakarız. Fakat bazen o kitaplar ilgili yorum bulmak için birçok siteyi bakarız ... Devamını Oku »

Aziz Nesin Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz Kitap Özeti

Aziz Nesin’in Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz Romanının Özeti, Kitabı Hakkında Bilgiler. Aziz Nesin’in Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz romanı ilk kez 1977 yılında yayımlanmıştır. Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz romanı edebiyatımızda bürokrasiyi eleştiren en önemli romanlarından biridir. Bürokratik engeller romanda bir hikaye üzerinden konu olarak işlenmiştir. Öğretmen ve yazar Fikret Madaralı ve eşinin başlatmış olduğu edebiyat ödülü olan Madaralı ... Devamını Oku »

George Orwell 1984 Kitap Özeti

George Orwell’ın 1984 Romanının Özeti, Kitabı Hakkında Bilgiler. Bin Dokuz Yüz Seksen Dört romanı, İngiliz yazar George Orwell’ın anti-ütopik romanıdır. 1984 romanı dünyaca ünlü anti-ütopik romanlar arasında yer almaktadır. George Orwell, alegorik bir politik romanı olan 1984 romanını, 1947-1948 yılları arasında yazmıştır. George Orwell’ın 1984 romanı İngilizce ismi The Last Man in Europe olan Avrupa’daki Son Adam ismiyle yazılmıştır. Fakat ... Devamını Oku »

Jean Paul Sartre Bulantı Kitap Özeti

Fransız Yazar ve Düşünür Jean Paul Sartre’nin Bulantı Kitap Romanının Özeti, Resimli Kitap Alıntıları, Resimli Kitap Sözleri, Kitabı Hakkında Bilgiler. Bulantı kitabının yazarı Fransız yazar ve düşünür Jean-Paul Sartre’nin bir eseridir. Jean-Paul Sartre’nin Bulantı adlı eseri 20. yüzyılın en önemli edebiyat eserlerinden birisi olarak kabul edilmektedir. Fransızca özgün adı La Nausee olan Jean Paul Sartre’nin Bulantı romanı ilk kez 1938 yılında yayımlanmıştır. ... Devamını Oku »

Han Kang Vejetaryen Kitap Özeti

Güney Koreli Yazar Han Kang’ın Ödüllü Romanı Vejetaryen Romanının Özeti, Dizisi, Kitabı Hakkında Bilgiler. 2016 Uluslararası Man Booker Ödüllü Aldı. Güney Koreli Kadın Yazar Han Kang’ın Vejetaryen adlı romanı 2016 Uluslararası Man Booker Ödülü’ne layık görüldü. Koreli yazar Han Kang’ın kaleme aldığı roman, Uluslararası Man Booker Ödülü’ne layık görüldü. New York Times Book Review,  Entertainment Weekly, Publishers Weekly, Time, Buzzfeed, ... Devamını Oku »

Nikos Kazancakis Zorba Kitap Özeti

Nikos Kazancakis’in Zorba Romanının Özeti, Hakkında Bilgiler. Yunan yazar Nikos Kazancakis’in Zorba adlı romanı ilk kez 1946 yılında yayımladı. Daha sonra Zorba romanı İngilizce olarak ilk kez 1952 yılında İngiltere’de, 1953 yılında ise ABD’de yayımlandı. Türkiye’de ise Nikos Kazancakis’in Zorba romanı ilk kez Ataç Yayınevi tarafından 1963 yılında Aleksi Zorba adı ile yayımlandı. Nikos Kazancakis’in Zorba Romanı Sinemaya Uyarlandı. Zorba ... Devamını Oku »

Dennis Lehane Zindan Adası Kitap Özeti

Zindan Adası; orijinal adı Shutter Island olan Amerikalı yazar Dennis Lehane’nin psikolojik gerilim türünde bir romanıdır. Dennis Lehane’nin Zindan Adası romanı ilk kez 2003 yılında yayımlanmıştır. Dennis Lehane’nin Zindan Adası romanı sinemaya aynı adla uyarlanmıştır. Sinemaya uyarlanan romanın başrollerinde dünyaca ünlü Amerikalı aktör Leonardo DiCaprio rol almaktadır. Ayrıca sinema uyarlanan ve 2009 yılında yapılan Zindan Adası filminde Leonardo DiCapro, kitap ... Devamını Oku »

Alex Haley Kökler Kitap Özeti

Alex Haley’in Dünyaca Ünlü Romanı; Kökler Alex Haley’in orijinal adı Roots olan Kökler romanı 1976 yılında yayınlandı. Alex Haley’in dünyaca ünlü Roots Kökler kitabı kısa bir sürede 1,5 milyon satış yaptı ve dünyada 37 dile çevrilmiştir. Kökler kitabı yayınlandığı dönemde geniş yankı bulmuştur. Alex Haley bu kitapla Pulitzer ödülünü almış ve aynı zamanda yılın adamı da seçilmiştir. Alex Haley’in özgün ... Devamını Oku »

Mahir Ünsal Eriş Olduğu Kadar Güzeldik Kitap Özeti

Mahir Ünsal Eriş’in Olduğu Kadar Güzeldik Kitabındaki Hikayeler, Kitabının Konusu, Özeti, Kitabı Hakkında Bilgiler. Mahir Ünsal Eriş‘in ikinci kitabı olan Olduğu Kadar Güzeldik kitabı; Sen o zaman parasız yatılıdaydın, Benim adım Feridun, İşe çıkılacak gün, Kanatlarımız olsa be Metin, Malibu, Dayımın Avrupa’ya kaçırılışı, Zehir miktarda, Stoper adlı hikayelerden oluşuyor. Mahir Ünsal Eriş‘in Olduğu Kadar Güzeldik kitabındaki Benim Adım Feridun hikayesi ... Devamını Oku »

Fyodor Mihayloviç Dostoyevski Budala Kitap Özeti

Fyodor Mihayloviç Dostoyevski’nin Budala Romanını Özeti: Budala; Dünyaca ünlü Rus yazar Fyodor Mihayloviç Dostoyevski’nin 1868 yılında kaleme aldığı ünlü romanıdır. Dünyaca ünlü Rus yazar Fyodor Mihayloviç Dostoyevski, Budala adlı romanını 1868 yılında yazmıştır. Budala romanı son derece son derece akıcı ve derindir. Fyodor Mihayloviç Dostoyevski’nin Budala isimli romanı ayrıca televizyon dizisi olarak da uyarlanmıştır. İngilizce adı Idiot olan 2003 yapımı ... Devamını Oku »