Kurumlar

Fortune 500 CEO’ları Hangi Üniversitelerden Mezun

Fortune dergisi, Amerika Birleşik Devletleri’nin en ünlü iş dergilerinden biridir. Dünyanın en prestijli iş dünyası dergilerinden biri olan Fortune dergisi genellikle şirketlerin gelir büyüklerine göre yayınladığı listeler ile dünya çapında adından söz ettirmiştir. Fortune dergisi, şirketlerin gelir büyüklüklerine göre sıralamalarını veren listelerle yayınlamaktadır. Fortune 500, Fortune dergisi tarafından hazırlanan ve yayınlanan yıllık bir listedir. Fortune 500 listesinde; Amerika Birleşik Devletleri’nde ... Devamını Oku »

Türkiye İstatistik Kurumu Tüik Nedir ?

Türkiye İstatistik Kurumu Tüik Nedir, Görevleri ve Yetkileri Nelerdir, Görev ve Sorumlulukları Nelerdir, Türkiye İstatistik Kurumu Tüik Personel Alımı, Türkiye İstatistik Kurumu Tüik İş Başvurusu Nasıl Yapılır, Türkiye İstatistik Kurumu Tüik Nerededir, Türkiye İstatistik Kurumu Tüik Hakkındaki Her Şeyi bilgebilir.com’da bulabilirsiniz. Türkiye İstatistik Kurumu kısaca TÜİK, 1926 tarihinde kurulduğu zaman Başbakanlığa bağlı olan fakat daha sonra Kalkınma Bakanlığı’na geçen TÜİK ... Devamını Oku »

Hangi Kurum Ya Da Kuruluşlar Hangi Bakanlığa Bağlı ?

Diyanet İşleri Başkanlığı, MİT, TOKİ, TMSF, SPK, RTÜK, BDDK, TİKA, TPE, TKDK, MYK, İş-Kur, SGK, DPK, TODAİE, İl Bank, YurtKur, OGM, DSİ, PİGM, DMİ, EİE, MTA, TAEK, TEİAŞ, TKİ, EÜAŞ, TPAO, BOTAŞ, ETİ MADEN, TTK, TEMSAN, BOREN, EPDK, JGK, EGM, TÜİK, Kefalet Sandığı, DMO, HGK, SSM, MKE, AYİM, Türksat A.Ş. , BTK, TCK, SHGM, DHMİ, TCDD nereye, hangi bakanlığa bağlı? ... Devamını Oku »