Listeler

2019 Yılında En Çok Satan 10 Kitap

2019 Yılında En Çok Satan 10 Kitap Hangisidir? İnternetten kitap aldığımız kitap sitelerinden ve Türkiye’nin önde gelen online kitap satış sitelerinden biri olan kitapyurdu.com sitesinde 2019 yılında en çok satın alınan kitapları yayınladı. 2019 Yılının En Çok Satan Kitabı; Bir Ömür Nasıl Yaşanır?-İlber Ortaylı 2019 yılında en çok satan kitaplar listesinin ilk sırasında tarihçi ve yazar İlber Ortaylı’nın Bir Ömür ... Devamını Oku »

En Çok Satan 5 Ekonomi Kitabı 2020 Ocak

Türkiye’de En Çok Satan 5 Ekonomi Kitabı Ülkemizde 2020 yılının Ocak ayı itibari ile en çok satan ekonomi kitapları hangileri diye merak ediyorsanız sizler için araştırdık. Online kitap satış sitesi www.dr.com.tr sitesinde en çok satın alınan ekonomi kitaplarını, kitapların yazarlarını ve konusu bu yazımızda bulabilirsiniz. En Çok Satan 5 Ekonomi Kitabı ve Konusu 1. Türkiye Ekonomisi-Mahfi Eğilmez Bu kitap, Türkiye ... Devamını Oku »

En Çok Okunan 10 Agatha Christie Kitabı

Dünya Edebiyatının Ünlü Dedektif, Polisiye Romanı Yazarı Agatha Christie’nin Ülkemizde En Çok Okunan Eserleri Dünyaca ünlü yazar Agatha Christie’nin Türkiye’de en çok okunan, satın alınan eserleri ile ilgili liste hazırladık. Liste hazırlanırken ülkemizde online kitap satışı yapan siteler baz alınarak yapıldı. Agatha Christie’nin En Çok Okunan Kitaplarının Listesi ve Konusu 1. On Küçük Zenci Her birinin gizledikleri ve korktukları sırları ... Devamını Oku »

Tüm Liderlerin 2020 Yılında Okuması Gereken 20 Kitap

Dünya Ekonomik Forumu 2020 yılın için tavsiye kitap listesini yayımladı. Dünya Ekonomik Forumu tarafından yayımlanan listede yer alan kitaplarda ekonomi, iş dünyası, girişimcilik gibi birçok alana ilgi duyanların özellikle liderlerin, yöneticilerin kesinlikle okuması gereken kitaplar bulunmaktadır. Listede yer alan kitaplar; problem çözme, insan ilişkileri, iş dünyası, kişisel gelişim türünde yer alan kitaplardan oluşmaktadır. Girişimcilerin, liderlerin, yöneticilerin, iş dünyasında çalışanların, ekonomi, ... Devamını Oku »

En Çok Okunan 10 Leyla Erbil Kitabı

En Çok Okunan Leyla Erbil Kitapları Türk Edebiyatının en ünlü kadın yazarlarından Leyla Erbil 12 Ocak 1931 tarihinde İstanbul’da doğdu. Yazar hayatı boyunca birçok ünlü eseri kaleme aldı. Leyla Erbil, 19 Temmuz 2013 tarihinde öldü. Leyla Erbil’in En Çok Okunan Kitaplarının Listesi ve Konusu 1. Tuhaf Bir Kadın Leylâ Erbil’in zihinsel özgürlüğü, en başta, yapıtlarının, alışıldık edebiyat türlerinin sınırlarını zorlama ... Devamını Oku »

İlber Ortaylı 25 Kitap Önerisi

Tarihçi, akademisyen ve yazar İlber Ortaylı, Bir Ömür Nasıl Yaşanır? adlı kitabında 25 kitap önerisinde bulunmuştur. İlber Ortaylı’nın kişisel gelişim türündeki Bir Ömür Nasıl Yaşanır? kitabı yayımlanır yayımlanmaz çok satan kitaplar listesinde yer aldı. İlber Ortaylı’nın Kronik Kitap etiketi ile 2019 yılında çıkan Bir Ömür Nasıl Yaşanır? kitabı 288 sayfadan oluşmaktadır. Kitapta kişisel gelişim yönünden bir çok tavsiyeler bulunmaktadır. Ayrıca ... Devamını Oku »

IMDB Sitesine Göre 2019 Yılında En Çok Konuşulan 20 Dizi

Internet Movie Database ya da kısa adı ile IMDB dünyaca ünlü sinema ve televizyon filmleri, film yıldızları ve dizileri hakkında bilgiler barındıran bir veri tabanıdır. Birçoğumuz film veya dizi izlemeden önce IMDB puanı kaç diye bakarız. Film ve dizi izleme seçimimizde IMDB puanı genellikle belirleyici olur. Bazen çok güzel bir film veya dizi IMDB sitesinden hak ettiği değeri alamamış olsa ... Devamını Oku »

Girişimcilerin İzlemesi Gereken 5 Dizi

Girişimcilerin İzlemesi Gereken En İyi 5 Dizi Girişimcilerin, yatırımcıların izlemesi gereken ve dizi tavsiyesi, önerileri arayanlar için hazırlanmış izlenmesi gereken en iyi 5 dizi. Listemizde yer alan dizilerin özgün adını, oyuncu kadrosunu, dizinin yönetmeni, senaristleri kimlerdir, dizinin konusu nedir, IMDB puanı kaçtır gibi dizi hakkında bilgileri listemizde bulabilirsiniz. Listede yer alan bu dizilerin her birinin IMDB puanı 8 puan üzeridir. ... Devamını Oku »

Tüm Zamanların En Yüksek Hasılatını Yapan 5 Film

Tüm Zamanların En Yüksek Hasılatını Yapan Filmler Hangileridir? Dünya genelinden en çok kazanan, en çok hasılatı elde eden filmlerin ilk sırasında Avengers serisinin 4. Filmi Avengers: Endgame bulunmaktadır. Yenilmezler 4: Oyunun Sonu filmi dünya genelinde 2,79 milyar dolar hasılat elde etmiştir. Tüm Zamanların En Yüksek Hasılatını Yapan 5 Film Hakkında Bilgiler ve Elde Ettiği Hasılat 1. Yenilmezler 4: Oyunun Sonu ... Devamını Oku »

İlham Veren En İyi Motivasyon Filmleri

Motivasyon verecek filmler mi arıyorsunuz, izlerken size ilham verecek bu filmleri bu yazımızda bulabilirsiniz. Listemizin ilk sırasında yer alan film; Esaretin Bedeli Özgün adı The Shawshank Redemption olan Esaretin Bedeli filmi zaten IMDB listesinde birinci sırada yer alması ile fazla söze gerek olmadan kesinlikle izlenmesi gereken bir film olduğunu ispat ediyor. Listemizin tamamı şu şekildedir. İlham Veren En İyi Motivasyon ... Devamını Oku »