Nedir

Cirit Oyunu Nedir Nasıl Oynanır ?

Cirit Oyunu Nerede Nasıl Oynanır, Cirit Oyunu Hakkında Bilgiler. Cirit Nedir? Cirit, Türklerin Orta Asya’dan Anadolu’ya geldikleri dönemden beri oynadıkları at üzerinde oynanan bir oyundur. Cirit, at üzerinde oynanan spor dallarından biridir. At üzerindeki sporcunun süngü veya mızrağını (ciridini) rakibe karşı isabetli bir şekilde atmasını, muharebe anında kendisine ve bineğine olan hakimiyetini ve bu yolla rakibine üstün gelmesini amaç edinen, ... Devamını Oku »

Swap Nedir?

Swap Ne Demektir, Swap Hakkında Bilgiler? Kısaca Swap Nedir? Swap kelime anlamı olarak “değiş tokuş etmek, takas etmek, değiştirmek” gibi anlamlara gelmektedir. Swap; İki tarafın belirli bir zaman dilimi içinde bir varlık ya da yükümlülüğe bağlı olan farklı faiz ödemelerini veya döviz cinsini karşılıklı olarak değiştirdikleri bir takas sözleşmesidir. Swap Özellikleri Nelerdir? Faiz Swap’ında biri sabit faizle, diğeri değişken faizle ... Devamını Oku »

Ekonomik Takvim Nedir?

Ekonomik Takvim Neden, Niçin Kullanılır? Ekonomik Takvim Hakkında Bilgiler. Ekonomik Takvim Nedir? Ekonomik takvim, yatırımcılara, hangi ülkeden, hangi verinin, ne zaman açıklanacağı ile verinin beklenen ve açıklanmış ya da açıklanacak ekonomik bilgilerinin bulunduğu tabloya denir. Ekonomik takvim ile dünyadaki bütün ülkelerin ekonomik verileri takip edilir. Ekonomik takvim ile uluslararası piyasalarda ülkeler ve çeşitli kurumlar tarafından açıklanmış veya açıklanacak olan ekonomik ... Devamını Oku »

Bir Fincan Kahvenin Kırk Yıl Hatırı Vardır Hikayesi

Bir Fincan Kahvenin Kırk Yıl Hatırı Vardır Hikayesi Sözü Nereden Gelmiştir? Bir Fincan Kahvenin Kırk Yıl Hatırı Vardır Sözünün Hikayesi Nedir? İstanbul’un yemiş iskelesinde kahve yapan ve satan Üsküdarlı bilge bir zat varmış. Halk kahvecinin sohbetini dinlemeye, iki çift nasihatini almaya, derdini paylaşmaya gelirmiş. Bir gün bu kahvehaneye bir yeniçeri gelmiş. Kahveciye herkese kendinden kahve ikram etmesini fakat içeride yalnız ... Devamını Oku »

Bermuda Şeytan Üçgeni Nedir ?

İngilizce adı Bermuda Triangle olan ya da İngilizce bilinen adı ile Devil’s Triangle yani Bermuda Şeytan Üçgeni; Atlas Okyanusu veya diğer adı ile Atlantik Okyanusu’nda sayısız uçak ve geminin kaybolduğu bölgenin adıdır. Bermuda Şeytan Üçgeni Nerededir? Atlantik Okyanusu’nda bulunan Bermuda, Florida’daki Miami ve Puerto Rico’daki San Juan’ın oluşturduğu üçgen alanda yer almaktadır. Atlantik Okyanusu’na yani Atlas Okyanusu’na İsmini Verdi. Açıklanamayan ... Devamını Oku »

Türkiye İstatistik Kurumu Tüik Nedir ?

Türkiye İstatistik Kurumu Tüik Nedir, Görevleri ve Yetkileri Nelerdir, Görev ve Sorumlulukları Nelerdir, Türkiye İstatistik Kurumu Tüik Personel Alımı, Türkiye İstatistik Kurumu Tüik İş Başvurusu Nasıl Yapılır, Türkiye İstatistik Kurumu Tüik Nerededir, Türkiye İstatistik Kurumu Tüik Hakkındaki Her Şeyi bilgebilir.com’da bulabilirsiniz. Türkiye İstatistik Kurumu kısaca TÜİK, 1926 tarihinde kurulduğu zaman Başbakanlığa bağlı olan fakat daha sonra Kalkınma Bakanlığı’na geçen TÜİK ... Devamını Oku »

Astroloji Nedir ?

Astroloji Bilimi Nedir, Astroloji’nin Kısaca Tanımı Nedir, Astroloji Burçlar Bize Neyi Anlatır, Ruhsal Astroloji Nedir,Astroloji’nin Kısaca Tarihi, Astroloji Nedir Ne Değildir, Astroloji’nin Özellikleri Nelerdir? Tüm bu sorularınız cevabı internetin dijital kütüphanesi bilgebilir.com’da. Astroloji, gökyüzündeki gezegenlerin konumları ve birbiri ile yaptığı açıların insan ve ülkelerin hayatında gerçekleştireceği durumları anlamaya çalışan yorumlama yöntemidir. Bu yorumlamayı yapan kişiye astrolog denir. Astroloji geçmişten günümüze ... Devamını Oku »

Şifre Kırma Nedir ? Şifre Nasıl Kırılır ?

Şifre Kırma Yöntemleri, Facebook Şifresi Nasıl Kırılır, Twitter Şifresi Nasıl Kırılır, Instagram Şifresi Nasıl Kırılır, Şifre Nasıl Kırılır, Parola Nasıl Kırılır, Parola Nedir, Msn Şifresi Nasıl Kırılır, Şifre Kırma Tanımı, Şifreleme Nedir, Şifre Kırma Programları, Şifreniz Ne Kadar Güvenli,Parolanız Ne Kadar Güvenli, Şifre Güvenliği Nedir bu sorularınızın cevabı bilgebilir.com adresinde. Hemen hemen hepimiz neredeyse birilerinin facebook, twitter, msn, instagram gibi ... Devamını Oku »

Youtube Dönüştürü Nedir Nasıl Çalışır ?

Youtube Videolarını Mp3 Çevir, Youtube Videoları Nasıl İndirilir, Youtube Video İndirme, Youtube Videoları Nasıl İndirilir, Free YouTube to MP3 Converter Programı İndir, Free YouTube to MP3 Converter Programı Nasıl Çalışır, Türkçe Youtube Video İndirme Programı, Youtube Video İndirme Siteleri Nelerdir, Programsız Youtube Videoları İndirme, Ücretsiz Youtube Videoları İndirme, İzlediğin Videoyu İndirme, Youtube Mp3, Mp4 Dönüştürme Program Progamsız, Youtube Converter İndir, ... Devamını Oku »

Bazlama Nedir Nasıl Yapılır ?

Bazlama Nedir, Bazlama Nasıl Yapılır, Bazlama Tarifi, Bazlama’nın Anlamı Nedir? Tüm bu sorularınız cevabı internet dünyasının dijital kütüphanesi bilgebilir.com’da. Türk mutfağından bir ekmek türü olan Bazlama’nın Türk Dil Kurumu tarafından iki tane tanımı vardır. TDK bazlamayı şöyle tanımlamıştır. Birinci tanımı, sacda pişirilmiş yuvarlak ekmek, bazlamaç ikinci tanımı ise Tatlısı bol, kalın gözleme, bazlamaç. Devamını Oku »