Nedir

En Popüler Programlama Dilleri Nelerdir ?

Dünya Çapında En Popüler, En Çok Kullanılan, En Çok Beğenilen Programlama Dilleri Nelerdir? En iyi programlama dili hangisi derseniz? Bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişir. Kimisi Python, kimisi Java, kimisi de Javascript, C#, PHP, C/C+, diyebilir. Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır. Bazılarına çok kolay, çok kullanışlı gelen bir programlama dili, başkalarına kullanımı, uygulaması, öğrenilmesi, anlaması çok zor gelebilir. Yapılan ... Devamını Oku »

Teknolojik Hastalıklar Nelerdir ?

Teknolojik Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Teknolojik Hastalıkların Adları Nelerdir? Teknolojinin gelişmesi, dijital araçların yaygınlaşması ve sosyal medyanın bilinçsizce kullanılmasının bireylerde “e-hastalık” olarak nitelendirilen çeşitli rahatsızlıklara neden olduğu bildirildi. Hastalıklar kişide kaygı, huzursuzluk hali yaratırken, bazı durumlarda nefes darlığı, titreme, baş dönmesi gibi belirtiler verebiliyor. Dijital dünyada gelişen teknoloji ile birlikte birçok yeni hastalık ortaya çıkmaktadır. Teknoloji E-Hastalıkları doğurdu. Nomofobi, Ego Sörfü, ... Devamını Oku »

Ayı Piyasası Nedir ?

Ayı Piyasası Hakkında Bilgiler, Bear Market Hakkında Bilgiler, Bear Market Ne Demektir, Ayı Piyasası Ne Demektir? Ayı Piyasası ve Boğa Piyasası, finans piyasalarında kullanılan kavramlardır. Piyasadaki fiyatların yönü hakkında yani trendi hakkında kullanılmaktadır. İngilizce adı Bear Market olan Ayı Piyasası kavramı finansal piyasalarda fiyatların trend yönünün aşağı yönde olacağı düşüncesinin piyasaya hakim olmasıdır. Yatırımcılar fiyatlara kötümser olarak bakar ve fiyatların ... Devamını Oku »

Diderot Etkisi Nedir?

Diderot Etkisi Hakkında Bilgi, Nedir, Nasıl Ortaya Çıkmıştır, Anlamı, Ne Demektir? Diderot Etkisi; Fransız yazar ve filozof Denis Diderot’tan adını almıştır. Diderot Etkisi kavramı, günümüzün tüketim kültüründe önemli bir psikolojik davranışı da açıklar. Diderot Etkisi kısaca satın aldığımız her yeni bir şey sonrası, yeni bir şey almaya sevk etmesine denir. Diderot Etkisi; satın almış olduğumuz yeni bir şeyin bize yeni ... Devamını Oku »

Cirit Oyunu Nedir Nasıl Oynanır ?

Cirit Oyunu Nerede Nasıl Oynanır, Cirit Oyunu Hakkında Bilgiler. Cirit Nedir? Cirit, Türklerin Orta Asya’dan Anadolu’ya geldikleri dönemden beri oynadıkları at üzerinde oynanan bir oyundur. Cirit, at üzerinde oynanan spor dallarından biridir. At üzerindeki sporcunun süngü veya mızrağını (ciridini) rakibe karşı isabetli bir şekilde atmasını, muharebe anında kendisine ve bineğine olan hakimiyetini ve bu yolla rakibine üstün gelmesini amaç edinen, ... Devamını Oku »

Swap Nedir?

Swap Ne Demektir, Swap Hakkında Bilgiler? Kısaca Swap Nedir? Swap kelime anlamı olarak “değiş tokuş etmek, takas etmek, değiştirmek” gibi anlamlara gelmektedir. Swap; İki tarafın belirli bir zaman dilimi içinde bir varlık ya da yükümlülüğe bağlı olan farklı faiz ödemelerini veya döviz cinsini karşılıklı olarak değiştirdikleri bir takas sözleşmesidir. Swap Özellikleri Nelerdir? Faiz Swap’ında biri sabit faizle, diğeri değişken faizle ... Devamını Oku »

Ekonomik Takvim Nedir?

Ekonomik Takvim Neden, Niçin Kullanılır? Ekonomik Takvim Hakkında Bilgiler. Ekonomik Takvim Nedir? Ekonomik takvim, yatırımcılara, hangi ülkeden, hangi verinin, ne zaman açıklanacağı ile verinin beklenen ve açıklanmış ya da açıklanacak ekonomik bilgilerinin bulunduğu tabloya denir. Ekonomik takvim ile dünyadaki bütün ülkelerin ekonomik verileri takip edilir. Ekonomik takvim ile uluslararası piyasalarda ülkeler ve çeşitli kurumlar tarafından açıklanmış veya açıklanacak olan ekonomik ... Devamını Oku »

Bir Fincan Kahvenin Kırk Yıl Hatırı Vardır Hikayesi

Bir Fincan Kahvenin Kırk Yıl Hatırı Vardır Hikayesi Sözü Nereden Gelmiştir? Bir Fincan Kahvenin Kırk Yıl Hatırı Vardır Sözünün Hikayesi Nedir? İstanbul’un yemiş iskelesinde kahve yapan ve satan Üsküdarlı bilge bir zat varmış. Halk kahvecinin sohbetini dinlemeye, iki çift nasihatini almaya, derdini paylaşmaya gelirmiş. Bir gün bu kahvehaneye bir yeniçeri gelmiş. Kahveciye herkese kendinden kahve ikram etmesini fakat içeride yalnız ... Devamını Oku »

Bermuda Şeytan Üçgeni Nedir ?

İngilizce adı Bermuda Triangle olan ya da İngilizce bilinen adı ile Devil’s Triangle yani Bermuda Şeytan Üçgeni; Atlas Okyanusu veya diğer adı ile Atlantik Okyanusu’nda sayısız uçak ve geminin kaybolduğu bölgenin adıdır. Bermuda Şeytan Üçgeni Nerededir? Atlantik Okyanusu’nda bulunan Bermuda, Florida’daki Miami ve Puerto Rico’daki San Juan’ın oluşturduğu üçgen alanda yer almaktadır. Atlantik Okyanusu’na yani Atlas Okyanusu’na İsmini Verdi. Açıklanamayan ... Devamını Oku »

Türkiye İstatistik Kurumu Tüik Nedir ?

Türkiye İstatistik Kurumu Tüik Nedir, Görevleri ve Yetkileri Nelerdir, Görev ve Sorumlulukları Nelerdir, Türkiye İstatistik Kurumu Tüik Personel Alımı, Türkiye İstatistik Kurumu Tüik İş Başvurusu Nasıl Yapılır, Türkiye İstatistik Kurumu Tüik Nerededir, Türkiye İstatistik Kurumu Tüik Hakkındaki Her Şeyi bilgebilir.com’da bulabilirsiniz. Türkiye İstatistik Kurumu kısaca TÜİK, 1926 tarihinde kurulduğu zaman Başbakanlığa bağlı olan fakat daha sonra Kalkınma Bakanlığı’na geçen TÜİK ... Devamını Oku »