Nedir

Satoshi Nedir?

Satoshi Hakkında Bilgiler, Satoshi Ne Demektir? Satoshi, Bitcoin’in en küçük birimidir. Bitcoin’in en küçük birimi olan Satoshi terimi ismini Bitcoin’in yaratıcısı olan Satoshi Nakamoto’dan alır. Satoshi Nakamoto, Bitcoin’in yaratıcısı olarak bilinen kişi/grupların kullandığı isimdir. Her Bitcoin 100 milyon adede kadar bölünebilir. Satoshi 0,00000001 Bitcoin’e eşittir. 100 milyon Satoshi 1 Bitcoin’e (BTC) eşittir. Satoshi bir ölçü birimi olarak çok yaygın olarak ... Devamını Oku »

Sakura Nedir?

Sakura Ne Demektir, Sakura Anlamı Nedir? Sakura Hakkında Bilgiler. Sakura, Latince ismi Prunus serrulata veya Türkçe ismi ile Kiraz çiçeği olarak bilinen Prunus cinsinden birkaç ağacın herhangi birinin çiçeğidir. Sakura Japon kültüründe büyük bir öneme sahip olup Japonya’nın ulusal simgelerinden biridir. Sakura, Türkçe’de “kiraz çiçekleri” anlamına geliyor. Japonya içinse yani kiraz ağaçları büyük önem taşıyor Sakura zamanı ülkenin dört bir ... Devamını Oku »

Babür Adının Anlamı Nedir?

Babür İmparatorluğu’nun Kurucusu İlk Hükümdarı Babür’ün Adının Anlamı Nedir? En çok izlenen ve en çok kazandıran bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında Babür İmparatorluğu’nun kurucusu Hükümdar Babür’ün adının anlamının ne olduğu soruldu. Adını kurucusu Hükümdar Babür’den alan ve 1526 yılında kurulan Babür İmparatorluğu’nun ünlü hükümdarları Babür Şah’ın adının anlamını biliyor musunuz? Kim Milyoner Olmak İster Yarışmasının Sorusu ve Cevabı ... Devamını Oku »

Hercai Ne Demek Hikayesi Nedir?

Hercai Ne Demektir, Anlamı Nedir, Hercai’nin Hikayesi Nedir? ATV ekranlarında yayınlanan Hercai dizisi kısa sürede izleyicileri ekran başına kilitledi. Hercai dizisini izleyen birçok izleyici Hercainin anlamı nedir diye merak etmeye başladı. Hercai ne demektir sorusunu araştıran içinler, Hercainin kelime anlamını merak edenler için Kardelen ve Hercai Çiçeğinin hikayesini sizlerle paylaşıyoruz. Kardelen ve Hercai Çiçeğinin Hikayesi Çok uzun yıllar önce iki ... Devamını Oku »

Abel Ödülü Nedir?

Abel Ödülleri Nedir, Niçin Verilir, Kim Tarafından Verilir? Abel Ödülünü Kimler Kazanmıştır? Abel Ödülü, Norveçli matematikçi Niels Henrik Abel’in anısına verilen ödüllere denir. Abel Ödülü, Norveç Kralı tarafından verilmektedir. Norveç Kralı tarafından her yıl bir ya da daha fazla matematikçiye verilen uluslararası ödüldür. Abel Ödülü, birçok kişi tarafından “Matematikçilerin Nobel’i” olarak kabul edilmektedir. Abel Ödülü, matematik alanındaki en prestijli ödüllerden ... Devamını Oku »

Dünya Mutluluk Günü Nedir?

Dünya Mutluluk Günü Neden Kutlanır, İlk Ne Zaman Kutlanmıştır? Dünya Mutluluk Günü Hakkında Bilgiler. Özgün adı International Day of Happiness olan Uluslararası Mutluluk Günü veya Dünya Mutluluk Günü olarak adlandırılan gün Birleşmiş Milletler (BM) tarafından kabul edilmiştir. Birleşmiş Milletler (BM) 2012 yılında 20 Mart’ı Dünya Mutluluk Günü olarak ilan etmiştir. Her yıl 20 Mart’ta Dünya Mutluluk Günü olarak kutlanmaktadır. 20 ... Devamını Oku »

En Popüler Programlama Dilleri Nelerdir ?

Dünya Çapında En Popüler, En Çok Kullanılan, En Çok Beğenilen Programlama Dilleri Nelerdir? En iyi programlama dili hangisi derseniz? Bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişir. Kimisi Python, kimisi Java, kimisi de Javascript, C#, PHP, C/C+, diyebilir. Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır. Bazılarına çok kolay, çok kullanışlı gelen bir programlama dili, başkalarına kullanımı, uygulaması, öğrenilmesi, anlaması çok zor gelebilir. Yapılan ... Devamını Oku »

Teknolojik Hastalıklar Nelerdir ?

Teknolojik Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Teknolojik Hastalıkların Adları Nelerdir? Teknolojinin gelişmesi, dijital araçların yaygınlaşması ve sosyal medyanın bilinçsizce kullanılmasının bireylerde “e-hastalık” olarak nitelendirilen çeşitli rahatsızlıklara neden olduğu bildirildi. Hastalıklar kişide kaygı, huzursuzluk hali yaratırken, bazı durumlarda nefes darlığı, titreme, baş dönmesi gibi belirtiler verebiliyor. Dijital dünyada gelişen teknoloji ile birlikte birçok yeni hastalık ortaya çıkmaktadır. Teknoloji E-Hastalıkları doğurdu. Nomofobi, Ego Sörfü, ... Devamını Oku »

Ayı Piyasası Nedir ?

Ayı Piyasası Hakkında Bilgiler, Bear Market Hakkında Bilgiler, Bear Market Ne Demektir, Ayı Piyasası Ne Demektir? Ayı Piyasası ve Boğa Piyasası, finans piyasalarında kullanılan kavramlardır. Piyasadaki fiyatların yönü hakkında yani trendi hakkında kullanılmaktadır. İngilizce adı Bear Market olan Ayı Piyasası kavramı finansal piyasalarda fiyatların trend yönünün aşağı yönde olacağı düşüncesinin piyasaya hakim olmasıdır. Yatırımcılar fiyatlara kötümser olarak bakar ve fiyatların ... Devamını Oku »

Diderot Etkisi Nedir?

Diderot Etkisi Hakkında Bilgi, Nedir, Nasıl Ortaya Çıkmıştır, Anlamı, Ne Demektir? Diderot Etkisi; Fransız yazar ve filozof Denis Diderot’tan adını almıştır. Diderot Etkisi kavramı, günümüzün tüketim kültüründe önemli bir psikolojik davranışı da açıklar. Diderot Etkisi kısaca satın aldığımız her yeni bir şey sonrası, yeni bir şey almaya sevk etmesine denir. Diderot Etkisi; satın almış olduğumuz yeni bir şeyin bize yeni ... Devamını Oku »