Sağlık

Teknolojik Hastalıklar Nelerdir ?

Teknolojik Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Teknolojik Hastalıkların Adları Nelerdir? Teknolojinin gelişmesi, dijital araçların yaygınlaşması ve sosyal medyanın bilinçsizce kullanılmasının bireylerde “e-hastalık” olarak nitelendirilen çeşitli rahatsızlıklara neden olduğu bildirildi. Hastalıklar kişide kaygı, huzursuzluk hali yaratırken, bazı durumlarda nefes darlığı, titreme, baş dönmesi gibi belirtiler verebiliyor. Dijital dünyada gelişen teknoloji ile birlikte birçok yeni hastalık ortaya çıkmaktadır. Teknoloji E-Hastalıkları doğurdu. Nomofobi, Ego Sörfü, ... Devamını Oku »

Dünya Sağlık Örgütüne Göre Dünyanın En Obez 10 Ülkesi

Dünya Sağlık Örgütü’ne Obezite Hangi Ülkelerde Daha Çok Görülür? Obezite ya da halk arasında bilinen adıyla şişmanlık, vücutta aşırı miktarda yağ birikmesi sonucu ortaya çıkan bir sağlık problemidir. Obezite günümüzde gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en önemli sağlık sorunları arasında yer almaktadır. Obezite 21. yüzyılın en büyük sağlık sorunlarından bir tanesidir. Obezite sorunu her geçen dünya çapında artmaktadır. Dünya çapında ... Devamını Oku »

Sarımsağın Faydaları ve Zararları Nelerdir ?

Sarımsağın Sırrı Kokusunda Latince adı ‘Allium Sativum’ olan Sarımsak, yüzyıllardan beri bütün dünyada hem sofraların vazgeçilmez bir yiyeceği olarak, hem de çeşitli hastalıklar için şifa amacıyla kullanılıyor. Anavatanı Hindistan olan ve mutfağımızdan eksik etmediğimiz sarımsağın tarihi, insanlık kadar eski .ABD’nin Alabama Üniversitesi’nde yapılan araştırma, sarımsağın sırrının ona kokusunu veren ‘allisin‘maddesinde yattığını ortaya çıkardı. Buna göre Allisin maddesi, vücuda girdiğinde parçalanarak ... Devamını Oku »

Kortizon Nedir?Kortizonun Yan Etkileri Nelerdir?

Kortizon, böbrek üstü bezleri sayesinde salgılanan ve vücutta var olan bir hormondur. Kortizonun görevi vücutta, karbonhidrat ve yağ metabolizmasını düzenlemektir. Gün içinde vücudun salgıladığı kortizon oranı değişkendir. Kilolu insanlarda kortizon üretimi zayıf olanlara oranla daha fazladır. Devamını Oku »

Sağlıklı Yiyecekler

Sağlıklı bir yaşam için hepimizin tahmin ettiği gibi sağlıklı ve düzenli beslenmemiz lazım sizler için bu paylaşımımız da sağlıklı yiyecekleri ele aldık buyrun sizde bir göz atın bilgebilir.com aracılığıyla… Devamını Oku »

Sedef Hastalığı Nedir ? Sedaf Hastalığının Belirtileri ve Tedavisi

Sedef Hastalığının Tedavisi Var Mıdır, Sedef Hastalığının Nedenleri Sebepleri Nelerdir, Sedef Hastalığı Kürleri Nelerdir, Sedef Hastalığı İbrahim Saraçoğlu, Sedef Hastalığı Bitkisel Tedavi, Sedef Hastalığı Kimlerde Görülür, Sedefe Ne İyi Gelir, Sedef İle Egzama Arasındaki Farklar Neler, Sedef Bulaşıcı Bir Hastalık Mıdır, Sedef Hastalığının Belirtileri Nelerdir, Sedef Hastalığına Ne İyi Gelir, Sedef Hastalığı Bulaşıcı Bir Hastalık Mıdır, Sedef Hastalığı Nasıl Geçer, ... Devamını Oku »

Hacamat Nedir ? Hacamat Nasıl Yapılır ?

Yeryüzünün en eski tedavi yöntemlerinden olan Hacamat, vakumlama ve küçük biçimde kesilen yerler sayesinde kılcal damarlarda toplanan kirli kanların vücut dışına alınmasını sağlayan tedavi yöntemidir. Genellikle iki omuz arasından, sırttan, başın arka tarafından yahut vücudun herhangi bir yerinden bardak veya boynuzla alınır. Hacamat uygulayan kişilere haccam denilmektedir. Hacamat, peygamber efendimiz Hz. Muhammed (S.a.v.) tarafından da uygulanmakta ve önerilmekteydi. Hacamat tedavisini bilmeyen ... Devamını Oku »

Lahana Diyeti Nasıl Yapılır ?

Lahana Diyeti Sağlık Bir Diyet Midir, Diyet Nasıl Yapılır Nasıl Yapılmalıdır, Lahana Diyeti Hakkında, Lahana Diyetiyle Zayıflayanlar, Lahana Diyeti Yapılışı Tarifi Nasıl Yapıldığı, Lahana Diyeti Hakkında Uzmanların Görüşü. Yaz geldi. Herkes kışın aldığı kiloları nasıl veririm derdinde internette diyetler araştırmakta. Bu yazımızda sizlere Lahana diyetinden bahsedeceğim. Sizler için internette biraz dolandım ve http://iyigelenyiyecekler.com/lahana-diyeti-saglikli-mi/ sitesinde lahana diyeti ile ilgili bir yazıya ... Devamını Oku »

Fue Saç Ekimi Nedir ?

Saç Ekim Yöntemlerinden Fue Saç Ekimi Nedir? Fue Saç Ekimi Hakkında Bilgiler. Saç ekimi nasıl yapılır merak ediyorsanız sitemizde Saç Ekimi Nasıl Yapılır? Sayfasından saç ekimi nasıl yapıldığını okuyabilirsiniz. Bu yazımızda Saç ekim tekniklerinden biri olan Fue saç ekim tekniği hakkında bilgi vereceğiz. Fue Saç Ekimi Yöntemi Nedir, Nasıl Yapılır? FEU saç ekim yöntemini anlatmadan önce FEU’nin açılımı nedir ilk ... Devamını Oku »

Saç Ekimi Nasıl Yapılır ?

İyi Bir Saç Ekimi Nasıl Olmalı, Fue Yöntemi Nedir, Fue Yöntemi Nasıl Yapılır, FUT Yöntemi Nedir, Saç Neden Dökülür Hakkında Bilgiler. Saç ekimi veya saç nakli, dökülmeye karşı dirençli olan göğüs, bacak-kol, enseye yakına başın arka kısmı gibi bölgelerden saçların döküldüğü bölgeye ekilmesine denir. Saç ekiminde özellikle enseye yakın başın arka tarafından alınan saç kökleri ile saçın döküldüğü yere taşınması ... Devamını Oku »

Akromegali Nedir ?

Akromegali Ne Demektir, Akromegali Hastalığına Yakalanan Ünlüler Kimlerdir, Akromegali Hastalığı Günü Ne Zamandır, Akromegali Hastalığının Belirtileri Nelerdir? Akromegali Hastalığını Kim Bulmuştur, Akromegali Hastalığının Tedavisi, Akromegali Hastalığının Görülme Oranı tüm bu soruların cevabı bilgebilir.com’da. Akromegali Anlamı Nedir? Akromegali kelimesi; yunanca bir tabir olan akromegali; yüksek anlamı taşıyan ‘’Akros’’ ve büyük anlamına gelen ‘’Megalos’’ kelimelerinin birleşmesi sonucundan oluşan bir kelimedir. Hipofizin aşırı ... Devamını Oku »

Nöroşirurji Nedir ?

Nöroşirürji Ne Demektir, Nöroşirurji i Bilim Dalının İlgilendiği Hastalıklar Nelerdir, Nöroloji İle Nöroşirurji Arasındaki Farklar Nelerdir, Nöroşirürji Hakkında Kısa Bilgi. Nöroşirurji en kısa tanımla; sinir sistemi cerrahisidir. Nöroşirürji kelimesinin anlamı yani kökenine gelecek olursak Nöron ve Şirürji kelimelerinden gelmiştir. Latince sinir hücresi anlamına gelen Nöron kelimesi ve yaraları iyi eden anlamına gelen Şirürji kelimelerinden Nöroşirürji kelimesi ortaya çıkmıştır. Nöroşirürji bilimine ... Devamını Oku »