Sinema

Tüm Zamanların En Yüksek Hasılatını Yapan 5 Film

Tüm Zamanların En Yüksek Hasılatını Yapan Filmler Hangileridir? Dünya genelinden en çok kazanan, en çok hasılatı elde eden filmlerin ilk sırasında Avengers serisinin 4. Filmi Avengers: Endgame bulunmaktadır. Yenilmezler 4: Oyunun Sonu filmi dünya genelinde 2,79 milyar dolar hasılat elde etmiştir. Tüm Zamanların En Yüksek Hasılatını Yapan 5 Film Hakkında Bilgiler ve Elde Ettiği Hasılat 1. Yenilmezler 4: Oyunun Sonu ... Devamını Oku »

Hayallerin Peşinde Filmi

Down Sendromlu Zak’in Duygusal, Macera Dolu Yolculuğu Film tavsiyesi arayanlar özgün adı The Peanut Butter Falcon olan 2019 yapımı Hayallerin Peşinde filmini izleyebilir. Zak’i canlandıran Zack Gottsagen’ın gerçekte de Down sendromludur. Tyler karakterini Shia LaBeouf ve Eleanor karakterini ise Dakota Johnson canlandırmıştır. 2019 yapımı The Peanut Butter Falcon filmi SXSW Film Festivali‘nde “İzleyici Özel Ödülü”ne layık görülmüştür. Hayallerin Peşinde Filminin ... Devamını Oku »

Rüzgârı Dizginleyen Çocuk Filmi

Gerçek Bir Hayat Mücadelesinin Anlatıldığı İzlenmesi Gereken Muhteşem Bir Film; Rüzgârı Dizginleyen Çocuk Netflix yapımlarından biri olan Rüzgârı Dizginleyen Çocuk filmi yoksulluğun, umutsuzluğun, açlığın, sefaletin sürdüğü yaşamları gözler önüne seriyor. Filmin yönetmenliğini İngiliz oyuncu Chiwetel Ejiofor üstlenmiştir. Kirli Tatlı Şeyler, 12 Yıllık Esaret filmleri ile tanıdığımız Chiwetel Ejiofor, Rüzgârı Dizginleyen Çocuk filminde hem yönetmen hem de oyuncu olarak filmde rol ... Devamını Oku »

Senin Adın Anime Filmi

Senin Adın Adlı Anime Filmi Hakkında Bilgiler. Anime filmi sevenlerin kesinlikle izlemesi gereken türden bir film. Müthiş bir hayal gücü ile senaryoya alınmış olan bu güzel anime filmini izlerken ilerleyen sahnelerde ne olacak diye merak duygusu sizleri esir alıyor. Senin Adın adlı anime filmi senaristi ve yönetmeni Makoto Shinkai olan 2016 yapım bir Japon anime. Anime filmlerinin ünlü yönetmeni ve ... Devamını Oku »

İlham Veren En İyi Motivasyon Filmleri

Motivasyon verecek filmler mi arıyorsunuz, izlerken size ilham verecek bu filmleri bu yazımızda bulabilirsiniz. Listemizin ilk sırasında yer alan film; Esaretin Bedeli Özgün adı The Shawshank Redemption olan Esaretin Bedeli filmi zaten IMDB listesinde birinci sırada yer alması ile fazla söze gerek olmadan kesinlikle izlenmesi gereken bir film olduğunu ispat ediyor. Listemizin tamamı şu şekildedir. İlham Veren En İyi Motivasyon ... Devamını Oku »

Borsayla İlgili Kesinlikle İzlenmesi Gereken 5 Film

Borsaya merakınız mı var? Borsa ile ilgili film tavsiyesi mi arıyorsunuz? Borsa hakkında izlenmesi gereken filmler hangileri diye bakıyorsanız. Sizler için hazırladığımız borsa hakkında bu filmler borsaya ilgi duyanların izlemesi gereken türden filmlerdir. Borsayla İlgili Kesinlikle İzlenmesi Gereken 5 Film Listesi Büyük Açık-The Big Short (2015 Yapımı IMDB: 7,8) Listemizin ilk sırasında özgün adı The Big Short olan 2015 yapımı ... Devamını Oku »

Daenerys Targaryen’ın Ejderhaların İsimleri Nelerdir?

Taht Oyunları Game of Thrones Daenerys Targaryen’ın Üç Ejderhasının İsimleri Özgün adı Game of Thrones olan Taht Oyunları dizisinin en önemli karakterlerinden Daenerys Fırtınadadoğan, Ejderhaların Annesi, Khaleesi isimleri bilinen Daenerys Targaryen’ın 3 ejderhası vardır. Daenerys Targaryen’ın 3 Ejderhasının İsimleri Drogon Viserion Rhaegal Kitaba Göre Daenerys’in Üç Ejderhasının Adı ve Ejderhalar Hakkında Bilgiler Drogon: Khal Drogo’dan adını alan ejderha Viserion: Ölen ... Devamını Oku »

Lucy Whitmore Kimdir?

50 İlk Öpücük Filminin Ünlü Karakteri Lucy Whitmore Kimdir? Lucy Whitmore karakteri 50 İlk Öpücük filminde Drew Barrymore’un canlandırdığı karakterinin ismidir. 50 İlk Öpücük filminde Henry Roth karakterini Adam Sandler canlandırmıştır. Lucy ve babası Marlin ciddi bir araba kazası geçirmiştir. Geçirdiği kazadan dolayı Lucy Whitmore’un kısa süreli hafıza kaybı vardır. Bu nedenle, her sabah pazar olduğunu düşünerek uyanır. Henry Roth, ... Devamını Oku »

Güdük Necmi Kimdir?

Hababam Sınıfı’nın Öğrencilerden Güdük Necmi Kimdir? Güdük Necmi karakteri Rıfat Ilgaz’ın Hababam Sınıfı romanında yer alan kurgusal karakterdir. Sinemada Güdük Necmi karakterini Türk sinemasının unutulmaz oyuncularından Halit Akçatepe canlandırmıştır. Güdük Necmi karakterini canlandırdıktan sonra Halit Akçatepe’nin tanınırlığı artmaya başlamıştır. Güdük Necmi, Hababam Sınıfı’nın en uyanık öğrencisidir. Hababam Sınıfı öğrencilerinden Güdük Necmi çok şakacı bir tiptir. Halit Akçatepe tarafından canlandırılan Güdük ... Devamını Oku »

Kemal Sunal Filmleri ve Dizileri

Türk Sinemasının En Ünlü, Unutulmaz Oyuncularından Kemal Sunal’ın Rol Aldığı Filmler ve Diziler. Komedi filmleri ile Türk sinemasının en ünlü komedi filmi oyuncularından Kemal Sunal, sinema tarihimizin unutulmaz oyuncuları arasında yer almaktadır. Sinema ve tiyatro oyuncusu Kemal Sunal birçok filmde başrol oynamıştır. Kemal Sunal rol aldığı Çarıklı Milyoner ve Sosyete Şaban filmlerinin de senaryosunu yazmıştır. Kemal Sunal’ın Oynadığı İlk Film ... Devamını Oku »

İnek Şaban Kimdir?

Edebiyatımızın ve Türk Sinemasının Unutulmaz Karakterlerinden İnek Şaban Kimdir? İnek Şaban karakteri Rıfat Ilgaz’ın Hababam Sınıfı romanında yer alan kurgusal karakterdir. Sinemada İnek Şaban karakterini Türk sinemasının unutulmaz oyuncularından Kemal Sunal canlandırmıştır. İnek Şaban 6 Edebiyat B sınıfının 323 numaraӀı öğrencisidir. Hababam Sınıfı olarak da bilinen sınıfın öğrencilerinden İnek Şaban komik yüzlü, çocuksu konuşma tarzı ve mimikleri, sakar ve sarsak ... Devamını Oku »

Leon Kimdir?

Sevginin Gücü Filmindeki Leon Karakteri Kimdir, Hakkında Bilgiler. Leon; özgün adı Leon: The Professional olan Sevginin Gücü filminde Fransız aktör Jean Reno’nun canlandırdığı karakterinin adıdır. Jean Reno’nun canlandırdığı Leon karakteri sinema tarihinin unutulmaz karakterlerindendir. Leon profesyonel bir tetikçidir. Leon, işlerini Tony adındaki bir mafyadan alır. Leon boş zamanlrında saksıda çiçek yetiştiren ve eski filmleri izleyen biridir.12 yaşındaki Mathilda’yı isteksizce himayeye ... Devamını Oku »