Spor

Dünyanın En Çok Kazanan 10 Sporcusu

Dünyanın En Çok Kazanan 10 Sporcusu Kimdir? Dünyada en çok para kazanan sporcular kimlerdir, hangi spor dalında hangi ünlü isimler ne kadar para kazanıyor? Dünyanın en çok kazanan 10 sporcular listesinde kimler var? Forbes dergisi 2019 yılında en çok sporcuları açıkladı. Listenin ilk 3 sırasında futbolcular yer almaktadır. Listenin ilk sırasında dünyaca ünlü Arjantinli futbolcu Lionel Messi yer almaktadır. Kimilerine ... Devamını Oku »

Beşiktaş-Fenerbahçe Derbilerinin İlkleri ve Enleri

Türkiye’nin ve Dünyanın En Büyük Derbilerinden Biri Olan Fenerbahçe ve Beşiktaş Derbileri İle İlgili İlkler. Ezeli rekabet ve edebi dostluk Beşiktaş-Fenerbahçe derbileri hakkında bilgiler. Beşiktaş-Fenerbahçe derbileri Süper Lig’in en büyük derbilerinden biridir. Fenerbahçe ve Beşiktaş arasından oynanan maçlarda yaşanan ilkler, unutulmaz maçlar, unutulmaz futbolcular, unutulmaz skorlar, Fenerbahçe ve Beşiktaş maçlarının ilkleri, enleri nelerdir? Beşiktaş-Fenerbahçe İlk Maç Ne Zaman Oynandı? Maçın ... Devamını Oku »

Cirit Oyunu Nedir Nasıl Oynanır ?

Cirit Oyunu Nerede Nasıl Oynanır, Cirit Oyunu Hakkında Bilgiler. Cirit Nedir? Cirit, Türklerin Orta Asya’dan Anadolu’ya geldikleri dönemden beri oynadıkları at üzerinde oynanan bir oyundur. Cirit, at üzerinde oynanan spor dallarından biridir. At üzerindeki sporcunun süngü veya mızrağını (ciridini) rakibe karşı isabetli bir şekilde atmasını, muharebe anında kendisine ve bineğine olan hakimiyetini ve bu yolla rakibine üstün gelmesini amaç edinen, ... Devamını Oku »