Teknoloji

Video Kalitesine Göre Harcanan Megabayt

Video Kalitesine Göre Harcanan Megabayt Ne Kadardır? İnternetten izlediğimizi videoların kalitelerine göre değişen megabayt harcanır. Bilgisayardan olsun telefondan olsun izlediğimiz her video internetimizden ne kadar yemektedir? diye merak ediyorsanız yazımızda bunun cevabını bulabilirsiniz. Gelişen teknoloji ile günümüzün çoğu internette geçmektedir. Günümüzde internet tüketimi her geçen gün artmaktadır. Özellikle internetten film izlemek, youtube gibi video paylaşım sitelerinden video izlemek gibi internette ... Devamını Oku »

Güvenlik Kameraları Hakkında Bilgiler

Güvenlik Kameralarının Tarihi Hakkında Bilgiler, Güvenlik Kameralarını Kim İcat Etmiştir? Güvenlik Kameraları Nedir, Dünyanın En Büyük Güvenlik Kamera Sistemleri, İlk Güvenlik Kamerası Nerede, Ne Zaman Kullanıldı? Güvenlik Kamera Sistemleri Hakkında Bilgiler, CCTV Hakkında Bilgiler. CCTV Nedir? CCTV Açılımı Nedir? CCTV; Kapalı devre televizyon anlamı gelen İngilizce adı Close Circuit TeleVision kelimelerin kısaltılmasında oluşmaktadır. İlk CCTV sistemi Siemens tarafından Peenemünde’deki Test ... Devamını Oku »

Programlama Dillerinin Sınıflandırılması

Programlama Dillerinin Kullanım Alanları, Programlama Dillerinin Sınıflandırılması Hakkında Bilgiler, Çok Yüksek Seviyeli Diller, Yüksek Seviyeli Diller, Orta Seviyeli Diller, Düşük Seviyeli Diller, Makine Dilleri Hangileridir? Programlama Dillerin Seviyeleri ve Kullanılan Programlama Dilleri Nelerdir? Çok Yüksek Seviyeli DillerVisualBasic, VB.NET, Foxpro, Access… Yüksek Seviyeli DillerPascal, Basic, Fortran Orta Seviyeli DillerC, C++, C#, Java, ADA… Düşük Seviyeli DillerAssembly… Makina Dilleri1 ve O’lardan oluşur… Devamını Oku »

Türkiye’de Sosyal Medya Kullanıcı Sayısı İstatistikleri 2019

Türkiye’de Sosyal Medya Kullanım İstatistikleri Nelerdir? Türkiye’deki Sosyal Medya Kullanım Hakkında Bilgiler. Teknoloji çağında yaşıyoruz. Teknoloji çağı ile birlikte hayatımıza birçok yenilikler girmeye başladı. Bunlardan bir tanesi de internet. İnternet son yüzyılın en büyük buluşlarından biridir. Öyle ki internet artık hayatımızın vazgeçilmezi olmaya başladı. Haberleri, birçok bilgiyi, sosyal medya hesapları ile insanların durumlarını, neler yaptığı birçok veriyi internet sayesinde öğreniyoruz. ... Devamını Oku »

Havayolu Şirketlerinin Kuruluş Tarihleri

Dünyaca Ünlü Havayolu Şirketlerinin Kuruluş Tarihleri, Hakkında Bilgiler. Dünyanın İlk Havayolu Şirketi Hangisidir? Deutsche Luftschiffahrts-Aktiengesellschaft kısaca DELAG, dünyanın ilk ticari havayolu şirkedir. 16 Kasım 1909 yılında kurulan DELAG şirketini diğerlerinden farklı kılan ise uçak yerine zeplinle taşımacılık yapmasıdır. DELAG, 1935 yılında uçuşlarına son vermiştir. Dünya çapında birçok havayolu şirketi kurulmuştur. KLM, Qantas, Air India, American Airlines, Air France, THY, British ... Devamını Oku »

Yapay Zeka, Robot Teknolojisi ve Tarımda 5 Kullanım Alanı

İnsanlık tarihinin en eski uğraşlarından biri tarım olmuştur. İnsanların tarıma yönelmesi binlerce yıl önce olmuştur. Tarih öncesi insanlar, temel besin ihtiyaçlarını sağlamak amaçlı tarımsal faaliyetlerde bulunmuşlardır. Tarımın ilk dönemlerinde insanlar, ilkel aletlerle tarım yapmaya başlamıştır. Daha sonra ilerleyen süreçte birçok tarımsal aletin icadı ile tarımda büyük değişiklikler olmuştur. Tarımsal süreç içinde birçok yenilikler, tarımın gelişmesinde önemli rol oynamıştır. 20. yüzyılın ... Devamını Oku »

Dünyaca Ünlü İletişim ve Teknoloji Şirketlerinin Kuruluş Tarihleri

Dünyaca Ünlü İletişim Ve Teknoloji Şirketlerinin Kuruluş Tarihleri Nelerdir? Instagram, Twitter, Youtube, Facebook, Google, Amazon, Dell, Apple, Microsoft Gibi Şirketler Ne Zaman Kim Tarafından Kuruldu. Dünyaca Ünlü Sosyal Medya Şirketleri Hakkında Bilgiler. Dünyaca ünlü birçok firmadan bazıları yüzyılları devirmişken bazıları ise onlarca yılı anca devirerek kısaca sürede dünyanın en büyük firmaları arasında yer almıştır. Instagram,Twitter, Facebook gibi sosyal medya içerikli ... Devamını Oku »

Dünyanın En Hızlı Bilgisayarları

Dünyanın En İyi, En Hızlı Bilgisayarları Hangileridir? Süper Bilgisayarlar Hakkında Bilgiler. Dünya çapında birçok bilgisayar yapılmıştır. Fakat bazıları ise diğerlerinden her zaman daha iyi, daha hızlı, daha çok işlem yapma özelliği gibi birçok özelliği ile ön plana çıkan süper bilgisayarlardır. Bu süper bilgisayarların isimleri nelerdir, kim tarafından yapılmıştır, özellikleri nelerdir? Dünyanın en iyi bilgisayarları olarak bilinen bu süper bilgisayarları tanıyalım. ... Devamını Oku »

En Popüler Programlama Dilleri Nelerdir ?

Dünya Çapında En Popüler, En Çok Kullanılan, En Çok Beğenilen Programlama Dilleri Nelerdir? En iyi programlama dili hangisi derseniz? Bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişir. Kimisi Python, kimisi Java, kimisi de Javascript, C#, PHP, C/C+, diyebilir. Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır. Bazılarına çok kolay, çok kullanışlı gelen bir programlama dili, başkalarına kullanımı, uygulaması, öğrenilmesi, anlaması çok zor gelebilir. Yapılan ... Devamını Oku »

Teknolojik Hastalıklar Nelerdir ?

Teknolojik Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Teknolojik Hastalıkların Adları Nelerdir? Teknolojinin gelişmesi, dijital araçların yaygınlaşması ve sosyal medyanın bilinçsizce kullanılmasının bireylerde “e-hastalık” olarak nitelendirilen çeşitli rahatsızlıklara neden olduğu bildirildi. Hastalıklar kişide kaygı, huzursuzluk hali yaratırken, bazı durumlarda nefes darlığı, titreme, baş dönmesi gibi belirtiler verebiliyor. Dijital dünyada gelişen teknoloji ile birlikte birçok yeni hastalık ortaya çıkmaktadır. Teknoloji E-Hastalıkları doğurdu. Nomofobi, Ego Sörfü, ... Devamını Oku »

Bilgisayarda Whatsapp Nasıl Kullanılır ?

Son zamanların en çok kullanılan mobil yazılımlarındann olan ve bir nevi akıllı telefonlarımız ile haberleşme aracına dönüşen whatsapp artık bilgisayarlrda da kullanılabilir hale geldi. Whatsapp  önceleri web browser ile bilgisayarlarda kullanılabilirken artık bir mobil uygulamadan çıkıp aynı zamanda uyumlu işletim sistemleri ile bilgisayar uygulamasını dönüştü. Uyumlu işletim sistemlerinde programı kurarak web browser kullanmadan whatsapp kullanabilirsiniz. Devamını Oku »

EA Sports FIFA16 Nedir Nasıl Oynanır ?

EA Sports FIFA16 Futbol Oyunu Nedir, EA Sports FIFA16 Futbol Oyunu Nasıl Oynanır, EA Sports FIFA2016 En İyi Oyuncular, EA Sports FIFA16 En İyi Futbolcular, EA Sports FIFA16 Ne Zaman Çıkacaktır, FIFA16 En İyi Şut Çeken Futbolcular Kimlerdir, FIFA16’da Bulunan Ligler, FIFA16’da Bulunan Takımlar, FIFA16’da Bulunan Ülkeler Hangileridir. Electronic Arts şirketinin yayımcılığı yaptığı bir futbol oyunu olan FIFA 16 futbol ... Devamını Oku »