30 Mayıs 2023

Bilgisayarda Whatsapp Nasıl Kullanılır ?

Son zamanların en çok kullanılan mobil yazılımlarındann olan ve bir nevi akıllı telefonlarımız ile haberleşme aracına dönüşen whatsapp artık bilgisayarlrda da kullanılabilir hale geldi. Whatsapp  önceleri web browser ile bilgisayarlarda kullanılabilirken artık bir mobil uygulamadan çıkıp aynı zamanda uyumlu işletim sistemleri ile bilgisayar uygulamasını dönüştü. Uyumlu işletim sistemlerinde programı kurarak web browser kullanmadan whatsapp kullanabilirsiniz.

Whatsapp; Windows 8, Windows 10 ve Mac OS X 10.9 (Mavericks) ve üstü sürüm işletim sistemleri için kendi uygulamasını bu sabah yayınladı. Uygulama ile birlikte kullanıcıların ayrıca Whatsapp Web’i kullanmalarına gerek kalmazken, artık uygulamayı ücretsiz olarak indirerek de kullanıcılar bilgisayar başında çalışmalarını sürdürebilecek.

Whatsapp’ın uygulamasının bilgisayarlara gelmesiyle birlikte artık tarayıcı kullanma zorunluluğu da kalmadı; zira uygulama arkaplanda çalışacağından kullandığınız tarayıcıda bir sekmeyi Whatsapp için ayırmak gerekmeyecek.

Uygulama şu an Windows 8’in altı Windows sürümlerinde çalışmıyor. Yeni sürüm Windows ve Mac OS kullananların QR kodunu taratmaları gerekiyor; tıpkı Whatsapp Web’de olduğu gibi. Böylece Whatsapp’a bağlandığınızda bildirimler de aynen diğer uygulamalarda olduğu gibi ekranın sağ alt bölümünde görülecek.

whatsapp-uygulama-bilgisayarda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.