3 Aralık 2023

Borsayla İlgili Kesinlikle İzlenmesi Gereken 5 Film

Borsaya merakınız mı var? Borsa ile ilgili film tavsiyesi mi arıyorsunuz? Borsa hakkında izlenmesi gereken filmler hangileri diye bakıyorsanız. Sizler için hazırladığımız borsa hakkında bu filmler borsaya ilgi duyanların izlemesi gereken türden filmlerdir.

İzlenmesi Gereken Borsa Filmleri

Borsayla İlgili Kesinlikle İzlenmesi Gereken 5 Film Listesi

The Big Short Filmi

Büyük Açık-The Big Short (2015 Yapımı IMDB: 7,8)

Listemizin ilk sırasında özgün adı The Big Short olan 2015 yapımı Büyük Açık filmi yer alıyor. Michael Lewis’in romanından aynı adla sinemaya uyarlanmıştır. Büyük Açık filminde 2007-2010 yılları arasındaki yaşayan finansal kriz anlatılmaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda; Christian Bale, Ryan Gosling, Steve Carell, Melissa Leo, Brad Pitt gibi ünlü oyuncular yer almaktadır.

The Wolf of Wall Street Filmi

Para Avcısı-The Wolf of Wall Street (2013 Yapımı IMDB: 8,2)

Jordan Belfort’un aynı adlı otobiyografi romanından sinemaya uyarlanmıştır. Jordan Belfort 24 yaşında genç ve hırslı biridir. Jordan Belfort, para kazanma arzusuyla Wall Street borsasında önce komisyoncu ve ardından Stratton Oakmont adında bir yatırımcı firmasında zengin olmak için her şeyi yapmaya hazır bir CEO olur. Filmde Jordan Belfort’u dünyaca ünlü oyuncu Leonardo DiCaprio canlandırmıştır.

Wall Street Money Never Sleeps Filmi

Borsa: Para Asla Uyumaz-Wall Street: Money Never Sleeps (2010 Yapımı IMDB: 6,2)

Borsa: Para Asla Uyumaz filmi 1987 yapımı özgün adı Wall Street olan Borsa filminin devam yapımı filmidir. Filmin oyuncu kadrosunda; Carey Mulligan, Frank Langella, Shia LaBeouf, Michael Douglas gibi ünlü oyuncular yer almıştır.

Wall Street Filmi

Borsa-Wall Street (1987 Yapımı IMDB: 7,4)

Özgün adı Wall Street olan 1987 yapımı Borsa filminin oyuncu kadrosunda; Martin Sheen, Hal Holbrook, Daryl Hannah, Charlie Sheen, Michael Douglas gibi ünlü oyuncular rol almıştır.

Other People's Money Filmi

Başkalarının Parası-Other People’s Money (1991 Yapımı IMDB: 6,2)

Özgün adı Other People’s Money olan 1991 yapımı Başkalarının Parası filminde, Gregory Peck, Piper Laurie, Penelope Ann Miller, Danny DeVito gibi ünlü oyuncular rol almıştır.

Borsayla İlgili Kesinlikle İzlenmesi Gereken 5 Film Listesi Video İzle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.