4 Ekim 2023

Bu Elbise Hangi Renk ?

Bu Elbisenin Rengi Nedir?, Bu Elbisenin Rengi Mavi-Siyah Mıdır?, Bu Elbisenin Rengi Sarı-Beyaz Mıdır? Tartışılan Elbisenin Rengi Nedir? Bu Elbise Hangi Renktir?, Elbisenin Rengi İle İlgili Ünlüler Ne Dedi? Tüm bu sorularınız cevabı bilgebilir.com’da.

Sosyal medyaya bir hayli ilgi gördü. Fotoğraftaki elbisenin rengi konusunda bir hayli tartışmalar oldu. Bazıları siyah-mavi dedi, bazıları ise sarı-beyaz dedi.

Kahverengi-mavi diyen oldu, altın sarısı-beyaz diyen oldu. Bu tartışmaya bir ünlü isim de twitter hesaplarından olsun instagram hesaplarından katıldı.

Sosyal medyada son bir ay içinde ”dress” ( elbise ) kelimesi kullanılarak 7 milyon tweet atıldı. What Color İs The Dress? What Color İs This Dress? What Colors Are This Dress? konu başlıkları ile birçok yabancı sitelerde elbisenin rengi tartışıldı.

elbisenin rengi

Twitter hesaplarından birçok ünlü elbisenin rengi ile ilgili görüşlerini paylaştılar.

Taylor Swift twitter hesabından elbisenin renginin mavi ve siyah olduğunu, Kim Kardashian elbisenin renginin altın sarısı ve beyaz olduğunu, Demi Lovato elbisenin renginin Kim Kardashian gibi altın sarısı ve beyaz olduğunu, Will Smith’in oğlu Jaden Smith lbisenin renginin mavi ve siyah olduğunu, Justin Bieber elbisenin renginin mavi ve siyah olduğunu, Jaden Smith elbisenin renginin mavi ve siyah olduğunu belirten ünlüler arasındalar.

Ayrıca orijinal adı Still Alice olan Unutma Beni filmindeki canlandırdığı Alice Howland karakteri ile En İyi Kadın Oyuncu ödülünü Julianne Moore ile komedyen Mindy Kaling de elbiseyi beyaz ve altın rengi olarak gördüklerini açıklayan isimler arasında.

Elbise ilk olarak 21 yaşındaki İskoç şarkıcı Caitlin McNeill tarafından Tumblr’da yayınlandı ve yayınlanır yayınlanmaz sosyal medyada bir anda popüler oldu.

Tartışma Konusu Olan Elbisenin Hikayesi Nedir?
McNeill elbisenin rengi konusunda insanları ikiye bölen tartışmaya neden olan fotoğrafın hikâyesini ise şöyle anlattı: ‘2İki yakın arkadaşım evlenirken gelinin annesi fotoğrafı çekip kızına gönderdi. Arkadaşım da elbiseyi nişanlısına gösterdi ve rengiyle ilgili anlaşmazlığa düştüler. Bütün arkadaşlarımız da ihtilafa düştü.”

Elbisenin Gerçek Rengi Nedir?
Dünyanın önde gelen yazılım şirketlerinden Adobe elbisenin rengi konusunda son noktayı koydu. Konuya ilişkin bilgisayar yazılımından faydalanan Adobe uzmanları, elbisenin renginin mavi ve siyah olduğunu açıkladı.

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.