Bunu Herkes Bilir-Emrah Safa Gürkan

Emrah Safa Gürkan’ın Bunu Herkes Bilir Tarihte Yanlış Sorulara Doğru Cevaplar Kitabı Çıktı.

Emrah Safa Gürkan’ın Bunu Herkes Bilir adlı kitabı Kronik Kitap etiketi ile 2020 yılında yayımlandı. Kronik Kitap tarafından yayımlanan Emrah Safa Gürkan’ın Bunu Herkes Bilir kitabının sayfa sayısı 304 sayfadır.

Emrah Safa Gürkan’ın Bunu Herkes Bilir Kitabının Tanıtım Yazısı

BİLGİ, MİZAH VE ZEKÂ TARİHLE BİRLEŞİYOR.

Elinizdeki kitap size tarihin şifrelerini, El Dorado’nun yerini, Karındeşen Jack’in kim olduğunu ya da simya taşının hikmetini öğretmeyecek. Karşınıza pavyonlarda sürten altıncı Dalai Lama, genç kalmak için altın içen Diane de Poitiers, teslim ol çağrısına orta parmaklarını işaret ve yüzük parmaklarının arasına sokup sallamak suretiyle cevap veren Venedik garnizonu, erkek kılığına girip tüm Siena’yı elden geçiren çapkın travesti Caterina Vizzani, bir köşede hacetini gideren Evliya’nın üstüne düşüp onu “boklu gazi” yapan düşman da çıkmayacak.

Bu, kahramanlarla hainlerin, tarihin akışını değiştiren vizyonerlerle fırsatları tepen basiretsiz liderlerin kitabı değil. Küçük Buzul Çağı, Fiyat ve Sanayi devrimleri, Aydınlanma, Atlantik Üçgeni, Büyük Kırılma, Hümanizma, muhayyel cemaatler, Protestan Etiği gibi birçok kavramın havada uçuştuğu sayfalarımızda kopuşları değil, devamlılıkları göreceksiniz. Tarihi bir anda değiştiren olayların aslında semptomlarını kaplumbağa hızıyla gösteren süreçlerin birer sonucu olduğunu fark edeceksiniz.

Herkesin hafife aldığı şu grotesk tarih kortejinin birbirinden ilginç kahramanlarının yaratacağı hafif bir tebessümden ve sıra dışı anekdotların verdiği şaşkınlıktan daha fazlasını hedefliyoruz: Okuyucunun geçmişini ve bugününü daha iyi kavrayıp geleceğini daha iyi planlamasını sağlamak ve ona entelektüel bir derinlik kazandırarak daha kaliteli bir yaşam sürmesine yardımcı olmak.

Emrah Safa Gürkan’ın mizahla zekâyı buluşturduğu Bunu Herkes Bilir, hangi yaşta olursa olsun kendini geliştirmek için öğrenmeye zaman ayıranların zevkle okuyacağı bir başucu eseri…

Emrah Safa Gürkan Bunu Herkes Bilir

Emrah Safa Gürkan’ın Bunu Herkes Bilir Kitabının Künyesi

Kitabın Adı: Bunu Herkes Bilir

Kitabın Yazarı: Emrah Safa Gürkan

Yayınevi: Kronik Kitap

Kitabın Türü: Tarih

Sayfa Sayısı: 304

İlk Baskı Yılı: 2020

0 Paylaşımlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.