20 Eylül 2020

Çağlar Yiğitoğulları Kimdir ?

Çağlar Yiğitoğulları’nın Hayatı, Diriliş Ertuğrul 2. Sezon Karakterlerinden Şaman Kimdir, Çağlar Yiğitoğulları’nın Yaşı, Çağlar Yiğitoğulları’nın Oynadığı Diziler, Çağlar Yiğitoğulları Daha Önce Hangi Dizilerde ve Filmlerde Oynadı, Çağlar Yiğitoğulları’nın Oynadığı Filmler, Çağlar Yiğitoğulları’nın Resimleri, Çağlar Yiğitoğulları’nın Memleketi, Çağlar Yiğitoğulları’nın Doğum Tarihi, Çağlar Yiğitoğulları Hakkında Bilgi.

Çağlar Yiğitoğulları 1977 yılında doğdu. Çağlar Yiğitoğulları tiyatronun dışında sinema ve dizi oyunculuğu da yaptı.

Çağlar Yiğitoğulları 2001 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Oyunculuk Bölümü’nü bitirerek Bilkent Üniversitesi’nden mezun oldu.

Çağlar Yiğitoğulları İstanbul Şehir Tiyatroları oyuncusudur.

Çağlar Yiğitoğulları’nın ekranlarda tanınırlığı ise Diriliş Ertuğrul dizisinin 2. Sezonunda Şaman karakterini canlandırması ile oldu.

Çağlar Yiğitoğulları 2010 Afife Jale Tiyatro Ödülleri’nde Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu ve 2010 Uluslararası Tiyatro Eleştirmenleri Birliği (IATC) Yılın Genç Yetenek Ödülü’nü kazandı.

Çağlar Yiğitoğulları 2003 yapımı Serseri adlı dizide Hasan karakterini, 2007 yapımı Ulak adlı filmi Havari karakterini, 2013 yapımı Ben de Özledim adlı dizi de Şenol karakterini ve 2015 yapımı Diriliş Ertuğrul 2. Sezon dizisinde Şaman karakterini canlandırmıştır.

Çağlar Yiğitoğulları ayrıca 2007 yapımı Terabithia Köprüsü adlı filmde seslendirme yapmıştır.

Diriliş Ertuğrul dizisinin 2. Sezonunda Çağlar Yiğitoğulları’nın canlandırdığı Şaman karakteri, Barış Bağcı’nın canlandırdığı Carmagon Noyan karakteri ile beraber hareket etmektedir.

Çağlar Yiğitoğulları’nın Oynadığı Filmler ve Diziler:cağgar Yigitogullari
Diriliş Ertuğrul 2. Sezon – 2015
Ben de Özledim – 2014
Ulak – 2007
Anlat İstanbul – 2005
Serseri – 2003

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.