7 Haziran 2023

Charles Kingsford Smith Kimdir ?

Sir Charles Kingsford Smith’in Hayatı, Büyük Okyanus’u İlk Aşan Pilot Kimdir, Charles Kingsford Smith’in Biyografisi, Pilot Charles Kingsford Smith’in Hayat Hikayesi, Charles Kingsford Smith’in Resimleri, Charles Kingsford Smith’in Ölümü, Charles Kingsford Smith’in Uçağı Nerede Kayboldu, Charles Kingsford Smith Hakkında bilgiler.

Bu yazımızda Sir Charles Kingsford Smith’in anlatacağız. Peki, Charles Kingsford Smith’i bu kadar önemli kılan nedir? Çünkü Charles Kingsford Smith uçağıyla ilk kez Büyük Okyanus’u aşan pilottur.

Avustralyalı pilot Charles Kingsford-Smith 9 Şubat 1897 yılında Avustralya’da doğdu. Charles Kingsford 16 yaşında, Kingsford Smith Colonial Şeker Fabrikaları Şirketi ile bir mühendislik çırak oldu.

Charles Kingsford Smith 1915 yılında, o 1st AIF (Avustralya Ordusu) görev için askere gitti ve daha sonra Gelibolu’da görev yaptı.

Charles Kingsford Smith, 1917 yılının Ağustos ayında, No 23 Squadron ile hizmet verirken, düşürüldü ve yaralandı. Charles Kingsford Smith’e o savaşta kahramanlık olarak Askeri Haç verildi.

Charles Kingsford Smith Nisan 1918 tarihinde 1, Kraliyet Uçan Kolordu diğer üyeleriyle birlikte, Kingsford Smith yeni kurulan Kraliyet Hava Kuvvetleri’ne geçti.

Avusturyalı Pilot Charles Kingsford Smith Uçağı İle İlk Kez Büyük Okyanus’u Geçti.Charles Kingsford
9 Haziran 1928 tarihinde Avusturyalı pilot Charles Kingsford-Smith, uçağıyla ilk kez Büyük Okyanus’u aştı.

 

1933 yılında, Seven Mile Beach, Yeni Güney Galler, Avustralya ve Yeni Zelanda arasındaki ilk ticari uçuş için pist olarak Sir Charles Kingsford Smith tarafından kullanılmıştır.

8 Kasım 1935 tarihinde İngiltere-Avustralya hız rekorunu kırmak için yaptığı sırada kayboldu. 74 saat boyunca Bengal Körfezi üzerinde arama çalışmalarına rağmen bulunamadı. 18 ay sonra Burma balıkçıları tarafından uçağın enkazından kalan parçalar bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.