1 Haziran 2023

Charlie’nin Çikolata Fabrikası Replikleri

Charlie’nin Çikolata Fabrikası Filminden En Güzel Replikler, Charlie’nin Çikolata Fabrikası Filminden En Güzel Sözleri, Charlie’nin Çikolata Fabrikası Filminin Konusu, Charlie’nin Çikolata Fabrikası Filmi Willy Wonka Replikleri, Charlie’nin Çikolata Fabrikası Filmi Charlie Bucket Replikleri, Charlie’nin Çikolata Fabrikası Filmi Willy Wonka Sözleri, Charlie’nin Çikolata Fabrikası Filmi Charlie Bucket Sözleri, Charlie’nin Çikolata Fabrikası Filminin Oyuncuları, Charlie’nin Çikolata Fabrikası Filminin Karakterleri.

Charlie’nin Çikolata Fabrikası, Norveçli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Gallili yazar Roald Dahl’in 1964 yılında yazdığı orijinal adı Charlie and the Chocolate Factory olan Charlie’nin Çikolata Fabrikası adlı kitabından aynı adla sinemaya uyarlanan filmdir.

Charlie’nin Çikolata Fabrikası filminin karakterleri ve oyuncuları; Charlie Bucket karakterini Freddie Highmore, Büyükaba Joe karakterini David Kelly, Büyükanne Georgina karakterini Liz Smith, Büyükanne Josephine karakterini Eileen Essell, Büyükbaba George karakterini David Morris, Charlie’nin annesi Bayan Bucket karakterini Helena Bonham Carter, Charlie’nin babası Bay Bucket karakterini Noah Taylor, Veruca Salt karakterini Julia Winter, Violet Beauregarde karakterini AnnaSophia Robb, Mike Teavee karakterini Jordan Fry, Augustus Gloop karakterini Philip Wiegratz, Bay Salt karakterini James Fox, Bayan Beauregarde karakterini Missi Pyle, Oompa-Loompa karakterini Deep Roy, Willy Wonka’nın babası Dr. Wilbur Wonka karakterini Christopher Lee, Bay Teavee karakterini Adam Godley, Bayan Gloop karakterini Franziska Troegner, Bayan Salt karakterini Francesca Hunt ve Willy Wonka karakterini Makas Eller, Hayalet Süvari, Bir Zamanlar Meksika’da, Karayip Korsanları, Halk Düşmanları, Alice Harikalar Diyarında, Maskeli Süvari, Evrim adlı filmlerle tanıdığımz dünyaca ünlü amerikalı oyuncu Johnny Depp canlandırmaktadır.

Charlie’nin Çikolata Fabrikası adlı filmin konusu; Charlie fakir bir ailenin çocuğudur. Şehirde, Charlie’lerin evinden bile gözükebilen kocaman bir çikolata fabrikası vardır. Charlie herkes gibi çikolata fabrikasıyla zengin olmuş Willy Wonka’nın yıllardır kapalı olan esrarengiz çikolata fabrikasını merak etmektedir. Bir gün Willy Wonka 5 çikolata ambalajının altına altın bilet saklamıştır. Altın biletleri bulan 5 çocuk fabrikaya girme hakkına sahip olacak ve içlerinden biri hayallerinin ötesinde bir dünyaya kavuşacaktır. Charlie ise çikolata alamayacak kadar fakir olmalarına rağmen çikolata fabrikasına girmek için elinden geleni yapacaktır. Ve Charlie fabrikaya büyükbabasıyla birlikte girer. Onlar gibi dört çocukta çikolata fabrikasına girmeye hak kazanır. Charlie diğer çocuklar Veruca Salt, Violet Beauregarde, Augustus Gloop ve Mike Teavee’ye göre daha sakin ve tokgözlüdür.

Charlie’nin Çikolata Fabrikası adlı filmin replikleri:

Büyükbaba Joe: Biliyor musun? Çikolatalı dondurma da yeni bir yönetim icat etmişti. Dondurmanın saatlerce soğuk kalmasını sağlayacak bir yöntem. Sıcak bir günde güneşin altında bile bırakabilirsin ve dondurman erimez.
Charlie Bucket: İyi de bu imkânsız.
Büyükbaba Joe: Ama Willy Wonka yaptı.

Aslında, karınlarını zar zor doyururlardı. Charlie Bucket dünyadaki en şanslı çocuğuydu. Ancak bunu henüz bilmiyordu.

Willy Wonka: Çikolata fabrikamı sonsuza kadar kapatıyorum. Üzgünüm.

Büyükbaba Joe: Oradan dışarı çıkan bir tek şey paketlenmiş ve gideceği adres yazan çikolatalar.

Büyükanne Georgina: Hiç bir şey imkânsız değildir Charlie.

Dünyanın sevgili insanları ben Willy Wonka. Bu yıl beş çocuğun fabrikamı ziyaret etmesine izin verme kararı aldım. Ayrıca bu çocuklardan bir tanesi hayallerinin ötesinde bir özel ödül alacak.charlie

Sevgili seyirciler beş sıradan Wonka çikolatasının sıradan ambalajın altında beş altın bilet saklandı. Bu beş çikolata dünyanın herhangi bir yerindeki, her hangi bir ülkenin herhangi bir şehrinin sokağındaki herhangi bir mağazada olabilir.

Charlie Bucket:  Ama yılda bir çikolata yiyorum o da doğum günümde.

Violet Beauregarde: Çünkü hep ben kazanırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.