2 Haziran 2023

Dağ 2 Filminin Oyuncuları Kimlerdir ?

Gişe Rekorları Kıran Dağ 2 Filminin Oyuncuları Kimlerdir, Hangi Oyuncu Hangi Karakteri Canlandırmıştır.

Dağ 2 filminin devam filmi olan Dağ 2 filminin yönetmenliğini ilk filminde yönetmenliğini yapmış olan Türkiye’nin genç yönetmenlerinden Alper Çağlar yapmıştır.

Filmin yönetmenliğinin yanı sıra senaristliğini de Alper Çağlar üstlenmiştir.

2016 yılına damgası vuran filmlerden olan Dağ 2 filmi gişede gösterdiği büyük başarı ile adından söz ettiren bir film oldu.

Dağ 2 filminin oyuncu kadrosunda yer alan isimler kimlerdir diye merak ediyorsanız yazımızın devamında Dağ 2 filminin oyuncuları kimlerdir, Dağ 2 filminde hangi oyuncu hangi karakteri canlandırmıştır bulabilirsiniz.

Dağ 2 filminde Astsubay Kıdemli Üstçavuş ve keskin nişancı olan Arif Sayar karakterini Türk sinemasının en ünlü oyuncularından Cüneyt Arkın’ın oğlu Murat Arkın canlandırmıştır.

2016 yılının en çok izlenen filmi Dağ 2 filmi sinemalarda birçok yerli, yabancı filmleri geride bırakmıştır. 2016 yılının en çok izlenen filminin bir Türk filmi olması da ayrıca büyük gurur kaynağıdır. Sinemalarda büyük başarı gösteren Dağ 2 filmini şimdiye kadar sinemalarda 2,5 milyondan fazla insan sinema da izlemiştir.

Dağ 2 filminin izlenme oranları 2016 yılında sinemalara gösterilen filmler arasında gişede bütün filmleri geride bırakmıştır.

Dağ 2 Filminin Oyuncu Kadrosu; Oyuncuları Kimlerdir?

Dağ 2 filminde Çağlar Ertuğrul, Ufuk Bayraktar, Murat Serezli, Ahu Türkpençe, Atılgan Gümüş, Murat Arkın, Armağan Oğuz, Açelya Özcan, Bedii Akın, Ahmet Pınar, Emir Benderlioğlu rol almıştır.

Dağ Filminin Karakterleri Kimlerdir?

Dağ 2 filminde; Üsteğmen Oğuz Çağlar karakterini Çağlar Ertuğrul, Uzman Çavuş Bekir Özbey karakterini Ufuk Bayraktar, Kurmay Yarbay Veysel Gökmusa karakterini Murat Serezli, Astsubay Kıdemli Üstçavuş Arif Sayar karakterini Murat Arkın, Gazeteci Ceyda Balaban karakterini Ahu Türkpençe, Astsubay Kıdemli Başçavuş Mustafa Şahin karakterini Atılgan Gümüş, Astsubay Kıdemli Başçavuş Eşref Çullu karakterini Ahmet Pınar, Astsubay Kıdemli Çavuş Baybars Yücel karakterini Armağan Oğuz, Nabat karakterini Açelya Özcan canlandırmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.