2 Haziran 2023

Defne Samyeli Kimdir ?

Defne Samyeli’nin Hayatı, Defne Samyeli’nin Programları, Defne Samyeli Hangi Kanalda, Defne Samyeli’nin Evliliği, Defne Samyeli’nin Memleketi, Defne Samyeli’nin Yaşı, Defne Samyeli’nin Resimleri, Defne Samyeli’nin Biyografisi, Defne Samyeli’nin Kızı, Defne Samyeli’nin Evlilikleri, Defne Samyeli’nin Boyu, Defne Samyeli Hakkında.

Defne Samyeli, 1 Temmuz 1972 tarihinde İstanbul’da doğdu. Defne Samyeli’nin babası amiraldir. Defne Samyeli’nin annesi ise Adana’nın Ramazanoğulları ailesindendir.

Çocukluğu, kitaplar ve plaklar arasında geçen Defne Samyeli, TRT’nin çocuk korosunda da yer almıştır.

Çalışkan bir öğrenci olan Defne Samyeli,  TÜBİTAK ödülü de vardır. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği kompozisyon yarışmalarında da başarı göstermiştir.

Ajda Pekkan hayranı olan Defne Samyeli’nin konservatuar okumayı düşünmüştür fakat konservatuar okuyamamıştır. Boğaziçi Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya bölümü mezunu olan Defne Samyeli, ilk evliliğini kendinden 12 yaş büyük biriyle yapmıştır. Defne Samyeli 18 yaşına geldiğinde iş dünyasına atılmıştır.

Defne Samyeli kendisi hakkında Vikipedi’ya da yer alan bilgilerin birçoğunun yanlış olduğu söylemektedir. Defne Samyeli daha önce Vikipedi’ya da kendisinin Malatyalı olduğunu yazdığını söylemektedir.

Defne Samyeli 1991 yılında katıldığı güzellik yarışmasında üçüncü olmuştur. Türkiye’nin en iyi haber spikerlerinden biri olan Defne Samyeli’nin boyu 174 cm’dir.

Haber sunucusu, köşe yazarı, program sunucusu ve oyuncu Defne Samyeli Milliyet Gazetesi’nde köşe yazarlığı, ardından Show TV ana haber editörlüğü, sunuculuğu ve Güneş Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmıştır.

Defne Samyeli ile mimar Eren Talu, 1995 yılında evlendi. Çiftin bu evlilikten Deren Talu ve Derin Talu adını verdikleri 2 çocukları dünyaya geldi.Defne Samyeli

Tv programcılığının yanında albümde yapan sanatçı Defne Samyeli’nin 4 Temmuz 1994 tarihli “Tek Başına” isimli bir albümü de bulunmaktadır.

Program sunucusu ve oyuncu Defne Samyeli Show Tv, A Haber, Kanal D, Star Tv , Atv, Teleon Tv’de çalışmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.