2 Haziran 2023

Dennis Lehane Zindan Adası Kitap Özeti

Zindan Adası; orijinal adı Shutter Island olan Amerikalı yazar Dennis Lehane’nin psikolojik gerilim türünde bir romanıdır.

Dennis Lehane’nin Zindan Adası romanı ilk kez 2003 yılında yayımlanmıştır.

Dennis Lehane’nin Zindan Adası romanı sinemaya aynı adla uyarlanmıştır. Sinemaya uyarlanan romanın başrollerinde dünyaca ünlü Amerikalı aktör Leonardo DiCaprio rol almaktadır.

Ayrıca sinema uyarlanan ve 2009 yılında yapılan Zindan Adası filminde Leonardo DiCapro, kitap ve filmin başkarakteri Teddy Daniels karakterini canlandırmıştır.

Dennis Lehane’nin okudukça insanı merakta bırakan müthiş kitabının sonu da müthiş bir şekilde okuyucu şaşırtacak türden. Zindan Adası filmini izleyen bilirler sürekli merak ve gizemin bitmediği müthiş bir filmdir.

psikolojik gerilim türünde bir eser.

Teddy Daniels ve Chuck Aule isimli iki polis memuru, Shutter Adası yani Zindan Adası adlı suç işlemiş akıl hastalarının tedavi edildiği hastanedeki adaya gelirler.

Teddy Daniels ve Chuck Aule adlı polisler; Rachel Solando adlı bir akıl hastasının esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolması üzerine soruşturma yapmak için gelmişlerdir.

Soruşturma yapan iki polis soruşturma derinleştikçe esrarengiz olaylar karşılaşmaya başlarlar.

Dennis Lehane’nin Zindan Adası Kitabın Künyesi:

Kitabın Adı: Zindan Adası

Kitabın Yazarı: Dennis Lehane

Kitabın Türü: Roman, Psikolojik Gerilim

Orijinal Adı: Shutter Island

İlk Baskı Yılı: 2003

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.